Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Widzę że bardzo zależy Ci na dokładaniu pozycji co przy M1 jest bardzo trudne

Jeśli mogę coś zasugerować. Sprawdź swój system dokładania przez jeszcze jakiś czas, powiedzmy dwa tygodnie, jeśli nie będzie się sprawdzał zmień dokładanie do stratnej pozycji na dokładanie dopiero gdy pierwsza wyjdzie na plus z warunkiem że dokładasz dopiero po korekcie.. jeśli nie będzie korekty zawijasz zysk z pierwszej, jeśli korekta zmieni się na zawrotkę sumaryczna strata będzie mniejsza bo z obu możesz wyjść gdy pierwsza pozycja zacznie wychodzić na BE więc strata będzie tylko z dołożonej.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
11 cze 2020, 08:59
na dokładanie dopiero gdy pierwsza wyjdzie na plus z warunkiem że dokładasz dopiero po korekcie.. jeśli nie będzie korekty zawijasz zysk z pierwszej, jeśli korekta zmieni się na zawrotkę sumaryczna strata będzie mniejsza bo z obu możesz wyjść gdy pierwsza pozycja zacznie wychodzić na BE więc strata będzie tylko z dołożonej.
Jednym słowem budowanie piramidy. Przyznam się szczerze, że ja nigdy tak nie grałem ale potencjal w tym pewnie jest. Niejaki RZ w ten sposób spekuluje i wynki ma jak każdy widział ;)
Chyba zaczne ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Z pewnością dokładanie do pozycji zarabiającej ma większy sens niż dokładanie do pozycji stratnej, ale nadal nie daje żadnej przewagi. To działa tylko i wyłącznie w sytuacji silnego trendowania ceny. Jeżeli uda się odrobić wszystkie poprzednie straty i zarobić, gdy cena silnie tenduje, to jest sukces.

A na to nie mamy żadnego wpływu, czy cena będzie akurat trendować, czy zaraz się nie odwróci.
Czyli, jedyna przewaga to przewaga psychiczna, gdy trader nie przejmuje się stratami, i pokazuje swój pazur, gdy
cena trenduje, i wtedy robi wszystko, żeby odrobić straty. Oczywiście, wtedy jeszcze bardziej ryzykuje i często traci jeszcze więcej.

Osobiście, to ja nawykowo stosuję mniejszy wolumen transakcyjny wyjściowo, i jeżeli widzę, że rynek mi wycina SL, a trenduje przeciwnie, to wchodzę dużym wolumenem i moim celem jest wtedy tylko i wyłącznie odrobić poprzedni stracony trejd i ew. coś zarobić ponad.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Panowie, zgadzam się z Waszymi opiniami. Dokładanie do zyskownej pozycji ma sens i dobrze brzmi w teorii. W praktyce przy skalpingu nastawionym na krótkie ruchy nie ma tematu.

To co ja robię to nie dosłownie dokładanie do stratnej pozycji. Zakładam na dany scenariusz ryzyko na poziomie 20p. I teraz przykłady bo tak najszybciej:
- pierwsze wejście z ustawionym SL=15p, drugie możliwe wejście tylko jeśli SL<=5p (w praktyce tylko jedno wejście)
- pierwsze wejście z SL=9p, drugie możliwe wejście jeśli SL<=11p czyli w praktyce daje opcję dwóch szybkich wejść obok siebie (staram się nie korzystać)
- pierwsze wejście z SL=7p, drugie możliwe jeśli SL<=13p czyli daje opcję z małym ryzykiem od razu podwójne wejście i jest szansa na trzecie wejście jeśli SL dla niego sumarycznie nie przekracza 20p dla całego scenariusza

Patrząc na zyskowne traidy, których ostatnio nie ma zbyt dużo zwykle celuję w przedział 10-15p (czasami uda się te 20p które mam w planie) a to uniemożliwia dokładanie do zyskownych pozycji zgodnie "ze sztuką". Analiza wejść i wykresów jednak dużo mi daje i z czasem będą wyniki.

Dzięki za trafne wskazówki :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No dobra, tylko że rynek nie działa na te twoje życzenia odnośnie odległości SL.
Więc, jeżeli rynek tak nie działa, to takie podejście nie ma szans powodzenia.
SL jest po to, żeby sobie dupę chronić w razie odwrócenia trendu.
Z tego wynika, że SL powinien być tam, gdzie cena nie powinna wrócić, jeżeli jest dany trend.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Ostatnie 4 dni byłem na rynku każdego dnia ale jednak patrzyłem trochę "z boku". Inne tematy absorbowały. Nie miałem też przez to jak uzupełniać dziennika ale screeny zrobione. Wszystkich nie zmieszczę w jednym poście przez ograniczenia forum ale wrzucę wybrane i szybkie podsumowanie.

Dzień w pipsach w piątek:
-3,8: ucieczka z nietrafionego kierunku
-20: kilka sekund na rynku z nieprzesuniętym SL na DAX (zahaczone o spread a potem 98p z planowanych 77p widoczne na screenie)
+21,3: spokojny trafiony ruch na edku
+3,7: niewykorzystany dobry scenariusz na ejku
-0,1: ucieczka z nietrafionego kierunku

Dzień w pipsach w poniedziałek:
+0,7 +2,0: niewykorzystany dobry scenariusz na edku (podwójny ładny ruch widoczne na screenie)
-9,6 -4,3: nietrafiony podwójny kierunek
-27: nietrafiony DAX
-11,0 -8,1: nietrafiony podwójny kierunek
-8,1: nietrafiony kabel o wieczornej porze (próba bycia na rynku o innej godzinie)
Błędne rozegranie pierwszego scenariusza (możliwe 2-3% na plusie) skończyło dzień na -2% po nietrafionych 4 kolejnych kierunkach. FX uczy do bólu.

Dzień w pipsach we wtorek:
-12,1 -7,9: nietrafiony podwójny kierunek
+2,9 +3,5: próba innego podejścia do rynku i dwa szybkie traidy z H/L na USDCHF i EURGBP

Dzień w pipsach dzisiaj (środa):
+11,9(1/2) +17,7(1/4) +15,8(1/8) +2,2(1/8): popatrzyłem na swoje pierwsze tygodnie na rynku gdzie kończyłem tygodnie z lepszymi wynikami i przypomniałem sobie że wtedy dzieliłem pozycje. Dzisiaj taka próba (screen) chociaż nie tylko to się składa na wynik. Na trafionym kierunku nie jest trudno zarobić. Dodatkowo przeanalizowałem wszystkie dotychczasowe screeny i troszeczkę zmienię momenty wejścia. Dokładam także godziny i ramy czasowe aby nie próbować być na rynku wtedy gdy mało się na nim dzieje.

Konto za bieżący miesiąc: -5,65%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Jednostkowo dzisiaj sporo traidów bo 16 co jest konsekwencją dzielenia pozycji. Szczegóły na MyFxBook dlatego tutaj skrót.

Zacząłem od wpadki tzn błędu. Rano dużo do ogarnięcia przy przeglądzie rynku i jak zapamiętałem sobie kilka opcji do wejścia to gdy na jednej zrobili fałszywkę wszedłem przeciwnie do założeń a powinienem nic nie robić skoro było przeciwnie. Za szybko się potoczyło i ucięło -7,4p na ejku.
Następna była próba L na GJ ale nietrafiony kierunek. Dzieliłem na 3 i sumarycznie wyszedłem na 0.
Kolejna próba to L na AUDUSD ale także nietrafiony kierunek. Dzieliłem na 2 (-1,2p +0,5p) i po uwzględnieniu prowizji minimalnie na minusie.
Następnie S na edku. Kierunek trafiony. Dzieliłem na 4: kolejno 1/2 1/4 1/8 1/8.
Kolejna próba to L na EURBP ale kierunek nietrafiony. Dzielone na 2 (+0,1p +0,4p) ale prowizje skończyły to pod kreską.
I na koniec jeszcze L na edku. Kierunek trafiony. Dzieliłem na 4: kolejno 1/2 1/4 1/8 1/8.

Edek na screenie. Dosyć blisko siebie najpierw S a potem L ale taki urok scalpu.

Dzisiaj: +0,82%
Konto za bieżący miesiąc: -4,88%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj mniej na rynku przez co mniej wejść: 3, przy słabej skuteczności: 1 OK.

Najpierw był nietrafiony kierunek na NZDUSD (-4,6p) a potem nietrafiony na EURUSD (-5,8p).
Na koniec dnia trafione S na EURGBP. Po wczorajszym odcinaniu pozycji co połowę stwierdziłem że jest to mało efektywne bo pierwsza największa część przeważnie będzie najmniejsza kasowo - bo odcinam szybko aby mieć już pierwszy zysk. Dzisiaj podzieliłem kolejno 1/4 1/4 1/4 1/8 1/8.

Ostatnie analizy screenów oraz przemyślenia rynku dużo mi dały dlatego zrobię sobie krótką przerwę aby to poukładać a przed kolejnym wejściem na rynek jeszcze raz rzucę okiem na analizę. FX chyba nigdzie nie ucieknie przez ten tydzień.

Dzisiaj: +0,27%
Konto za bieżący miesiąc: -4,62%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj pierwsze wejścia po kilku dniach przerwy.

Zacząłem od pomysłu na L na USDCAD. Wejście było dobre. Zrobili dobry ruch od razu ale potem szybko zjechali co mnie wygoniło z rynku. Idealnie na dołku 5,1p na stracie. Cena wróciła i dalej widziałem L ale miejsce było słabe bo nowa górka. Zdecydowałem się jednak na ponowienie. Gdy zbyt długo stali w miejscu zamknąłem 1/4 w okolicach 0. Dalej jednak widziałem L i jak podeszli kawałek wyżej to też w nie najlepszym miejscu dołożyłem drugą pozycję. Poszło chwilę później w górę i odcinałem kolejne 1/4 a na koniec jeszcze podzieliłem na 1/8 i ostatnie zamknięte już na BE.

W drugiej części dnia był pomysł na tej samej parze ale na S. Miejsce było dobre i pomysł także ale czas już mniej. Przy okazji danych robili ruchy w obie strony i ostatecznie wyszedłem na -2,3p. A wystarczyło potrzymać bo po danych i przez kolejne 2h zrobili coś ponad 60p.
Źle określiłem końcówkę tej S i próbowałem później wejść w L ale ruch był nie potwierdzony i wycięli mnie na -7,3p.

Był też pomysł na S na ejku ale tutaj po analizie wyższych interwałów uznałem że to błąd i wychodziłem z tego na 0. Ocena była dobra bo potem sporo pipsów zrobili w L ale ja nie miałem dobrego miejsca na wejście w ten ruch i też nie dał rynek szansy na podłączenie się po potwierdzeniu.

Kolejnym pomysłem była L na edku. Pierwsze wejście na górce i zanim przestawiłem SL wycięli mnie mocnym ruchem na -10,3p. Widziałem jednak potencjał w L dlatego ponowiłem ruch a nawet dołożyłem drugą pozycję. Tutaj źle oceniłem ryzyko bo dzień miałem już na około -1% a suma SL obu pozycji przekraczała 1%. Cena jednak nie zrobiła przykrej niespodzianki i powoli szła do góry a ja odcinałem kolejne 1/4. Gdy zrobili przystanek odciąłem 1/2 bo wskoczyłem wtedy na plus dzienny i to co zostało już leciało jako premia. Największy złapany ruch miał +30,1p ale był tylko za 1/8.

Ogólnie 7 rozegrań i 2 wykorzystane. Skuteczność na razie leży ale daje plus.

Dzisiaj: +0,76%
Konto za bieżący miesiąc: -3,9%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie.

Konto za kwiecień: +4,74%
Konto za maj: -1,95%
Konto za czerwiec: -3,9%

Konto przed nowym miesiącem: -1,3%

Przerobiłem w ostatnim czasie większość psychologicznego podejścia do rynku i jest już blisko docelowego stanu. A uważam ten element za najtrudniejszy w byciu na rynku.
Udaje się dobrze zarządzać kapitałem. Przy słabych wynikach mam niewielki minus. Przy braku radzenia sobie z MM po 3msc skończyłoby się rezygnacją kilka razy i stratą kapitału.
Został jeszcze ostatni element czyli sposób/system który będzie mi najbardziej odpowiadał. Ten zmieniałem już wielokrotnie ale myślę że jestem też już blisko określenia docelowych zasad teoretycznych i zostanie ich praktycznie zastosowanie oraz wykorzystywanie.

Realizuję dalej plan zgodnie z założeniami.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ