Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Belki

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

jedną stronę hedg'a musisz zamknąć przed końcem roku.. wtedy druga połowa przestaje być hedg'em, zostaje normalnym otwartym zleceniem
wprowadzasz realną stratę 1000PLN aby nie zapłacić 190 PLN ... RR=0,2 niezły deal ... a jak sam mówisz możesz mieć i -1000PLN, więc jak...
mały sens mają takie fikołki z całorocznym dochodem, w dniach kiedy rynki "leniwe", nieprzewidywalne po rajdzie mikołaja i w dniu sylwestra?
Dla mnie mocno naciągana teoria...

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:jedną stronę hedg'a musisz zamknąć przed końcem roku.. wtedy druga połowa przestaje być hedg'em, zostaje normalnym otwartym zleceniem
wprowadzasz realną stratę 1000PLN aby nie zapłacić 190 PLN ... RR=0,2 niezły deal ... a jak sam mówisz możesz mieć i -1000PLN, więc jak...
mały sens mają takie fikołki z całorocznym dochodem, w dniach kiedy rynki "leniwe", nieprzewidywalne po rajdzie mikołaja i w dniu sylwestra?
Dla mnie mocno naciągana teoria...
To może jeszcze raz.
Mam zysk 1000pln
W grudniu otwieram dwie przeciwstawne pozycje o tej samej wielkości (hedge). Niech będzie DAX. Czyli L i S. W momencie gdy jedna z nich wygeneruje strate -1000 (np. w kilka dni) zamykam ją i ponowie otwieram taką samą pozycje. Powstaje znowu hedge z ktorego bilans jest +1000pln. Zamykam hedge w styczniu. Wynik całego procederu to przeniesienie w czasie zaksięgowania zysku w nowym roku. Podatku nie zapłace bo te -1000 zbilansowało wynik pozycji za rok na 0.
Juz kilkakrotnie ten sposób był opisywany na forum. Dla graczy GPW (i nie tylko) jest normą
Koszt 3x spred. Moge to robic co rok.

Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Nie wiedziałem że otwierasz kolejny trzeci trejd do podtrzymania hedg'u ... rzeczywiście koszt wynosi trzy spready plus swap ... nie zrozumiałem tego od początku. Sprytne,

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:Nie wiedziałem że otwierasz kolejny trzeci trejd do podtrzymania hedg'u ... rzeczywiście koszt wynosi trzy spready plus swap ... nie zrozumiałem tego od początku. Sprytne,
W przypadku brokera MM swapu nie płacisz na instrument DAX. Tylko spread :)

ODPOWIEDZ