Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
28 sie 2020, 18:05
guccon pisze:
28 sie 2020, 17:45

Wynik za bieżący tydzień: +1,41%
Konto za bieżący miesiąc: +1,1%
Niech to będzie jako dobry prognostyk na przyszłość :)
Powodzenia
Po co dawać fałszywe nadzieje?
To jest tylko i wyłącznie wynik jednorazowy, chwilowy.
W trejdingu nie chodzi o sugerowanie się takimi wynikami, ani o tworzenie fałszywych nadziei.
Należy zastosować kryterium Kellego do całości historii trejdów daną metodą i matematyka pokaże, czy to w ogóle ma sens, czy nie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@Cblondyn, dzięki :)
Z 4 tygodni w tym miesiącu 3 zakończone na plusie więc wygląda na dobrą zmianę. Niestety ten jeden minusowy był z dużym błędem i to będzie główny cel na kolejne tygodnie: całkowicie wyeliminować błędy.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

guccon pisze:
31 sie 2020, 07:03
@Cblondyn, dzięki :)
Z 4 tygodni w tym miesiącu 3 zakończone na plusie więc wygląda na dobrą zmianę. Niestety ten jeden minusowy był z dużym błędem i to będzie główny cel na kolejne tygodnie: całkowicie wyeliminować błędy.
Nierealne to jest, co zamierzasz.
Po prostu dlatego, że ty nie robisz błędów, tylko nie znasz przyszłego zachowania ceny, i tyle.
To, że po fakcie, kiedy już widać wykres, ty interpretujesz swoje zachowania jako błędy, nie oznacza, że
mogłeś zrobić co innego, niż zrobiłeś.
Chcesz osiągnąć coś, co jest niemożliwe.
Nie tędy droga!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie.

Konto za kwiecień: +4,74%
Konto za maj: -1,95%
Konto za czerwiec: -3,9%
Konto za lipiec: -2,23%
Konto za sierpień: +1,1%

Konto przed nowym miesiącem: -2,45%

Dzisiaj na zakończenie miesiąca plus na GU i minus na EJ, które z prowizjami dały 86gr straty ale to nie załapało się na wartości %.
Założenia jak pisałem wyżej na najbliższy czas to przede wszystkim brak błędów. System czy sposób gry zmieniałem wiele razy i na pewno jeszcze zmienię nie raz bo różne rzeczy mi pasują w danych okresach czasu. Rynek także się zmienia. To jednak błędy spowodowały taki stan konta.

Powoli do przodu 8)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeżeli wiedziałeś, że miałeś skręcić w prawo, a skręciłeś w lewo, to zrobiłeś błąd.
Jeżeli nie wiedziałeś, to błędu nie mogłeś popełnić niezależnie, w którym kierunku skręciłeś.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Poprawny tydzień. Mało czasu na rynku. Przez inne rzeczy na zmęczeniu i małym komforcie. Jak na warunki jestem szczególnie zadowolony że udało się trzymać planu i nie było ani jednego błędu. Zrobiłem jak napisałem i oby tak dalej.
Wejść jednak mniej i nie wszystkie najlepiej wykorzystane. Kończę tydzień na przyzwoitym plusie.

Wynik za bieżący tydzień: +1,36%
Konto za bieżący miesiąc: +1,36%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Bardzo trudny poprzedni tydzień w moim traidingu. Wszystko było zgodnie z założeniami i planem a notowałem same straty. Jedyny plus że nie było błędów jak wcześnie. Coś jednak nie zadziałało bo strata jest zbyt duża. Po okresie wakacyjnych jest jakaś zmiana i mam też do wprowadzanie w swoim planie.
Podnieś się z tego ciosu...

Wynik za poprzedni tydzień: -5,46%
Konto za bieżący miesiąc: -4,17%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczorajszy pomysł na S na EJ. Bez ponowienia. Zrobiła cena ponad 80p chociaż ja nieśmiało liczyłem na około 40p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiejsze pomysły:
- S na AU. Wycięte.
- L na UC. Wycięte.
- Solidne S na EU. Wycięte. Cena leci w dół.

Ten tydzień 4 pomysły. W teorii powinien być duży plus. W praktyce prawie 1% na minusie. Rynek kopie leżącego przy każdej okazji.
Nie wie na kogo trafił i jeszcze się odbiję :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Analizowałeś może dlaczego jesteś na minusie skoro z myfxbooka wynika, że zarobiłeś ponad 1200 pipsów? Masz tam 50% skuteczność ale średni zysk z pozycji to ponad 10 pipsów a średnia strata to ponad 6 pipsów. Kwestia prowizji, kosztów w stosunku do zmienności czy jak? Taki usd/cad na przykład, instrument na trzecim miejscu spośród wszystkich pozostałych, na których grałeś jeśli chodzi o zyskowność w pipsach (w tej chwili 100 transakcji i ponad 190 pipsów zysku) a nie dość że nic nie zarobiłeś na nim to jeszcze straciłeś tyle że tylko na usd/jpy straciłeś więcej.

ODPOWIEDZ