DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Rafal154 pisze:
10 gru 2019, 15:18
Nieśmiertelny Trader pisze:
10 gru 2019, 14:18
Widzę że dobrze zrobiłem nie wchodząc na forum od czwartku wieczór. Kablowi póki co zabrakło 9 pipsów do celu na 1.3200. EURGBP do celu doszedł a nawet go wczoraj przebił. Powoli jednak warunki na kablu zmieniają się na tyle że parcie może być ciągle up nawet w okolice 1.4000 w dłuższym terminie.
Coraz więcej banków zaczyna pisać o swoich długich pozycjach na GBP więc i pchają do góry ale ja spodziewam się jutro mocnej przeceny GBP , zrealizują cześć zysków przed czwartkowymi wyborami . Choć przyznam szczerze , że jestem nie mile zaskoczony taką investycją dużych , argumentują to tym , że sondaże pokazują wygraną Borysa ... W 2016 też pokazywały , że Brexitu nie będzie :idea: . Przyznam szczerze , że dla mnie to uprawianie hazardu bo pisanie jak Royal Bank of Canada pozycję zajęte i mamy nadzieje , że było to dobre posuniecie :roll: hmmmm wiem jedno , ten bank bedę omijał długim łukiem :lol: ..

Już nie będę wchodził w analizę wyjścia GB z unii i co się stanie ale zastanawia mnie jedno .. :roll: W 2016 Brexit miał załamać GB i wszyscy z niego uciekali a teraz 2019 ta sama sytuacja ma wzmocnić GBP ? :roll: :think:

W przeprowadzonej ankiecie małych i średnich przedsiębiorstw , wykazano , że 80 % tych firm ni ejest przygotowana do wyjścia , dlaczego się nieprzygotowują bo uważają , że GB nie wyjdzie :lol: to bedzie jakiś armagedon jak Borys wygra i ich wyprowadzi :lol:
hmmm chyba dość istotna różnica to taka że wtedy ponoć ''świat''(czyli np Justyna Pochanke z TVN :D ) nie spodziewał się wyjścia GB i było to jak policzek, a wręcz oburzenie ''jak oni mogli...'' :D Tak teraz raczej wszystko jest mniej więcej jasne i pozostaje już kwestia finalizacji nieuniknionego co może być już częściowo w cenie. Z AT Grudniowa musiała by wrócić pod pięcioletnią spadkową LT by można myśleć o shortach. Zakładam też że właśnie przez to wydarzenie pozostałe pary są w stagnacji od końca października czekając na ruch Funta.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Wchodze jeszcze raz L, bo licze na powtórkę..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
10 gru 2019, 15:58
Rafal154 pisze:
10 gru 2019, 15:18
Nieśmiertelny Trader pisze:
10 gru 2019, 14:18
Widzę że dobrze zrobiłem nie wchodząc na forum od czwartku wieczór. Kablowi póki co zabrakło 9 pipsów do celu na 1.3200. EURGBP do celu doszedł a nawet go wczoraj przebił. Powoli jednak warunki na kablu zmieniają się na tyle że parcie może być ciągle up nawet w okolice 1.4000 w dłuższym terminie.
Coraz więcej banków zaczyna pisać o swoich długich pozycjach na GBP więc i pchają do góry ale ja spodziewam się jutro mocnej przeceny GBP , zrealizują cześć zysków przed czwartkowymi wyborami . Choć przyznam szczerze , że jestem nie mile zaskoczony taką investycją dużych , argumentują to tym , że sondaże pokazują wygraną Borysa ... W 2016 też pokazywały , że Brexitu nie będzie :idea: . Przyznam szczerze , że dla mnie to uprawianie hazardu bo pisanie jak Royal Bank of Canada pozycję zajęte i mamy nadzieje , że było to dobre posuniecie :roll: hmmmm wiem jedno , ten bank bedę omijał długim łukiem :lol: ..

Już nie będę wchodził w analizę wyjścia GB z unii i co się stanie ale zastanawia mnie jedno .. :roll: W 2016 Brexit miał załamać GB i wszyscy z niego uciekali a teraz 2019 ta sama sytuacja ma wzmocnić GBP ? :roll: :think:

W przeprowadzonej ankiecie małych i średnich przedsiębiorstw , wykazano , że 80 % tych firm ni ejest przygotowana do wyjścia , dlaczego się nieprzygotowują bo uważają , że GB nie wyjdzie :lol: to bedzie jakiś armagedon jak Borys wygra i ich wyprowadzi :lol:
hmmm chyba dość istotna różnica to taka że wtedy ponoć ''świat''(czyli np Justyna Pochanke z TVN :D ) nie spodziewał się wyjścia GB i było to jak policzek, a wręcz oburzenie ''jak oni mogli...'' :D Tak teraz raczej wszystko jest mniej więcej jasne i pozostaje już kwestia finalizacji nieuniknionego co może być już częściowo w cenie. Z AT Grudniowa musiała by wrócić pod pięcioletnią spadkową LT by można myśleć o shortach. Zakładam też że właśnie przez to wydarzenie pozostałe pary są w stagnacji od końca października czekając na ruch Funta.
Nie wiem , nie oglądam TV ale sądzę , że nie tylko ona była zaskoczona .. :)

W piątek się okaże , ja nie wierzę w moc GBP wiec chętnie w poniedziałek jak pójdzie zgodnie z planem się dołączę do spadków .. Choć mam otwartą pozycję teraz na GBP/USD na sell .. ale to jeżeli da zarobić zamknę jutro wieczorem ...

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

kulczyk, wirtuoz biznesu, słowa pochanke
tak to się nazywa , ech

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
10 gru 2019, 15:56
Tak to wyglada. Powinno zadziałać.. Na innych kontach lepiej wszedłem. PS. I zamknąłem łącznie z longtermem. Piekna reakcja Jak jest za szybka reakcja to trzeba zamykać...
Longterm, stan konta jest 108,2 na teraz - cały czas do przodu. Nawet wywózka na złocie była niewielka i niewiele zaszkodziła. To konto jest pancerne, nie do uwalenia.. :shock:
Qoo Nasz kolega trejduje maksymalnie, :564:
Coraz więcej banków zaczyna pisać o swoich długich pozycjach na GBP więc i pchają do góry
Rafał chyba to nie tak. Nie chce rozpisywać tu bo to dział forum typowo specjalistyczny w dziedzinie dt ale-
skoro Forex jest największym rynkiem na świecie, otwarty 24 godziny na dobę poza weekendami
ogromna płynność powodująca, że sprzedaż lub kupno dowolnej ilości waluty w każdym momencie nie stanowi problemu,
i my :D Traderzy na rynku wykorzystują zmienność do spekulacji,
istniejA tzw dwie strony-
kupna i sprzeda
wiec troche to zdanie o kupujacych Bankach i pchającym rynku mi tu nie pasuje
skoro kupuja to ktos sprzedaje?
tak samo jak dzis xabisław pisał rano o kontraktach i rozliczeniu ich
Zawsze są dwie strony transakcji

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »


Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

edek odklepane 1.1090 zgodnie z planem z poprzedniego tygodnia i z wczoraj wiec IMO moze spokojnie zaczac dalsze spadki w kierunku strefy 1.0990-1.1030. Kabel grzecznie poczekał na edka wewnatrz klina - zastanawia mnie to ze nie zrobil 5 odbicia czy raczej wybicia falszywego. Niezaleznie czy jeszcze sie wybierze to nadrobic (zrobic falszywke na gorze klina) czy walnie od razu jak kamien w wode to pierwszy cel dla spadkow wynikajacy z klina bedzie w strefie 1.3070-13080 IMO. Zobaczymy co na to rynek i czy dalsza czesc planu zrealizuje sie tak jak do tej pory
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

czekam na większy ruch spadkowy eDka.. ale po tym ostatnim wzroście to można pograć chyba pod zwiększoną zmienność
rozstawienie grida od 1,1030 70 pips na kolejnym szczeblu, a potem ze 120 pips na 1,1220
https://t.me/pump_upp

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Znowu poszło coś nie tak, ale licze że ta korekta się już skończy..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

szuler pisze:
10 gru 2019, 17:23
e/u
https://invst.ly/o-t7f
z M15 siedzę na S
ale D1 jedna z opcji
?
https://invst.ly/o-tsk

Zablokowany