DRUGA STRONA PLATFORMY

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Czy miałeś wrażenie, że po odnoszeniu sukcesów w handlu Broker/DD utrudniał Ci inwestycje.

Tak
7
88%
Nie
1
13%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

niegrzeczna myśl ;)

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Więc.... są do tego chętni? :lol:

Może ktoś z perfekt pisanym English na początek wyśle e-mail do metaquotes, czy jest taka opcja testu, albo jak to wygląda gdy ktoś jest zainteresowany tym systemem? Będą cyrki jeśli MQ się dowie że to prowokacja, albo gdy ktoś ich poinformuje. Możecie pisać PW - serio chcę to zrobić i przekonać się jak to jest.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

OK! Zglaszam sie!

PS. Moj angielski jest jak Suahili .... ale w dialekcie bawarskim (OB) i szwabskim daje sobie rade ;)

PS. Nie potrafie bajerowac... niestety
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Te screeny juz krazyly po tym forum i po forex factory z tego co pamietam.
Jak widac Metaquotes dalo duzo mozliwosci nietylko grajacym na MT4 ale tez brokerowi ;).
Nie zamierzam tu nikogo bronic ani oskarzac ale skad pewnosc, ze brokerzy MM posiadajacy wlasne/osobiste platformy nie maja podobnych mozliwosci w konfigurowaniu? W koncu byly tworzone na ich zyczenie.
Roznica jest chyba tylko taka, ze swojej platformy sprzedawac nie beda wiec nigdy nie dowiemy sie co sobie tam umozliwili.

Niemniej zycze powodzenia w prowokacji i mam nadzieje, ze udostepnia wam triala, bo sam jestem ciekaw jakie jeszcze ciekawe funkcje tam sa ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Panie rapso ktoś tam coś wie napewno więcej.. ale jak to zwykle bywa, wiem nie powiem :wink: napewno są powody , jak wspomniałem umowy .. kto wie.. co.
Nie zamierzam tu nikogo bronic ani oskarzac ale skad pewnosc, ze brokerzy MM posiadajacy wlasne/osobiste platformy nie maja podobnych mozliwosci w konfigurowaniu?
Nie rozumiem.
Roznica jest chyba tylko taka, ze swojej platformy sprzedawac nie beda wiec nigdy nie dowiemy sie co sobie tam umozliwili.
MQtes daje pakiet do stworzenia warunków do tradowania, wnioskuje ze wszelkie dodatkowe widzimi sie dla brokera to tzw. pluginy. nie wiem czy w jezyku c czy mql4 ale pewne rzeczy pozwalaja juz się domyślić co broker może bez wciskania kitu klientom (tym wtajemniczonym) co mają indywidualnego no to.. można spekulować o wielkosci wałków oferowanych przez MM. Nie lubie jak ktoś mówi nigdy bez osobistego sprawdzenia :?

To nie prowokacja a misja 8) hehe

A tak serio to intryguje mnie kwestia Volumenu :lol:
Czytam e-booki o FX i czytam o super handlu o super rynku nagle po drodze do sukcesu staje mi MM :? Czytam też że rynek czasami nie ma płynności. Jestem skłonny uwierzyć że nie ma żadnych trylionow czy bilionow $ :lol: bo sporo rzeczy jest do góry nogami.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

reptile pisze:Nie rozumiem.
Chodzilo mi o to, ze o ile mozliwosci jakie maja brokerzy z MT4 sa jawne to nie mozna wykluczyc, ze brokerzy z innymi platformami nie maja takich samych lub podobnych :).
reptile pisze: Czytam też że rynek czasami nie ma płynności. Jestem skłonny uwierzyć że nie ma żadnych trylionow czy bilionow $ :lol: bo sporo rzeczy jest do góry nogami.
Tu z kolei ja nie rozumiem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Princepolo
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2008, 23:23

Nieprzeczytany post autor: Princepolo »

Fajny temat. Właśnie ściągnąłem sobie.
komplet składa sie z 4 programików Meta Tradrer Serwer, Data Centre, Administrator i Manager.
Z tego co czytałem samo oprogramowanie jest ok nie okrada traderów.
Można jednak pisac wtyczki powodujace różne cuda. Do końca nie analizowałem, na teraz wydaje mi się, że nie ma problemu technicznego aby każdy klient dostawał inne dane. Jak bedę miał chwilę to poszukam pluginów a może napisze sobie jakis :)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

No i prosze :lol: Warto było ? Myślałęm, że tylko ja taki pokrecony ze .. chce wiecej
:lol:
Można jednak pisac wtyczki powodujace różne cuda. Do końca nie analizowałem, na teraz wydaje mi się, że nie ma problemu technicznego aby każdy klient dostawał inne dane. Jak bedę miał chwilę to poszukam pluginów a może napisze sobie jakis
Ja mam plan taki. Jak broker nas zrobi w bambuko to my mu serwer off,hack,block,relogin,wait for login..requotpass...itd... :lol:

Chodzilo mi o to, ze o ile mozliwosci jakie maja brokerzy z MT4 sa jawne to nie mozna wykluczyc, ze brokerzy z innymi platformami nie maja takich samych lub podobnych
Panie raposo po to założyłEm temat, który jeszcze nie zamknięto, by prześwietlić to wszystko :wink:

Tu z kolei ja nie rozumiem.
Wirtualnośc pieniędzy to szczególna ciekawostka mi się wydaje 8)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 12:09 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Skąd macie tan pakiecik? MQ wysłali, czy może wyciekł na torrenty?

Jak może cie to sprawdźcie jak wyglądał by feed z jakiegoś źródła danych aby udostępniać zmienne spready jak ECN. Pewnie to wymaga jakiegoś plugina. Bo trzeba dodać jeszcze router transakcji. W sumie tylko to mnie ciekawi, bo ja zrezygnowałem z oprogramowania MQ do handlu, a używam jedynie do analiz.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Princepolo
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2008, 23:23

Nieprzeczytany post autor: Princepolo »

Wszyscy wiemy, że Forex to rynek o dużym ryzyku i to nie tylko ze względu na stosowane dźwignie, brak uregulowań prawnych, łatwość założenia firmy brokerskiej gdzieś na Cyprze czy innej wyspie. Broker któremu powierzamy nasze pieniądze tak jak i każda firma może z nimi zrobić co chce. Oszustwa będą zawsze ile firm bierze towar i nie płaci za faktury ile ogłasza upadłość. Kluczowym zagadnieniem gdy korzystamy z brokera MM jest to, że drugą stroną transakcji jest on. Czyli my wygrywany on traci, my tracimy on zarabia.
Przejrzałem różnie fora, na których znalazłem różne zachowania brokerów.
Najczęstsze numery stosowane świadomie przez brokerów
Bad ticki- wybicie o 50-100 pipsów na kilka sekund zamyka zlecenia na SL. Potem broker uwzględnia reklamacje, ale nie wszyscy zareklamują i nie zwraca zysków ze zleceń.
Rekwoty stosowane najczęściej kiedy zlecenia Buy i Sell nie bilansuja się brokerowi wtedy odrzuca część zleceń dla danej ceny.
Wylogowywanie traderów najbardziej groźne dla stosujących niedopracowane EA.
Opóźnianie realizacji zleceń
Czasna lista tworzona z traderów, których broker chce się pozbyć, którzy przynoszą mu największe straty. Ci to maja przerąbane
Takie pluginy znalazłem jest pewnie dużo, więcej bo Broker może napisać dowolnie co chce.
Natomiast różnice w kursach pomiędzy brokerami są na ich niekorzyść. Wystarczy zastosować metody Hedge i jesteśmy bogaci. Jak znajdziecie takie przypadki proszę na priv zarobimy trochę kasy.
Takie działania jednak odbijają się na reputacji brokera i traci klientów.
Chcąc handlować na foreksie musimy zaakceptować takie warunki.
Brokerów stosujących MT4 jest ponad 200 więc możemy wybierać, unikać tych którzy stosują nieczyste metody. Grać jesteśmy kilku brokerów równolegle małymi stawkami aby nie być tym co przynosi mu największe straty. Wycofywać zarobione pieniądze nie trzymać ich brokera. Szukać brokerów z dużą ilością rachunków i stażem.
Ja świadom tych zagrożeń handluję z niezłymi rezultatami, czego i wam życzę.

Nievinny odpowiem Ci tak jak czasem piszą moderatorzy używaj Google.pl i polecenia Szukaj :lol: :lol:

reptile lepiej olać takiego brokera napisac na forach wysłac maila do MetaQuotes i np Financial Times

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Princepolo ano ja Ci odpowiem, iż niestety Google nie jest dobrze poinformowany, ale trudno, widocznie tak musi być.
Ale jeśli zostało złamane prawo, to nie będziecie o tym pisać na tym forum. Żeby było jasne.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ