DST - Dziennik Swing Tradera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nendo

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Nie polecam Zaorskiego innym. Poleciłem pewne aspekty które wywołuje w niektórych swoich wykładach. Obejrzałem kilka jego wykładów i innych osób na TJS i to wszystko (kilka dosłownie trzy czy pięć i to daaawo).
To pokazuje w jaki sposób kreujesz opinie. Zamiast mnie zapytać wprost (u źródła) bierzesz jeden czy dwa wpisy dotyczące zupełnie innych spraw, wątków, budujesz na tym swoją opinię i pokazujesz to jako przyczynę jak piszesz tego, że nie możemy się porozumieć.
Problem w tym, że my nie mamy się porozumieć tylko rozmawiać i wyciągać wnioski. Tak Nasze dogadanie się nie ma tu nic do rzeczy. Rynek wie swoje i ma gdzieś nasze porozumienie.
Wyraziłeś swoją opinie o STOCH w kwestii niższych ram czasowych. I to jest rzecz, z którą się nie zgadzam. Nie przyjmuję wyjaśnienia na bazie Twojego doświadczenia, bo go nie znam. Widzę, jak grasz na wykresach dziennych i wyjaśniłeś wcześniej, dlaczego grasz na wykresach dziennych. Doświadczenie w tym zakresie jest widoczne na wykresach. Ale tylko na dziennych, nie wiem co z niskimi tf-ami. Ok kogoś kto wygłasza takie opinie mogę chyba wymagać ich uzasadnienia. Czy nie mogę, bo się obraża i przeprowadza śledztwo? Bo podważam stereotypy?
Nic nie wiesz o mnie i wydajesz opinie, po przeczytaniu moich odpowiedzi nie znając całej nieraz długiej historii…
Stara zasada propagandowa mówi, jak nie potrafisz argumentami przekonać oponenta zawsze możesz go zdyskredytować w oczach innych, to nawet łatwiejsze.
Przekonałeś mnie do jednego, w takiej sytuacji nie warto dyskutować z Tobą.
Więcej nie będę pisał w Twoim wątku, ale mogłeś ten sam skutek osiągnąć po prostu mówiąć abym nie pisał, byłoby prościej, bez obrażania,bez śledztw.
Powodzenia

https://www.youtube.com/watch?v=sokvSalNiEU

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Porównanie NZDUSD D1 vs H1

Na D1 mamy ładnie pokazane górki i dołki gdzie pomiędzy nimi nie ma sensu wchodzić. Oscylator pokazuje miejsca dołków, łatwo określić poziom SL.
Obrazek

Na H1 mamy ten sam oscylator pomnożony przez ilość godzin (okres 5 x 24h = 120). Na wykresie jest szum. Nie wiadomo w którą stronę teraz pójdzie. Łapanie po kilka pipsów dla podobnego ryzyka. Nie wiadomo gdzie zaczepić SL. Dlatego do mnie niskie interwały nie przemawiają. Makroekonomia nie przemawia wprost przez te wykresy ale przemawia głównie spekulacja w trakcie dnia. A to są za słabe podstawy do wkładania w to pieniędzy. Doliczając do tego spread który stanowi sporą część intra-zarobku uważam, że sztuką jest wychodzić w dłuższym terminie na zero.
Obrazek

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Oczekuję na sygnał na następujących parach.

Przy okazji:

Why Trading the Daily Chart Will Make You A Better Trader
One of the simplest things that a trader can do to improve their trading almost overnight, is by switching to a higher timeframe. If you are trading based on the 15 minute, 30 minute, or 60 minute chart, try to move up to the 240 minute, 480 minute or daily chart for eod trading (end of day trading).

There are several advantages of this. Firstly as we mentioned earlier, the technical signals and patterns that emerge on these higher timeframes are much more reliable and worthy of your attention than the patterns you encounter on the lower timeframes. Many times what might appear to be a chart pattern or candle stick pattern on the 1 hour chart is simply nothing more than market noise. But a chart pattern that progresses over several weeks on the daily timeframe is certainly something that you should be keeping a keen eye on.

A second reason that trading daily charts in forex is much more desirable, and one that is much less talked about is the cost of trading advantage. Remember, your broker’s dealing spreads and commissions are the same whether you are looking to make a trade for a 20 pip profit or one with a 200 pip profit.

https://forextraininggroup.com/trading- ... er-trader/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

OK. Kupiłem CHFJPY. USDZAR nie biorę jednak ze względu na ujemną korelację z NZDUSD. W obliczu danych dla dolara w tym tygodniu byłoby to tylko niepotrzebne dublowanie ryzyka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Mała dygresja.
Nie zwracać uwagi na przełamane linie trendu jeśli ostatni high/low swingu nie został przekroczony. Na przykładzie poniżej widać, że linia została przebita a potem to przebicie zostało zanegowane. Jeżeli współczynnik RR jest pozytywny warto taka pozycję zawrzeć i sprawdzić czy rynek za to zapłaci czy wybije ostatni high/low.
Wniosek: nie mieszać metod. Trend ze średnich kroczących, swingi i oscylator stochastyczny wystarczą.

Świetny film o Swing Tradingu i mnogości podejść do rynku.
https://youtu.be/k5B65Onc4K8

PRZESTAĆ RYSOWAĆ LINIE TRENDU.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

waller pisze:USDNOK - zamknięcie na dodatnim SL.
+ 386,5 pips
Te pipsy są mniej warte. Coś jak 38,6 pips na majorsach.
Potwierdza się poprzedni wpis. Gdybym nie kombinował z jakimiś trójkątami i podsuwaniem stopa na siłę, dziś miałbym osiągnięty pierwotny TP i bardzo dobre RR.
resources/file/158623
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

NZDUSD
-46,3 pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Nowe pozycje:
USDZAR: krótka
NZDCAD: długa
GBPUSD: krótka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

EURCHF: krótka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

CHFJPY - strata
-80,2 pips

Pozostałe pozycje (wynik w punktach): https://i.imgur.com/xKLbi1J.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ