Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Piątkowe wejścia.
Rano pomysł na S'kę na GU. Wyglądało dobrze chociaż nie wziąłem odpowiednio poprawki na czerwoną kartkę w kalendarzu.
Podobnie drugi pomysł tego dnia na S'kę na UJ. To wyglądało jeszcze lepiej ale zamknąłem chwilę przed danymi. Cena poszła zgodnie z kierunkiem i dało się zarobić ale tego czego nie widać na wykresie to rozszerzone widełki na danych, które by mnie wyrzuciły.
Pomysły były dobre ale do realizacji muszę brać możliwość bycia poza rynkiem gdy jest czerwono w kalendarzu.

Dzień w pipsach: -11,5 -0,8 +0,1
Konto za bieżący miesiąc: -4,24%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj bez wejścia. Nie miałem czasu na wykres i przełożyło się na dzień poza rynkiem.

Dzisiaj rano był pomysł na S'kę na EURGBP mimo silnego parcia do góry w ostatnim czasie.
To co widziałem to zrobiłem. A byłem tak przekonany do ruchu że nawet dołożyłem drugą pozycję. Niestety nie było w tym dynamiki przez co dosyć szybko wyszedłem na BE. I to był dobry ruch. Po starcie USA wróciłem do pomysłu S'ki i mimo że wtedy już był fajny ruch to nie znalazłem dobrego miejsca na wejście.
Skupiłem się na S'ce na USDCAD. Wyczekałem trochę nawet za długo na potwierdzenie ale i tak bardzo szybkie pipsy wpadły. Zamknąłem od razu jak w pierwszym zetknięciu nie zrobili nowych minimów.

Dzisiaj pipsy: +3,5 -0,6 +11,4
Konto za bieżący miesiąc: -3,84%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj jedno niezbyt dobrze rozegrane wejście. Robi człowiek te same błędy i spodziewa się że tym razem wyjdzie...
Obecna seria strat trwa już zbyt długo dlatego potrzebna jest jakaś zmiana i impuls, który odwróci sytuację.

Dzień w pipsach: -4,9 -7,6 -4,2
Konto za bieżący miesiąc: -4,72%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Od dzisiaj drobne zmiany i zobaczymy jak to wyjdzie w perspektywie kilku dni.

Zacząłem od pomysłu na L'kę na EJ i chociaż na historii każdy potrafi być mądry to jednak zapiszę sobie że powinienem wziąć pod uwagę że wcześniej ruch był spory i mógł być pod czerwone kartki. Pomysł był dobry ale rynek zrobił to na dwa razy.
Drugim pomysłem była S'ka na USDCAD. Pierwsze wejście w ciekawym miejscu i z małym ryzykiem. Przy dokładce poszły emocje: ucieknie mi to trzeba od razu dokładać. Tym razem za ten błąd nie zapłaciłem ale zapamiętam to sobie. Trzeciej dokładki nie powinno być jak już miałem drugą źle dołożoną ale zdecydowałem się na wejście aby mieć wgląd do screena na przyszłość. Umownie potraktowałem to za miejsce gdzie zgodnie z zasadami powinno być drugie dołożenie. Cały ruch udany. Zamykałem bo jednak przyda się to psychice po ostatnich dniach strat.

Dzień w pipsach: -7,4 +8,3 +12,0 +10,8
Konto za bieżący miesiąc: -4,04%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

W piątek brak czasu na FX czyli poza rynkiem.
W poniedziałek przedłużony weekend na rynkach to też nie zerkałem.
Wczoraj ładnie wszystko chodziło ale nie znalazłem w tym wszystkim miejsca dla siebie. Udało się w drugiej części dna być na rynku z S'ką na EURGBP. Gdy zbyt długo jak dla mnie zastanawiali się "w którą stronę" wyszedłem.
Przy okazji ostatnich dni dołączyłem do wykresów DAX. Na razie obserwuję i myślę że kilka prób bycia na tym rynku podejmę w najbliższym czasie.

Dzień w pipsach: +2,3
Konto za bieżący miesiąc: -3,96%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj jeden z pomysłów udało się zrealizować.
Wejście słabe bo przy bandzie przez co spory SL mi wyszedł ale dobrze że się mieścił w zakresie (koło 12p na dopuszczalne 20p) i że nie żyłowałem go na minimum ponieważ przetestowali drugą bandę i mogło wyrzucić o widełki.
Drugie wejście poszło po przebiciu bandy gdy zrobili spokojną cofkę tak że mogłem sumarycznie SL obu pozycji ustawić na ciasne ale bezpieczne około 8p.
Scenariusz zrealizowali chociaż wychodziłem mając w głowie ostatnią serię strat.

Dzień w pipsach: +11,0 +14,1
Konto za bieżący miesiąc: -3,12%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj pierwszy raz na rynku na DAX.
Był pomysł na S'kę. Ze względu na większe zakresy podzieliłem stawkę na pół. Zostało mi jednak założenie SL na 20p. To w zasadzie także powinienem pomnożyć x2. Takie wartości 40p dla SL to dla skalpera coś nowego :)
OK. Był pomysł. Były założenia i poszła S'ka. Jak patrzę na screen to po fakcie widzę że jeden krok za wcześnie. Wycięli SL i zrealizowali kierunek chwilę później. Pewnie jeszcze będę próbował tego rynku ale z lepszymi założeniami.

Drugi pomysł był na L'kę na USDCHF. Wyczekałem prawie do ostatniej chwili ale dzięki temu że trafiłem kierunek ani przez chwilę pozycja nie była zagrożona. Nawet poszli bardzo szybko dlatego brałem ok. 15p mając wcześniej minusa z DAX oraz perspektywę dźwigania konta z serii strat.

Na koniec był jeszcze pomysł na S'kę na EURGBP ale gdy przestało mi się podobać na wykresie wyszedłem na 0. Bez względu co by było dalej to było jedyne słuszne posunięcie. Zostawię sobie opis dla JA w przyszłości:
- jakby wycięli SL mógłbym powiedzieć "nie trafiony ruch, tak bywa, normalna rzecz" ale z tyłu głowy pamiętałbym że wykres przestał mi się podobać i miałem szansę wyjść wcześniej chroniąc kapitał
- jakby poszli z kierunkiem i dali zarobić pamiętałbym że to było z emocjami a nie z chłodną głową a nie po to odcinam emocję aby dawać im okazję do bycia na rynku
- jakby poszli z kierunkiem i bym uznał to za dobre rozegranie to jakbym przesunął granicę ryzyka i w kolejnym podobnych sytuacjach nie działał zgodnie z założeniami

Dzień w pipsach: -20,0 (za 1/2) +15,7 +0,8
Konto za bieżący miesiąc: -2,81%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj także było wejście na DAX ale z odwrotnym tłem niż wczoraj. W czwartek waluty zmieniały dzień na plus po stracie z DAX a dzisiaj to DAX zmienił dzień na plus po stracie na walucie.

Zaczęło się od pomysłu na S'kę na USDCAD. Pierwsze wejście na przebicie z większym SL bo w okolicach 11-12p. Tak bardzo pasował mi scenariusz na S'kę że dosyć szybko dołożyłem drugą, która jednak był dosyć blisko i spowodowała przesunięcie SL także pierwszej pozycji aby sumarycznie trzymać ryzyko. Szybko okazało się że z dobrego scenariusza przy drobnym błędzie można zakończyć na minusie. Z dwóch pozycji SL był odczuwalny.

Jak już zbliżała się 14 i koniec bycia na rynku udało się rozegrać pomysł na L'kę na DAX.
Pierwsze wejście wyczekane a mimo to SL było na 20p. Tutaj także widziałem dobrze kierunek i szybko dołożyłem drugą pozycję ale sumaryczny SL był już ciasny. Trochę wygląda na "albo się uda teraz albo niech zamyka najmniejszy możliwy SL" ale to pozycje przestawiany drugi raz po wybiciu. Przy wejściu w drugą pozycję były te SL nieznacznie niżej. Rynek nie zrobił wyrzucania i po 14 ładnie zrealizował scenariusz. Zamykałem zysk na poziomach, które dawały dobre RR. Obie pozycje za połowę stawki.

Dzień w pipsach: -8,9 -6,9 +46 (za 1/2) +33 (za 1/2)
Konto za bieżący miesiąc: -1,95%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie.

Konto za kwiecień: +4,74%
Konto za maj: -1,95%

Konto przed nowym miesiącem: +2,7%

Ostatni miesiąc upłynął głównie jako test zarządzania kapitałem w trudnym okresie. Górka bilansu była 24 kwietnia i do 20 maja linia trendu równo podążała w dół. Skończyło się stratą 7,89% (aktualnie max DD). Po takim okresie i wynikach jestem spokojniejszy. Wiem już że mogę przetrwać nawet miesięczny gorszy okres.

Plan roczny w mocy 8)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Kasowo słaby wynik na rozpoczęcie nowego miesiąca.
Na początku przymierzałem się do L'ki na GJ ale jak zająłem pozycję to może z 20sek później poszło jakieś info w temacie wojny cenowej i poleciał rynek z 40p w drugą stronę. Jakbym był traiderem na wyższym poziomie pomyślałbym, że fajnie wycięli wszystkie dzisiejsze L'ki i teraz można iść już w górę. Scenariusz dalej w mocy to 40p niżej lepsze do zajęcia pozycji. No ale na chwilę obecną nie jestem na takim poziomie to odpoczywałem od wykresu.
Przed 14 miałem pomysł na S'kę na USDCAD i jak pierwsza pozycja dobrze rozpoczęła i dołożyłem drugą to akurat trafiłem w moment zwrotki. Najpierw podeszli trochę do góry i dopiero po 15 ładnie poszłyby S'ki.
Jeszcze jeden dzień pokazujący że to co się dzieje na M1 nie jest widoczne na M15/30 a pozwala wyrzucać z rynku skalperów. Będę to analizował jeszcze.

Dzień w pipsach: -11,1 -5,1 -9,1
Konto za bieżący miesiąc: -1,15%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ