Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Belki

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

"że gdyby przeniósł zyski na następny rok" ... Cblondyn czegoś nie rozumiem ... przeniosłem sobie... rozliczasz rok, wykazuje rozliczenie że masz zysk, powstaje obowiązek podatkowy... co sobie możesz przenieść... nie rozumiem

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:"że gdyby przeniósł zyski na następny rok" ... Cblondyn czegoś nie rozumiem ... przeniosłem sobie... rozliczasz rok, wykazuje rozliczenie że masz zysk, powstaje obowiązek podatkowy... co sobie możesz przenieść... nie rozumiem
Odpowiednio hedżując możesz zysk/strate zaksięgować w następnym roku.
Dla przykładu zbliża się koniec roku mam zysk=1000 pln. Ustawiając hedża (2X) generuje strate 1000pln którą zamykam. Bilans wychodzi = 0. Zyskowną pozycje zamykam w styczniu następnego roku.

Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

W roku rozliczeniowym rozliczasz tylko zamknie trejdy. Jeżeli zysk na koniec roku pochodzi z nie zamkniętego trejdu nie masz czego się obawiać i nie wykazujesz zysku. Jeżeli robisz hedg'a do zysku który zaistniał z zamkniętych trejdów i hedge nie zostanie zamknięty w roku rozliczeniowym, ten hedge też nie będzie brany pod uwagę w danym roku rozliczeniowym do rozliczenia, zysk zostaje wykazany. Dalej nie rozumiem o co chodzi, jeżeli masz czas to poproszę w punktach, ale jeśli nie masz czasu to trudno.

... już chyba kumam, robisz taki numer jak chińczycy zrobili z kontami IRONFX... ktoś kumaty jak się przyjrzy to podciągnie to pod unikanie płacenia podatków ...

osobiście wolałbym zapłacić podatek bo zyskowny trejd z tej pary trejdow hedgowanych można i tak otworzyć a nie marnować już istniejący już zysk, zapłacić durne 19% i mieć więcej kasy i spokojny sen.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:
... już chyba kumam, robisz taki numer jak chińczycy zrobili z kontami IRONFX... ktoś kumaty jak się przyjrzy to podciągnie to pod unikanie płacenia podatków ...
Nie ma takiej mozliwości. Bo nie unikasz płacenia podatku a przenosisz zysk na rok następny. Poza tym nikt nie ma prawa ingerować w to co otwieram, kiedy i gdzie.
Dla graczy z GPW nie jest to żadną nowością. Sam kiedyś wielokrotnie sprzedawałem na GPW stratne akcje by pomniejszyc zysk roczny. Nawet te same akcje odkupując po niższej cenie

-- Dodano: sob 04-08-2018, 14:49 --
Nendo pisze:
osobiście wolałbym zapłacić podatek bo zyskowny trejd z tej pary trejdow hedgowanych można i tak otworzyć a nie marnować już istniejący już zysk, zapłacić durne 19% i mieć więcej kasy i spokojny sen.
O marnowaniu zysku nie ma mowy. Chyba nadal nie do końca rozumiesz :)

Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Cblondyn, jeżeli w danym roku wygenerowałeś księgowy zysk i księgowo go niwelujesz poprzez zaksięgowanie straty, a równolegle generujesz nowy zysk już księgowany po nowym roku to wydaje mi się że 19% podatku to mniejszy koszt niż 100% pokrycia zysku stratą i przeniesienie tego zysku na kolejny rok.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze: 19% podatku to mniejszy koszt niż 100% pokrycia zysku stratą i przeniesienie tego zysku na kolejny rok.
Skoro zysk przeniesiesz w czasie to o jakiej stracie piszesz? Koszt całej operacji to 3x spread otwartych pozycji i jest zdecydowanie mniejszy niz 19% od tego zysku. Ale kazdy robi jak uważa. Ja tylko napisałem o mozliwości i do niczego nie namawiam.

Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Być może nie rozumiem tej logiki, przedstawię więc mechanizm jak widzę:
30 grudnia, mam 1000 PLN zaksięgowanego zysku ...
31 grudnia rano otwieram dwa trejdy jeden generuje 1000PLN zysku drugi 1000 PLN straty.
Ten stratny zamykam przed północą 31 grudnia a drugi zyskowny stycznia zaraz po 00:00.
Wynik transakcji wynosi: na 31 grudnia 0 zysku, a 1 stycznia 1000 PLN ... o to chodzi? Oczywiście nie płacisz podatku.
Teraz 31 grudnia otwieram tylko jeden z pary trejdów, ten który może być zyskowny. NA 1 stycznia wynik finansowy wynosi:

1000 PLN do grudnia + 1000 PLN w styczniu minus zapłacony 190 PLN podatek , czyli w sumie stan konta 1810 PLN zysku..

Hw abt this?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:Być może nie rozumiem tej logiki, przedstawię więc mechanizm jak widzę:
30 grudnia, mam 1000 PLN zaksięgowanego zysku ...
31 grudnia rano otwieram dwa trejdy jeden generuje 1000PLN zysku drugi 1000 PLN straty.
Ten stratny zamykam przed północą 31 grudnia a drugi zyskowny stycznia zaraz po 00:00.
Wynik transakcji wynosi: na 31 grudnia 0 zysku, a 1 stycznia 1000 PLN ... o to chodzi? Oczywiście nie płacisz podatku.
Teraz 31 grudnia otwieram tylko jeden z pary trejdów, ten który może być zyskowny. NA 1 stycznia wynik finansowy wynosi:

1000 PLN do grudnia + 1000 PLN w styczniu minus zapłacony 190 PLN podatek , czyli w sumie stan konta 1810 PLN zysku..

Hw abt this?
Hedge jest otwierany nie w celach zarobkowych a jedynie zaksięgowania zysku w nowym roku.

Nendo

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Trading zajmuje się wykorzystaniem okazji rynkowych, chciałem wykazać że jest marnowaniem dobrych okazji rynkowych poprzez używanie ich do nieco karkołomnych operacji mających na celu zaoszczędzenie groszy poświęcają spore zyski.

Faktem jest że użyłeś hedg'u do nie zapłacenia 190PLN podatku tracą okazję zarobienia netto kolejnego tysiąca.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dobrowolne ubezpieczenie NFZ - odliczenie od podatku Bel

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze: Faktem jest że użyłeś hedg'u do nie zapłacenia 190PLN podatku tracą okazję zarobienia netto kolejnego tysiąca.
Jakiego tysiąca? Rownie dobrze możesz mieć -1000.
Juz nie wspomne, że żaden otwierany hedge póki trwa nie generuje zysków/strat

ODPOWIEDZ