dealing desk kto dostał i dlaczego ... ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »


Awatar użytkownika
zaburzenia.snu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 16 sie 2010, 20:42

Nieprzeczytany post autor: zaburzenia.snu »

mozecie Panowie wyjasnic co to jest dealing desk poniewaz nie wiem a podejrzewam ze mozliwe ze mnie tez to teraz spotyka...i tez mowa o am..
np. w zeszlym tyg. ostro poskalpowalem i ladnie bylo np. 100% w 15min. a w tym tyg. zlecenia maja takie opoznienia i ciagle rektowowanie czy to mozna zaliczyc do dd czy zwykle utrudnianie zycia traderowi?

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Wszystkie zlecenia u brokerów typu Market maker sa obslugiwany przez dealing desk - jest to dział, w którym pracują dealerzy walutowi, kwotujacy ceny instrumentów finansowych (brokerzy ECN dzialaja bez dealing desku, jest tylko system kojarzacy i przekazujacy zlecenia dalej).

Obecnie na forexie wiekszosc zlecen jest obslugiwanych automatycznie przez system informatyczny, ktory mozna w kazdej chwili deaktywowac (jest tak np na otwarciu po weekendzie i w wielu innych systuacjach), poza tym pewne zlecenia (zazwyczaj powyzej pewnej kwoty) sa wylaczone z automatycznej obslugi i sa "wyklikiwane" recznie (stad zlecenie nie wchodzi w ulamku sekundy tylko kilka sekund).

Jest tez taka mozliwosc, ze dane konto na stale przypisuje sie do obslugi recznej, jesli ktos w jakis sposob podpadnie. Taka osoba jest musi sie liczyc z czestymi rekwotami, a w przypadku danych nawet z kilkudziesieciosekundowym czekaniem (jest poza kolejka) i ogolnie rzecz biorac z utrudnianiem handlu, co broker moze robic na wiele sposobow.

Dyskusja, ktora sie tutaj toczy dotyczy wlasnie tego kontekstu, bo mimo ze wszystko przechodzi przez dealing, to podswiadomie myslimy o zleceniach obslugiwane recznie.

Dodano po 5 minutach:
silent pisze: podejrzewam ,ze to z komputera ,który tym zarządza
nie wydaje mi sie...
tiger tak gra na danych
No to juz sobie nie pograsz... to jest najgorsza strategia w przypadku dd. Chociaz z drugiej strony duzo latwiej oszukac czlowieka niz maszyne przy szybkich ruchach. Problem w tym ze z doswidczenia wiem ze bedac "wypranym" :wink: jestes traktowany "antypriorytetowo"

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

A zapomnieliście jeszcze o pluginach do metatradera. Przecież zamiast przerzucać takie konto na dealing, można w pluginie ustawić na stałe czas oczekiwania na kilka sek...

Awatar użytkownika
zaburzenia.snu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 16 sie 2010, 20:42

Nieprzeczytany post autor: zaburzenia.snu »

Yankee pisze:Wszystkie zlecenia u brokerów typu Market maker sa obslugiwany przez dealing desk - jest to dział, w którym pracują dealerzy walutowi, kwotujacy ceny instrumentów finansowych (brokerzy ECN dzialaja bez dealing desku, jest tylko system kojarzacy i przekazujacy zlecenia dalej).

Obecnie na forexie wiekszosc zlecen jest obslugiwanych automatycznie przez system informatyczny, ktory mozna w kazdej chwili deaktywowac (jest tak np na otwarciu po weekendzie i w wielu innych systuacjach), poza tym pewne zlecenia (zazwyczaj powyzej pewnej kwoty) sa wylaczone z automatycznej obslugi i sa "wyklikiwane" recznie (stad zlecenie nie wchodzi w ulamku sekundy tylko kilka sekund).

Jest tez taka mozliwosc, ze dane konto na stale przypisuje sie do obslugi recznej, jesli ktos w jakis sposob podpadnie. Taka osoba jest musi sie liczyc z czestymi rekwotami, a w przypadku danych nawet z kilkudziesieciosekundowym czekaniem (jest poza kolejka) i ogolnie rzecz biorac z utrudnianiem handlu, co broker moze robic na wiele sposobow.

Dyskusja, ktora sie tutaj toczy dotyczy wlasnie tego kontekstu, bo mimo ze wszystko przechodzi przez dealing, to podswiadomie myslimy o zleceniach obslugiwane recznie.

Dodano po 5 minutach:
silent pisze: podejrzewam ,ze to z komputera ,który tym zarządza
nie wydaje mi sie...
tiger tak gra na danych
No to juz sobie nie pograsz... to jest najgorsza strategia w przypadku dd. Chociaz z drugiej strony duzo latwiej oszukac czlowieka niz maszyne przy szybkich ruchach. Problem w tym ze z doswidczenia wiem ze bedac "wypranym" :wink: jestes traktowany "antypriorytetowo"
dzieki za wyjasnienie teraz juz jestem pewien ze napewno z automatu na recznie wsadzili moje konto bo predkosc skladanych zlecen zmienila sie od tego tyg. i a na dany juz nie pogram...
wobec takiego zjawiska przychodzi mi wiele slow typu ku...stwo itp. ale sadze ze to tylko moze pomoc w upuscie emoecji gdyz wzgledem brokera nie mamy zadnych szans aby podwazyc takie traktowanie....
po roku inwestowania coraz bardziej jestem przekonany ze forex to czysty uklad dlatego 5% zarabia bo jest w nim a jak jestes z zewnatrz jak 95% to cie wyru...ja i beda wmawiac ze da sie zarabiac....
im wiecej wiem o rynku ta banka mydla o zarabianu penka bo to jest jakby polska wypowiedziala wojne rosji,moze oczywiscie i mozna wmawiac ze mamy lepszy sprzet wiec mozemy wygrac ale rzeczywistosc jest szara....

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zaburzenia.snu pisze:po roku inwestowania coraz bardziej jestem przekonany ze forex to czysty uklad dlatego 5% zarabia bo jest w nim a jak jestes z zewnatrz jak 95% to cie wyru...ja i beda wmawiac ze da sie zarabiac....
Po ponad roku inwestowania to kolega powinien mieć wiedzę w podstawowym zakresie,kolega tej wiedzy nie ma i proponuję od tego zacząć się uczy zanim zacznie się inwestować.

Po kolei.

Na rynkach walutowych masz trzy rodzaje brokerów.

1- Interbank jeżeli stosuje Reutersowski RTFX

2- ECN- Prawdziwy,broker kasuje tylko prowizje i nie ma żadnego interesu aby grać przeciwko klientowi.
3- STP Prawdziwy jak wyżej.
4- MM
Jeżeli jest pod kontrolą CFTC to można polecić ponieważ CFTC granie przeciwko klientowi ściga pranie.
4- MM jesteś całkowicie na łasce brokera.Twój zysk jego strata i odwrotnie może zrobić z Tobą co chce,zrealizować zlecenie,niezrealizować,zrealizować po jakiej cenie chce itp.


Pozdrawiam.

Dodano po 1 minutach:



PS Sorry zapomiałem o najważniejszym,jest jeszcze rynek walutowy regulowany na CME.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

zaburzenia.snu pisze:
Yankee pisze:Wszystkie zlecenia u brokerów typu Market maker sa obslugiwany przez dealing desk - jest to dział, w którym pracują dealerzy walutowi, kwotujacy ceny instrumentów finansowych (brokerzy ECN dzialaja bez dealing desku, jest tylko system kojarzacy i przekazujacy zlecenia dalej).

Obecnie na forexie wiekszosc zlecen jest obslugiwanych automatycznie przez system informatyczny, ktory mozna w kazdej chwili deaktywowac (jest tak np na otwarciu po weekendzie i w wielu innych systuacjach), poza tym pewne zlecenia (zazwyczaj powyzej pewnej kwoty) sa wylaczone z automatycznej obslugi i sa "wyklikiwane" recznie (stad zlecenie nie wchodzi w ulamku sekundy tylko kilka sekund).

Jest tez taka mozliwosc, ze dane konto na stale przypisuje sie do obslugi recznej, jesli ktos w jakis sposob podpadnie. Taka osoba jest musi sie liczyc z czestymi rekwotami, a w przypadku danych nawet z kilkudziesieciosekundowym czekaniem (jest poza kolejka) i ogolnie rzecz biorac z utrudnianiem handlu, co broker moze robic na wiele sposobow.

Dyskusja, ktora sie tutaj toczy dotyczy wlasnie tego kontekstu, bo mimo ze wszystko przechodzi przez dealing, to podswiadomie myslimy o zleceniach obslugiwane recznie.

Dodano po 5 minutach:
silent pisze: podejrzewam ,ze to z komputera ,który tym zarządza
nie wydaje mi sie...
tiger tak gra na danych
No to juz sobie nie pograsz... to jest najgorsza strategia w przypadku dd. Chociaz z drugiej strony duzo latwiej oszukac czlowieka niz maszyne przy szybkich ruchach. Problem w tym ze z doswidczenia wiem ze bedac "wypranym" :wink: jestes traktowany "antypriorytetowo"
dzieki za wyjasnienie teraz juz jestem pewien ze napewno z automatu na recznie wsadzili moje konto bo predkosc skladanych zlecen zmienila sie od tego tyg. i a na dany juz nie pogram...
wobec takiego zjawiska przychodzi mi wiele slow typu ku...stwo itp. ale sadze ze to tylko moze pomoc w upuscie emoecji gdyz wzgledem brokera nie mamy zadnych szans aby podwazyc takie traktowanie....
po roku inwestowania coraz bardziej jestem przekonany ze forex to czysty uklad dlatego 5% zarabia bo jest w nim a jak jestes z zewnatrz jak 95% to cie wyru...ja i beda wmawiac ze da sie zarabiac....
im wiecej wiem o rynku ta banka mydla o zarabianu penka bo to jest jakby polska wypowiedziala wojne rosji,moze oczywiscie i mozna wmawiac ze mamy lepszy sprzet wiec mozemy wygrac ale rzeczywistosc jest szara....
Po roku inwestowania to raczej bym sie wstrzymal z ocenianiem rynku bo jestes dopiero na poczatku dlugiej drogi wnioskujac z tego co piszesz. Przeczytaj ten post i wez sobie do serca to o czym pisze autor.
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... asc&start=

Awatar użytkownika
zaburzenia.snu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 16 sie 2010, 20:42

Nieprzeczytany post autor: zaburzenia.snu »

zz pisze:
zaburzenia.snu pisze:po roku inwestowania coraz bardziej jestem przekonany ze forex to czysty uklad dlatego 5% zarabia bo jest w nim a jak jestes z zewnatrz jak 95% to cie wyru...ja i beda wmawiac ze da sie zarabiac....
Po ponad roku inwestowania to kolega powinien mieć wiedzę w podstawowym zakresie,kolega tej wiedzy nie ma i proponuję od tego zacząć się uczy zanim zacznie się inwestować.

Po kolei.

Na rynkach walutowych masz trzy rodzaje brokerów.

1- Interbank jeżeli stosuje Reutersowski RTFX

2- ECN- Prawdziwy,broker kasuje tylko prowizje i nie ma żadnego interesu aby grać przeciwko klientowi.
3- STP Prawdziwy jak wyżej.
4- MM
Jeżeli jest pod kontrolą CFTC to można polecić ponieważ CFTC granie przeciwko klientowi ściga pranie.
4- MM jesteś całkowicie na łasce brokera.Twój zysk jego strata i odwrotnie może zrobić z Tobą co chce,zrealizować zlecenie,niezrealizować,zrealizować po jakiej cenie chce itp.


Pozdrawiam.

Dodano po 1 minutach:



PS Sorry zapomiałem o najważniejszym,jest jeszcze rynek walutowy regulowany na CME.
W tym zakresie akurat wiedze posiada,choc brakow sie nie wybieram bo o STP nie wiedzialem,cos mi sie odbilo o uszy ale nie wnikalem bo nie zajmuje sie inwestowaniem zawodowo i niestety choc chcialbym nie mam tyle czasu,ale zamierzam wlasnie studiowac rynki finansowe wiec sadze ze uzupelnie ta wiedze na studiach
a to czego nie wiedzialem do tej pory to przykre zagrania ze strony brokera
wracajac do brokerow jakich ECN lub STP mozecie polecic?oraz interbank?
Sam gram u wegierskiego ECN ale nie ma za bardzo korzystych warunku bo ktorktiego inwestowania jakie preferuje,gralem u niego srednioterminowo ale to nie moj styl gry.Wiec poszukuje nowego brokera typu interbank,ECN,STP z malymi spredami i szybkimi wejsciami zlecen.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zaburzenia.snu pisze:interbank?
Z tym będzie problem,z tego co wiem to w Polsce tylko FIAT jest podpięty do interbanku.

wracajac do brokerow jakich ECN lub STP mozecie polecic?
Poczytaj Astra zrobił
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15310

obserwuj też Alior Bank.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

polaczeq pisze:Niezle obrobił brokerowi dupe...
http://www.myfxbook.com/pl/members/EURU ... com/111462
To raczej próba reklamy przez brokera. Sam broker to SCAM totalny do kwadratu.
Główny powód ???
Stosuje plugin, który działa tak, że jak otwieramy pozycję to kurs po kilku sekundach idzie przeciwko nam o 1 czy 2 pipsy i tak już się utrzymuje w stosunku do tego co dzieje się na rynku.
W rezultacie realnie jest 3-5 pips spread i ciągłe requoty a nie mistyczne 0.5-1 pips.

A w temacie to podstawa to broker NDD i STP, ale jeśli ktoś chce pograć na CFD to go Dealing Desk nie ominie.

W załączniku przykład pluginu i nieuczciwych praktyk.
Zaraz po otwarciu pozycji kurs spada o kilka pipsów. W tym przypadku pozycja była wielkości 0.1 lota i spadek przeciwko mnie o jakieś 9 pipsów. Momentalnie spada o 4 a potem nie rusza się jak kurs rośnie.
SCAM totalny !!!!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ