DRUGA STRONA PLATFORMY

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Czy miałeś wrażenie, że po odnoszeniu sukcesów w handlu Broker/DD utrudniał Ci inwestycje.

Tak
7
88%
Nie
1
13%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

eMisiek pisze:...

MM tak naprawdę sprzyja Twojemu sukcesowi.
Chyba nie wiesz co piszesz. :shock:
eMisiek pisze:Na realnym rynku nie poradziłbys sobie jak sądzę wcale, MM dla niewielkich klientów detalicznych to tak naprawdę SYMULACJA realnego rynku. Na interbanku musi byc druga strona i masz ja albo nie, płynność, którą znasz z MM to fikcja, sprzedajesz za cenę, która weźmie druga strona albo zostajesz sam na sam z kontraktem a rynek jest gdzie indziej - to raz, dwa - fluktuacje bywają tak silne, że w tej samej sekundzie cena może skoczyć 10-15 pipsów i wrócić więc dla gry intraday to jest problem.
A wiesz jaka jest plynnosc na interbanku? W normalnych warunkach (poza podawaniem newsow czy czasem miedzy koncem sesji amerykanskiej, a poczatkiem azjatyckiej) mozesz z palca puscic na EURUSD zlecenie na 200M (2000 lotow) ryzykujac poslizg rzedu 2-3 pipsow. Ktory MM moze Ci zaoferowac taka plynnosc?

Zgoda, ze w momencie podawania newsow kurs moze skakac po 10-15 pisow. Popatrz jednak co robi w tym czasie MM. Rozszerza spread 10 czy 15 razy i do tego robi rekwoty. Summa summarum na miedzybanku i tak dostaniesz w lepszej cenie mimo tych fluktuacji.
eMisiek pisze:MM to jest firma, która dostarcza traderom pewnej usługi - SYMULACJI rynku, filtruje ceny, uśrednia je i pełni role drugiej strony transakcji. Za te usługę się po prostu płaci - spreadem i zcasem rekwotami a już sprawą broka jest na ile wykorzystuje swoją pozycję.
Tu sie zgadzamy. MM daje symulacje czy tez jak kto woli proteze rynku walutowego dla drobnych klientow detalicznych. Dzieki temu ktos kto ma 100$ na koncie moze sie przez chwile poczyc jak Soros. ;)
eMisiek pisze:Nie widzę w broku "całego zła świata" - większośc traderów na początku ma pretensje do MM winiąc go tak naparwdę za swoje własne niepowodzenia bo przeciez miało byc tak pieknie a sa straty, ale przecież ja jestem niewinny... ja umiem, znam rynek, mam doskonale przetestowany system - więc winny jest ten sukinsyn brok. Na marginesie - ustalmy - TYLKO Nievinny może z całym przekonaniem powiedzieć "jestem Nievinny".
Trudno sie nie zgodzic, choc trzeba sobie zdawac sprawe, ze majac konto u MM trzeba byc na tyle lepszym od rynku, zeby zarobic i na siebie i na broka.
eMisiek pisze:Bycie brokerem ma swoje plusy i minusy bo to także odpowiedzialnośc za ludzi, za przyszłośc firmy, odpowiedzialnośc przed róznymi egzotycznymi komisjami itp. A jesli myślicie, że założenie własnego broka rozwiąże sprawę - może macie rację, może nie, raczej sądzę, że nie ale to dłuższa historia.
Popadasz w przesadny patos. Bycie brokiem to biznes jak kazdy inny. Chodzi o to, zeby wycisnac maksymalny zysk nie wchodzac w konflikt z prawem (ale od czego sa roznego rodzaju klauzule w umowie dajace w praktyce brokowi mozliwosc dymania swoich klientow w majestacie prawa, rzecz jasna).
eMisiek pisze:Podsumowując sugeruję dalsze rozpoznawanie tematu ale bez szukania winnych [to zaciemnia obraz], lepiej konstruować własną przewagę rynkową.
Sprawa nie jest tak do konca jednoznaczna jak to przedstawiasz - vide moje uwagi powyzej.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze: miałem już nie linkować po forum bo niezły ze mnie spamer ale jeśli chce się wam czytać ... to może ktoś coś zrozumie więcej
green7 pisze:reptile napisał:
ale jeśli chce się wam czytać ... to może ktoś coś zrozumie więcej


Co tu rozumieć Tak wygląda ekran gościa po drugiej stronie platformy, który zatwierdza bądź nie Twoje trejdy. 3 przyciski u góry służą do potwierdzenia/zabronienia transakcji (lub odłożenia jej do kolejki), pierwsza lista od góry to zapewne informacje o tym co się dzieje na koncie gościa który właśnie jest obsługiwany....
Ważne pytanie czy w instytucjach bankowych np.UBS,Saxobank jest podobnie? też tak mogą ingerować?.Lub duzi MM np. GFT?.

Pozdrawiam

Dodano po 3 minutach:

Ps
forex pisze:A wiesz jaka jest plynnosc na interbanku? W normalnych warunkach (poza podawaniem newsow czy czasem miedzy koncem sesji amerykanskiej, a poczatkiem azjatyckiej) mozesz z palca puscic na EURUSD zlecenie na 200M (2000 lotow) ryzykujac poslizg rzedu 2-3 pipsow. Ktory MM moze Ci zaoferowac taka plynnosc?
Nie bardzo kumam co Masz na myśli te loty liczysz 10 tyś czy 100 tyś. z tego co wiem to raczej 20 milinów po 10 tyś.Jeżeli jest tak jak piszesz i jest to 100 tyś to byłaby fantastyczna sprawa.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

zz pisze:...

Ps
forex pisze:A wiesz jaka jest plynnosc na interbanku? W normalnych warunkach (poza podawaniem newsow czy czasem miedzy koncem sesji amerykanskiej, a poczatkiem azjatyckiej) mozesz z palca puscic na EURUSD zlecenie na 200M (2000 lotow) ryzykujac poslizg rzedu 2-3 pipsow. Ktory MM moze Ci zaoferowac taka plynnosc?
Nie bardzo kumam co Masz na myśli te loty liczysz 10 tyś czy 100 tyś. z tego co wiem to raczej 20 milinów po 10 tyś.Jeżeli jest tak jak piszesz i jest to 100 tyś to byłaby fantastyczna sprawa.
Tam gdzie pisze 1M mam na mysli 1 milion. Jesli komus jest wygodniej operowac na lotach, to przyjmujac standardowo 1 lot = 100k mamy: 1M = 10 lot

Stad 200M to 2000 lot

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

No super.........
jakbyś mógł daj jakieś namiary skąd te 200 milionów.Pytam dlatego że nie ukrywam czułbym się pewniej.Ja słyszałem że to co Piszesz to odnosi się do 20 mln.

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

zz pisze:No super.........
jakbyś mógł daj jakieś namiary skąd te 200 milionów.Pytam dlatego że nie ukrywam czułbym się pewniej.Ja słyszałem że to co Piszesz to odnosi się do 20 mln.

Pozdro.
Tu chodzi o 200 mln, na ECN masz podgląd ile wisi na jednym pipsie ( a właściwie co 0.5 pipsa ) i z tąd wiesz na co można sobie pozwolić.

Załaduj sobie demo Dukascopy to tam masz podgląd do tego ile , gdzie i jak często to się zmienia.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pytam dlatego ponieważ widziałem to o czym piszecie lecz na MBT odnosoło się to 1 lot= 10 tyś.Dlatego pytam.

Pozdro.

Dodano po 14 minutach:



Odnośnie http://metatrader-4.com/
* miałem już nie linkować po forum bo niezły ze mnie spamer ale jeśli chce się wam czytać ... to może ktoś coś zrozumie więcej

Czy może ktoś wytłumaczyć jeżeli u dużego brokra w danym momencie jest 1000 czy 10 000 zleceń to wizualnie jak może ingerować w zlecenia w ten sposób jak pisze reptile?.
Będę zobowiązany za podpowiedż.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Czy może ktoś wytłumaczyć jeżeli u dużego brokra w danym momencie jest 1000 czy 10 000 zleceń to wizualnie jak może ingerować w zlecenia w ten sposób jak pisze reptile?.
jest milion sposobów, żeby było inaczej niż chcesz :wink: co to znaczy wizulanie? Broker może programowo :lol: dawać requot gdy idzie w góre a szybciej zamykać po tej gorszej cenie o 2 pispy czy coś koło tego :lol:
zz pisze:Saxobank
:silenced: :D

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

MrYogi pisze:
zz pisze:No super.........
jakbyś mógł daj jakieś namiary skąd te 200 milionów.Pytam dlatego że nie ukrywam czułbym się pewniej.Ja słyszałem że to co Piszesz to odnosi się do 20 mln.

Pozdro.
Tu chodzi o 200 mln, na ECN masz podgląd ile wisi na jednym pipsie ( a właściwie co 0.5 pipsa ) i z tąd wiesz na co można sobie pozwolić.

Załaduj sobie demo Dukascopy to tam masz podgląd do tego ile , gdzie i jak często to się zmienia.
Dokladnie, Dukascopy to ECN, ktory daje dostep do rynku miedzybankowego. Jak oni to robia, to mozesz sobie poczytac w tych linkach: link1, link2, link3.

Broker ten daje wglad do wolumenow zlecen na konkretnych poziomach cenowych. Przykladowo, dzis pare minut po 18-tej sytuacja na EURUSD wygladala tak:

Obrazek

Widac, ze w tym konkretnym momencie najlepsze oferty to odpowiednio 1.4141/1.4142, z tym, ze wolumen na tych poziomach nie przekraczal 10M. Za to skumulowany wolumen na rynku (market depth) umozliwial sprzedaz 310M EURUSD po srednim kursie 1.4138, badz tez kupno 100M srednio po 1.41449.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dzieki serdeczne forex
.
reptile pisze:jest milion sposobów, żeby było inaczej niż chcesz co to znaczy wizulanie? Broker może programowo dawać requot gdy idzie w góre a szybciej zamykać po tej gorszej cenie o 2 pispy czy coś koło tego
zz napisał:
Saxobank
Tylko to nie jest odpowiedż na moje pytanie.
Ja nigdy nie miałem requot w GFT czy SAXOB więc?

Pozdrawiam.

To
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Ja nigdy nie miałem requot w GFT czy SAXOB więc?
oni nie mają Metatradera :wink: więc to jest całkiem inaczej :roll: to nie są platformy dla niecierpliwych traderów :lol: 8)

ODPOWIEDZ