Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 18 sty 2019, 13:46     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Nie akcepuję straty

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

FreeWay

Stały bywalec

Stały bywalec

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post01 sty 2019, 19:40

sardo nunspa a co byś zrobił na tym ropnym hedge gdyby cena przy "hedge buy" z obrazka spadła do poziomu sell3% ? lub idąc dalej po "zamknięciu hedge buy" cena nadal rosła zmuszając cie do otwierania kolejnych coraz większych pozycji by nie zwiększać straty na pierwszej pozycji sell a tym samym kupowania kolejnych high ceny gdyby trend wzrostowy nadal się utrzymał ? czy nie grozi to uwikłaniem sie w kilka pozycji z których przez dość długi nie będzie można wyjść ?
Awatar użytkownika

sardo nunspa

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post01 sty 2019, 21:00

FreeWay pisze:sardo nunspa a co byś zrobił na tym ropnym hedge gdyby cena przy "hedge buy" z obrazka spadła do poziomu sell3% ?

Czekam aż wyjdzie poza " dziurę" czyli któraś pozycja będzie na + i wtedy czekam na setup i gdy jest zamykam zyskowną i czekam aż wróci stratna o tę "dziurę" + 2 pipsy żeby był zysk ( per saldo z całego hedgea)
Zaraz zapytasz a jak nie wróci? I 2 moje odpowiedzi:
1 Jeżeli (tam było około 60pips dziury) rynek nie chce wrócić brakuje 5 pips i robi się setup przeciw mnie i zaczyna się realizować domykam dziurę np na 20pipsach - wynik miałem 60pipsów kłopotu a teraz mam 20.

2 I drugi sposób za zysk z hedge, który zarobił odkupuję częśc pozycji stratnej i zakładam nowego hedhe równego ilości (lotów, jesdnostek....) pozycji stratnej - wynik zmniejszyłem siłe pozycji z 3% do powiedzmy 0,5% w ten sposób zwolniłem zaangażowane środki z depa i mogę dalej handlować.

FreeWay pisze:.... lub idąc dalej po "zamknięciu hedge buy" cena nadal rosła zmuszając cie do otwierania kolejnych coraz większych pozycji by nie zwiększać straty na pierwszej pozycji sell a tym samym kupowania kolejnych high ceny gdyby trend wzrostowy nadal się utrzymał ? czy nie grozi to uwikłaniem sie w kilka pozycji z których przez dość długi nie będzie można wyjść ?

Wtedy z zysku pozycji buy odkupuję trochę sell powiedzmy z sell 3% zostaje 2,7% i otwieram hedga buy na 2,7% i dziurą 100pips. lecimy 300 pips w górę. i jeżeli jest mocny setup sell zamykam buy i czekam aż wróci 100pips ( znów mogę domknąć " dziure" na mniejszej stracie, albo zwolnić środki zyskiem z buy i odkupienim sell i założeniem hedge buy na zmniejszoną pozycję początkowego sell)

W praktyce najlepsze jest zamknij zysk i poczekaj aż wróci - 90% załatwionych hedge

Ważne jest by nie przekroczyć granicy i nie przelewarować powyżej 1/3 na ESMIE lub 20% na 500:1
Następnie żeby dziura nie była większa niż średni ruch dzienny na danym instrumencie.
I jeszcze trzeba mieć zarabiający system
i jeszcze dawać trejdy na setupach a nie na panice (z wyjątkiem przekroczenia dziennego ruchu)
Z pustego, to nawet samolot nie naleje - pijok za sklepem do innych pijoków
Jedyne co można dobrze zrobić w stresie, to obesrać sobie kalesony - ja sam
Awatar użytkownika

xlusiv

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post03 sty 2019, 08:49

Zamknąłem 63 zyskowne zagranie pod rząd.
Zlikwidowałem pozycję 0.2l, która wisiała od 17 grudnia. Swapu uzbierało się przez ten czas 80.48.
Na koncie po wypłacie zysku trzymam znów 4000.

Raporcik:
Total Net Profit: 2621.97
Total Trades: 63
Short Positions (won %): 43 (100.00%) Long Positions (won %): 20 (100.00%)
Largest profit trade: 246.79 loss trade: 0.00
Average profit trade: 41.62 loss trade: 0.00

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Jeśli marzysz o wygranej - już przegrałeś.
Obrazek
Awatar użytkownika

Deszcz

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post03 sty 2019, 10:00

I tak ma być :-)
Plany trzeba wypełniać!
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading