DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

no i mamy ropke wyzej 89 i gaz wyzej 70 i na co tu narzekac
7500 zostają lki gaz /9000/
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Cblondyn pisze:
12 wrz 2023, 11:01
MauiBreaker pisze:
12 wrz 2023, 10:42
ki ;)

Dlaczego ten ruch u góry mierzyłem -> ponieważ to była manipulacja, kupujący zostali złapani na fake buy i na otwarciu London sesji pociągnięci w minus.
Przykład wejścia i wyjścia byłby mile widziany ;)
Wejście moje na BPR jest na dolny obrazku ze strzałkami, tak tradingview zaznacza wejścia.

Chyba że chciałeś zobaczyć wejście modelem Breaker to przesyłam moje wejścia z otwarcie NY rynku o 9:30am.
To było idealne książkowe wejście. Manipulacja w dół przebicie w góre, stworzenie Order Block, potem powrót do order bloku, dlaczego -> ponieważ smart money wszedł w transakcje sprzedaży na początku żeby wykonać manipulacje, potem odkupują swój sell wracając do Order Blocku co tworzy Breakera, ta czarna świeca wracająca do Order Blocku nazywa się Propulsion Block i jeśli Order Flow jest wzrostowy to świeca Propulsion nie zostanie zamknięta poniżej jej 50%, w trendzie wzrostowym chcemy widzieć że cena respektuje świeczki zamykane w dół (w moim przypadku czarne). Dzisiaj idealny przykład Algorytmu w akcji. Dokąd idziemy -> będę powtarzał do znudzenia -2/-2,5STDV potem korekta, albo reversal, jeśli zamknięcie powyżej -2,5 lecimy do -4/-4,5 zależy jakie mamy ważne poziomy nad/pod sobą
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
setka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 981
Rejestracja: 17 paź 2022, 21:51

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: setka »

to w zasadzie powienienes juz siedziec na malediwach ale dalej siedzisz na forum navigator, to po co ten zloty system jest wlasciwie. Szybciej trafie rzucajac moneta i na czuja. W zasadzie robie tak od dobrych 10 lat, jestem tu gdzie ty i suma sumarum jestem do przodu. Wiec po co ten doktorat z ktorego mało kto cokolwiek rozumie ?

Z dolcem na naszym podworku to wyglada na krótką akcje spekulacyjna na zamowienie. Nie widze na chwile obecna pogromu pln, za raz wrocimy w okolice 4,20-10 jeszcze.

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

Z dolcem na naszym podworku to wyglada na krótką akcje spekulacyjna na zamowienie. Nie widze na chwile obecna pogromu pln, za raz wrocimy w okolice 4,20-10 jeszcze.
[/quote]
czasem to nawet zdrowo jest sobie skomplikowac wejscie w pozycje
nie dla kazdego to jest jak bułka z masłem i czasem miód :P
1,705zejscie bylo
a napisalem do
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
edek imoo na 1,07 i potem 1074 tak mi pasuje bo jeszcze 2dni do uderzenia smoka :roll:
luke mam na 1,07 :568:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
doszli do 107375
i gora i dól na kilka pipow dymneli :P i jak tu qrwa zarabiac dokładnie kiedy nie daja :shock:
dalej tej sranej luki nie pokryli
a setka juz wali 4,2 dolara bo sprzedał he hwe
setka masz moje wsparcie bo ja mam ski na usd/pl :P dzis jestem za nawet do 4,1 pasi
tu bp
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

usd/pl i edek
zostawilem ske dolce i edek po jednej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6656
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MauiBreaker pisze:
12 wrz 2023, 18:47
Cblondyn pisze:
12 wrz 2023, 11:01
MauiBreaker pisze:
12 wrz 2023, 10:42
ki ;)

Dlaczego ten ruch u góry mierzyłem -> ponieważ to była manipulacja, kupujący zostali złapani na fake buy i na otwarciu London sesji pociągnięci w minus.
Przykład wejścia i wyjścia byłby mile widziany ;)
Wejście moje na BPR jest na dolny obrazku ze strzałkami, tak tradingview zaznacza wejścia.

Chyba że chciałeś zobaczyć wejście modelem Breaker to przesyłam moje wejścia z otwarcie NY rynku o 9:30am.
To było idealne książkowe wejście. Manipulacja w dół przebicie w góre, stworzenie Order Block, potem powrót do order bloku, dlaczego -> ponieważ smart money wszedł w transakcje sprzedaży na początku żeby wykonać manipulacje, potem odkupują swój sell wracając do Order Blocku co tworzy Breakera, ta czarna świeca wracająca do Order Blocku nazywa się Propulsion Block i jeśli Order Flow jest wzrostowy to świeca Propulsion nie zostanie zamknięta poniżej jej 50%, w trendzie wzrostowym chcemy widzieć że cena respektuje świeczki zamykane w dół (w moim przypadku czarne). Dzisiaj idealny przykład Algorytmu w akcji. Dokąd idziemy -> będę powtarzał do znudzenia -2/-2,5STDV potem korekta, albo reversal, jeśli zamknięcie powyżej -2,5 lecimy do -4/-4,5 zależy jakie mamy ważne poziomy nad/pod sobą
Dzięki za wyjaśnienie.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6656
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

setka pisze:
12 wrz 2023, 19:08
, jestem tu gdzie ty i
To nie do końca tak jest jak sądzisz. Zauważ, że wykres przedstawiony jest z rynku futures o który jest oparty rynek CFD na indexy. A więc analiza źródła zmienności. Poza tym kolejnym czynnikiem sprzyjającym w przypadku futures może być analiza wolumenu jak i głębokość rynku. Coś co na forex nie jest dostępne niestety

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

natgaz
to sa uroki dobrego wejscia
kasuje te lki a one dalej sa na mocnym plusiku luka pokryta bardzo wyraznie czyli dalej mało :568:
7k gra na lce i mam juz wiecej esek niz elek wiadomo ski na minusiku :(
22,45 dane zapasy ropy
decydenci w USA i Europie stoją przed dylematem by jakiś sposób załamać popyt,
albo pogodzić się z faktem, że komponent inflacji powiązany z cenami ropy będzie inflację podbijał.
mam ski na sp500
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

raf1002 pisze:
12 wrz 2023, 11:15
MauiBreaker pisze:
12 wrz 2023, 10:42
Dzisiaj na Londym nie udało mi się złapać breakera, bo cena nie wróciła do niego i tak bywa, ale to tylko znaczy że rynek jest szybki, więc wejście kolejne miałem niżej na tzw. BPR (Balanced Price Range) -> to jest prawdziwe wsparcie/opór co do milimetra., Dokąd idziemy min. do -2/-2.5 STDV, zamknięcie poniżej -2.5 w wiekszości przypadków kończy się zjazdem do -4/-4,5
A na jakim interwale był ten BPR?
Sporo nowego słownictwa w Twoich postach - wypadałoby jednak najpierw coś poczytać o tym zaniam zada się pytania. Czy oprócz youtube masz może jakies linki do słowa pisanego np. w pdf lub jakieś ciekawe blogi, twitty, fora?
MauiBreaker pisze:
12 wrz 2023, 10:09
Jak tam w pracy?
Mocne :shock: :-D
W materiałach YT od ICT masz wszystko czego potrzeba, nie ma sensu uczyć się u innych.
Mam pdf'y ale nie mogę ich tutaj załadować, możesz mi wysłać na priv wiadomość z mailem to podeślę, mam sporo materiału pomocniczego w nauce. Podeślę nie ma kłopotu.
Z twittera, super piszą:
https://twitter.com/zeussy_mmxm
https://twitter.com/FairValueGod
https://twitter.com/Hydra_Thahmid
oraz sam mentor:
https://twitter.com/I_Am_The_ICT

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: DayTrading: Wtorek 12.09.2023

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

setka pisze:
12 wrz 2023, 19:08
to w zasadzie powienienes juz siedziec na malediwach ale dalej siedzisz na forum navigator, to po co ten zloty system jest wlasciwie. Szybciej trafie rzucajac moneta i na czuja. W zasadzie robie tak od dobrych 10 lat, jestem tu gdzie ty i suma sumarum jestem do przodu. Wiec po co ten doktorat z ktorego mało kto cokolwiek rozumie ?

Z dolcem na naszym podworku to wyglada na krótką akcje spekulacyjna na zamowienie. Nie widze na chwile obecna pogromu pln, za raz wrocimy w okolice 4,20-10 jeszcze.
Miałem sobie odpuścić, ale jeszcze raz odpisze bo długo tu nie zabawię w sumie.

A skąd wiesz gdzie siedzę?
I to jest twoim wyznacznikiem sukcesu w życiu, gdzie kto mieszka?
PS. Malediwy są słabe do życia, polecam Mauritius ;)


"Szybciej trafie rzucajac moneta i na czuja. W zasadzie robie tak od dobrych 10 lat, jestem tu gdzie ty i suma sumarum jestem do przodu. Wiec po co ten doktorat z ktorego mało kto cokolwiek rozumie ?"

To jesteś hazardzistą, gratuluje. Proponuje Lotto, tam można mniej stracić, bo losowanie rzadziej.
Ja wiem czego szukam i gdzie idziemy co do punkta po przecinku i co cena/algorytm robi po kolei, oczywiście zdarza się pomylić, jestem tylko człowiekiem.

Zalogowałem się tu żeby pomóc chociaż jednej osobie, to będzie dla mnie sukces, ale spokojnie nie zostaję tutaj na długo, będziesz mógł sobie dalej w spokoju szukać swoje nietoperze, Elliotta, który dalej szuka fali, czy podrzucać monetę.
Mało kto rozumie, bo mało kto chce poświęcić czas żeby się dowiedzieć, wszyscy chcą już teraz daj mi automat niech trzaska kasę i nawet się nie zastanowią czemu się stało co się stało dlaczego -> bo są leniwi!

Trading to jeden z najtrudniejszych zawodów na świecie, jesteś ty kontra największe mózgi finansowe świata i myślisz że rzucenie monetą to rozwiązanie i ich pokonasz. Metoda ICT to trading razem z nimi a nie przeciwko! Opanowanie wejść to jedno. Największa walkę prowadzisz z samym sobą, rynek pokaże ci kim jesteś od środka i póki nie będziesz się chciał zmienić (poświęcenie na naukę, jedzenie, sport, życie rodzinne, toksyczni znajomi) nici z wyników, ale to już głębszy temat.

Życzę tobie abyś znalazł swoją drogę w tym wszystkim, więcej otwartości i mniej hejtu
Miłego wieczoru

Zablokowany