Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Ja skalpuje i próbowałem kiedyś z TS.
Załużmy, że normalnie otwierałem pozycje 1lot, to otwierałem dwie identyczne pozycje po 1 lot, i jak obie było powiedzmy standardowo na +4 pipsy to jedną standardowo zamykałem, a w drugiej przesuwałem SL na zero i włączałem TS na powiedzmy te 4 pipsy. I w tej sytuacji wszystko git. Gorzej jak wchodzi na obie pozycje SL, wtedy jest podwójna strata. Można ewentualnie robić tak, że zamiast 1 lota dwie pozycje po 0,5 lota, ale wtedy jest ryzyko na sytuację, że jedna zamyka się standardowo na +4 pipsy a druga na zero. Wtedy sumarycznie mamy o połowe mniejsze zyski.
Wszystko też zależy od skuteczności pozycji, bo jeśli jest dobra skuteczność i dość częstopozycja z TS zarabia to fajnie.

Dla mnie jest psychiczny problem tego typu, że jak pozycja z TS jest już na +12 pipsów to było by mmi straaasznie przykro jeśli miała by zawrócić i zamknąć się na +7 jak już mam 12 pipsów :) i często zamykałem te pozycje.
Problem jest też z wielkością TS przy skalpowaniu, bo 4-5 pipsów to przy zmiennym rynku to jest bez sensu bo prawie zawsze rynek wytnie pozycję. Wszystko trzeba dostroić do danej zmienności i zakładanego SL.

U mnie przy skalpowaniu TS raczej się nie opłaca, choć trochę przykro widzieć, że wzięło się 3 pipsy jak był ruch i 30 pipsów.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

TS jest ciekawą opcją przy szukaniu maksa z pozycji i gdzieś z boku zapisuję sobie do weryfikacji. Dzięki!

Docelowo przy każdym ruchu myślę o zakresie 10-20 pipsów więc TS będzie OK. Przy skalpie na poziomie 4 pipsów nie widzę zastosowania.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj dzień na potwierdzenie wczorajszych dywagacji co się dzieje na rynku.
Miałem pomysł na S dla USDCHF oraz USDCAD na początku dnia.

Na CAD ewidentnie się spóźniłem. Wejście bardzo słabe bez możliwości zmiany maksymalnego SL=20p, który stawia automat. Jak wiadomi dobrze że ważniejsze od wejścia jest wyjście i przy dobrym ruchu rynku udało się to zamknąć na krótki skalp.
Patrząc na cały dzień można westchnąć bo ładnie tam się ułożyło pod piramidkę.
A tego próbowałem na drugiej parze. Wejście na CHF idealne i fajny ruch po 2min ale zakładałem większy ruch i przekonanie do kierunku że jak się cofało dokładałem. I tak wyszła piramidka ale skończona na SL.
Najgorsze co widać na screenie to kolejna dokładka - poziom wyglądał jakby był silny to ponowiłem pomysł. Szybko skończyło się na SL i już nie miałem ochoty na dalszą obserwację dzisiaj rynku.

W kilka chwil było na koncie dzisiaj fajne odreagowanie ale przetrzymałem i wyszło na duży minus.

Dzisiaj: +5,3 -9,4 -6,3 -2,6 -3,9
W maju: -1.9%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A czemu ty bierzesz shorty, gdy cena wyraźnie idzie do góry?
I nie bierzesz zysków, gdy są?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Nie odwróciłem trendu konta na koniec tygodnia. Tylko jedno wejście już prawie na koniec mojego czasu na rynku.
Pomysł był dobry ale z biegiem czasu wyglądało coraz słabiej to wyszedłem w okolicach 0.

Dzisiaj pipsy: +1,6 +1,1
W maju konto: -1,83%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Były dzisiaj ciekawe pomysły na wejścia ale wykorzystane minimalnie. Ciążyła na początku dnia wizja nowych minimum konta i niepotrzebny hamulec trzymał poza rynkiem.
Ciągle jeszcze przerabiam jakieś "podstawy" po powrocie na FX. Będzie jednak coraz lepiej.

Dzisiaj pipsy: +8,5 -7,2 +1,9 +4,4
W maju konto: -1,59%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Pomysły z dzisiaj na wejścia także były ciekawe. Prowadzenie pozycji i realizacja pozostawia sporo do życzenia. Przekłada się to na gorszy okres pod kątem wyników.
Dzisiaj zacząłem od Longa na EURJPY ale gdy zrobiło się niemrawo wyszedłem po kosztach tzn +1,1p.
Później był fajny pomysł na Longa na GU ale dopiero po wejściu sprawdziłem zasięg SL oraz potencjalnego TP1 i jak szybko zrobili cofkę przy nowym H to wyszedłem biorąc stratę -2,9p. Więcej opanowania i czasu przed zajęciem pozycji albo zdecydowania na ponowienie jak dobrze się rozgrywała formacja dałyby fajnie zarobić.
Wreszcie był trzeci Long, na EURGBP. Na chwilę zatrzymali się i zamiast brać zysk na odreagowanie to wyczekałem do SL. Było podwójnie -4,0 i -3,2

Błąd zrobiłem na koniec dnia wchodząc na rynek po 17 gdy nigdy tego nie robiłem i nie będę robił. Zapłaciłem solidnie dwoma SL na -9,0 i -6,7 na AUDUSD.

Za maj konto: -3,02%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dobry dzień dzisiaj dla "głowy".
Zacząłem od pomysłu na L'ke na AU ale zaliczyłem podwójny SL na -8,1 i -5,6 w trakcie nabierania rozpędu ceny. Już nie ponawiałem.
Potem było miejsce na GU gdzie raz widziałem L a za chwilę S i ostatecznie poszła S'ka ale szybko zaliczone SL na -9,2p. To był kluczowy moment dnia ale o tym za chwilę.
Na koniec znalazłem jeszcze czas przed 14 (ustaliłem na dzisiaj że po tej godzinie nie wchodzę na rynek) na S'kę na EURGBP mimo że w dłuższej perspektywie wyraźnie tam widziałem opcję na L'kę. Skalp jednak ma tą zaletę że pozwala chwytać takie przeciwności. Ruch całkiem ładnie wykorzystany podwójnym wejściem na +11,0 i +14,0p.

Od kilkunastu dni mam okres spadków i miałem wrażenie że głównie dobrze oceniałem rynek ale nie wykorzystywałem sytuacji przez różne sposoby prowadzenia pozycji. Taki wyraźny SL dzisiaj na GU przypomniał mi że nie ma sukcesu bez porażki czyli nie da się zarabiać nie tracąc. Trzeba pilnować pozostałe aspekty systemu i bilans zysków ponad straty.
Dodatkowo ostatnie zmiany spowodowały że odwróciłem delikatny temat, który jednak ma spore znaczenie jak nie tkwi w podświadomości. Otóż najpierw szukałem okazji do wejścia a potem oceniałem czy to pójdzie w danym kierunku. Plan zakłada najpierw określenie potencjalnego kierunku a potem szukanie okazji do wejścia jeśli jest on potwierdzany. Niby drobne odwrócenie kolejności ale nie zauważyłem jak to dużo zmieniło w moich wejściach.

Cały czas to wszystko jeszcze układam.

Konto za bieżący miesiąc: -3,0%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Z dzisiejszego bycia na rynku jestem zadowolony.
Rano określiłem sobie co gdzie widzę i wybrałem jeden scenariusz: S'ka na USDCHF.
Kilka minut po 9 znalazłem wejście z rozsądnym SL na około 9p. Jednak przez kolejną godzinę cena podbijała do góry. SL wydawał się OK więc cierpliwie czekałem na rozwój sytuacji. Gdy wreszcie poszło w dół to nie był to ruch na jaki czekałem. Dalej obserwowałem. Rynek zrobił kolejne powolne podbijanie do góry. W momencie gdy uznałem że to już koniec dołożyłem druga pozycję kontrolując sumaryczny SL. Minęły 2h odkąd wszedłem na rynek i dalej cierpliwie obserwowałem. Nie było już tak wyraźnie widać mojego scenariusza ale dalej się go trzymałem.
Kilkanaście minut później widziałem "że to ten moment" i dołożyłem trzecią pozycję. Jednocześnie sumaryczny SL był poniżej 10p chociaż technicznie powinien być trochę wyżej. Całość trwała jednak już dosyć długo i ruch mógł stracić siłę na realizację dlatego uznałem że jeśli pójdzie do góry to bardzo duża szansa że i tak każdy SL zaliczy.
Miejsce trzeciej pozycji okazało się jednak ostatnim tak niskim poziomem ceny. Niedługo potem wskoczyły SL a dalej cena poleciała UP ale to chyba po jakiś słowach Trumpa.

Podsumowując plan był dobry. Zabrakło tylko trafienia kierunku ceny. Jednak prognozowane SL było o wiele niższe niż prognozowany zysk więc wszystko pod kontrolą. Takiego bycia na rynku będę się trzymał.

Dzisiaj w pipsach: -1,6 -3,0 -5,1
Konto za bieżący miesiąc: -3,63%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie widzisz reguły?
Nie bierzesz zysków, za to inkasujesz straty.
Totalnie bez sensu!

Wiesz dlaczego tak jest?
Ponieważ chcesz, żeby cena zrobiła to co ty chcesz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ