Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

Bobby_Fischer, bez urazy, ale jakieś twoje ostatnie 100 postów to tylko pytania i pytania, naprawdę ciężko poszukać na forum odpowiedzi zamiast tylko obarczać obowiązkiem odpowiadania resztę ?
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Boby_Fischer pisze:Na czym polega dokladnie strategia KISS? Obserwacja wykresu na kilku TF? Jesli tak to jakich? I 2 srednie na kazdym wykresie? i na najmniejszym TF wejscie - M1 ?
Odpowiedź na twoje pytanie już sie znajduje w jednym z wątków

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=8501

3 post od góry

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

następne dwie wtopy po -22 pipsów, :evil: ale to chyba z przemęczenia, bo ostatnio sypiam po 3 godziny na dobę, chyba ponownie wrócę do handlowania rano bo jednak rano są największe ruchy, jak na razie mam wrażenie, że jestem na krawędzi, raz mi idzie dobrze raz źle, czuję, że czegoś mi brakuje, że to coś jest na wyciągnięcie reki a ja nie mogę tego dosięgnąć, ale jutro też jest dzień i myślę, że pewnego pięknego dnia nareszcie przestanę tracić



8) 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

doprowadziłem do wtopy prawie 23% konta i przerywam na razie prowadzenie dziennika, powoli tracę wiarę w to, że mogę zarobić cokolwiek na forex, mam same straty, praktycznie kilka razy miałem TP, nie wiem już co robić, chyba sobie odpuszczę ( oczywiście na jakiś czas), bo już nie mam pomysłu, tak wiem, że jestem teraz na drugim etapie ewolucji tradera, jestem tzw. dziwką systemową, ale nie wiem co robić dalej, niby mam bardzo prosty system, ale nie mam pomysłu jak przejść ten etap, jeśli macie jakieś pomysły to proszę pisać, ja już nie mam


:(
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

klonmarcin pisze:wiem, że jestem teraz na drugim etapie ewolucji tradera, jestem tzw. dziwką systemową, ale nie wiem co robić dalej, niby mam bardzo prosty system, ale nie mam pomysłu jak przejść ten etap, jeśli macie jakieś pomysły to proszę pisać,
Marcin,

obserwuję Twoje poczynania i mam jedną radę - zdecyduj się na coś!!!
Wybierz jeden system i poświęć mu nie 2 tygodnie jak do tej pory tylko conajmniej 2 miesiące, albo dłużej.
Poznaj system, a przede wszystkim zaobserwuj kiedy nie należy grać danym systemem. I wtedy nie graj ...
Każdy system sprawdza się w określonych warunkach, a w innych nie.
Nie poznasz tego w ciągu kilku dni, to wymaga czasu ....

A to, że system nie sprawdza się w danych warunkach, to nie powód żeby go zmieniać na inny, bo inny system też się nie będzie sprawdzał zawsze.
I znowu będziesz przegrywał ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

jeżeli twój system polega na gamie zróżnicowanych wskaźników to pomysl nad tym aby zmienić nie które z nich lub porostu wywal je i zacznij grac samym wykresem , kazdy poszukuje systemów mechanicznych niemal takich które nie wymagają myślenia a czy rynek jest czymś mechanicznym ? Czymś co można przedstawić za pomocą jakis algorytmów wkaxnikowych , nie nie raz powstaje sytuacja w której wskaxniki każą KUPUJ!!! a cena idzie w dół dlaczego ? Dlatego że rynek skąłda sie z ludzi , celem jest odgadniecie intencji większość do tego można uzywać AT , PA i innych technik dodatkową pomoca mogą być dane makro.

Awatar użytkownika
Kuguar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 795
Rejestracja: 10 sie 2007, 20:12

Nieprzeczytany post autor: Kuguar »

Wystarczy poobserwować np: stocha---czasami jest tak że cena dalej spada a stoch generuje krosa w góre na longa,prosta sprawa jeśli wskaźnik w tym przypadku stoch niema potwierdzenia w cenie tzn: swieczka nie jest wzrostowa to takiego krosa olewamy.. :)
GOD BLESS ME...-"candles absorb EVERYTHING (news, rumours, speculation, etc). candles are price. price is....everything"
Mój Journal: http://forex-nawigator.biz/forum/journa ... 17291.html

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

myślę, że jednym z powodów ciągłego tracenia jest za szybkie ucinanie zysków, bo z ucinaniem strat nie mam problemu, gdybym dłużej trzymał zyskowna pozycję to w bardzo wielu przypadkach miałbym zysk rzędu nawet xxx pips, a tak mam sztywne sl=tp= 22 pipsy, i mając więcej strat niż zysków (mam ok 40-45% zyskownych transakcji) mam zły współczynnik R, gdybym tylko trzymał dłużej zyskowne transakcje to oscylował bym około 100% depozytu. Takie są moje przemyślenia, ale oczywiście muszę wyeliminować wejścia na chybił trafił, bardzo nie przemyślane, których jest nawet sporo i już będzie lepiej.


8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

rookie
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:59

Nieprzeczytany post autor: rookie »

no to teraz nic jak praca nad soba :) ktos madrze napisal ze sukces to w 70% (chyba, jak nie w 80%) trader a w 30% (tudziez 20%) system :) moze raz jak wejdziesz w zlecenie to powtarzaj sobie glosno "wyczekam ta pozycje, wbilem z sygnalem, wyzsze interwaly tez sa na moja korzysc, wiec wyczekam to" hehe :) pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Witam ponownie wszystkich na forum po bardzo długiej nieobecności, wiele się działo w tym czasie, niestety nic związanego z forexem.

Od jutra zaczynam na nowym koncie demo. Zaczynam testować strategię NLA, widzę, że wątek na jej tema bardzo się rozrósł.

Życzcie mi powodzenia, jeśli teraz mi się nie uda to jestem skłonny do rezygnacji z forexu, mam nadzieję, że jednak tak się nie stanie i zacznę wreszcie nie tracić.


8) 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Zablokowany