DST - Dziennik Swing Tradera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

AUDUSD - zamknięcie na SL (a raczej 35 pipsów powyżej niego z racji luki; pozycja była na szczęście mała) zaraz na otwarciu rynku.
NZDCAD - zamknięcie na TP (7 pipsów więcej po stronie zysku z racji luki) też teraz na otwarciu rynku.

Na ten moment nie widzę rynku na którym korzystnie byłoby otworzyć pozycję z mojej perspektywy.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Znalazłem. EURCAD będzie wyłamywał spadkową linię trendu.
Dołki w długoterminowym kanale wyrównywały się, nie było od długiego czasu nowego lower low.
Oczekuję zatem wzrostów.
Powodzenia wszystkim
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

EURCAD
Się rozpędzili z tą korektą...albo ja za wcześnie wszedłem. Zwiększania stopa nie będzie na pewno. Pozycja wygląda odpowiednio przygotowana do wystrzału w górę. Jeżeli tak się nie stanie, to rynek złamie zasady AT i nie ma co w nim dłużej tkwić.
Pytanie, czemu mimo oscylatora stochastycznego wszedłem w pozycje? Jak pokazuje historia - ten rynek ignoruje kompletnie ten oscylator. Rynek sobie, oscylator sobie. Jedno wejście w kwietniu było tylko zgodne ale też nie była to idealna konfluencja sygnałów. Szczerze mówiąc wejście to nie jest do końca zgodne z zasadami dlatego jeżeli będzie SL, to kara będzie zasłużona. :|
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Zamknięte z palca na stracie. Brak okazji do tradów na ten tydzień widzę.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 14:05 przez waller, łącznie zmieniany 1 raz.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Spróbuję jeszcze z USDJPY. Tego typu trójkąty nie tworzą się tak długo jako kontynuacja trendu. Podejrzewam pułapkę i fajnie byłoby wyprzedzić ten ruch.

Podobna sytuacja była dwa lata temu i też była odwróceniem trendu. -> https://i.imgur.com/YKbIjn3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Nie to, żebym pluł sobie w brodę, :twisted: ale wyszedłem wczoraj popołudniu z UJka. :evil: :evil: :evil: bo sobie postanowiłem - a, nie będę grał jednak przeciw trendowi wynikającemu ze średnich. A dziś takie kwiatki. Cholera za dużo myślenia niszczy trading.
Obrazek

Wszedłem zgodnie z trendem ze średnich w USDCAD w long i póki co kiszę straty. Ten tydzień to jakaś masakra dla mnie. Korci mnie ze wszech miar zejście na intra i strzelanie ślepakami ze złości (jak to było dotychczas), ale już teraz zostanę przy tym USDCAD i na D1.

Jestem na siebie strasznie zły. Na siebie, nie na rynek bo ten zachowuje się jak zwykle przewidywalnie, tylko ja nie mogę dyscypliny utrzymać w ryzach. :|
Obrazek

Oby to była sroga lekcja dla mnie, że jak się mówi "SPRAWDZAM", to się czeka do wyniku tego sprawdzania a nie mota między tak a nie. :x

I NAJWAŻNIEJSZE - NIE CZYTAĆ NEWSÓW FOREKSOWYCH, ANALIZ, OPINII, INFORMACJI.
Szum informacyjny zawsze gubi. Nawet jak człowiek uprawia hobby, to potrzebuje usystematyzowanej wiedzy a nie morza informacji bez ładu i składu a tak wpływa na mnie czytanie Comparica, grup foreksowych, ForexFactory, Bankiera, Investing.com i wielu wielu innych w kółko przez cały dzień. SET&FORGET

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Świetny sygnał S jest na NASDAQ, tylko że nie mam odpowiedniego depo żeby otworzyć tam jakąkolwiek pozycję. :/
Obrazek

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Reakcja podręcznikowa na NASDAQ.

Obrazek

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

USDCAD - aktualizacja. Coraz bliżej do TP

Cieszę się, że moje przewidywania co do NASDAQ okazały się aż tak skuteczne. Spadł najbardziej ze wszystkich indeksów - 3,80%. :)
https://m.bankier.pl/wiadomosc/Nowojors ... 30406.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Jedna z pozycji (0.2) przestawiona na BE. Są dwie pozycje: 0.2 i 0.22 lota.

Obrazek

ODPOWIEDZ