DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Xabik
czyli grasz pod prąd?
,,o,2 lot ska edek , bo chyba juz ida upp,,

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: szuler »


XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

szuler pisze:
09 mar 2021, 19:14
Xabik
czyli grasz pod prąd?
,,o,2 lot ska edek , bo chyba juz ida upp,,
tzn ze zgaszona bo mialem ski 0,5 lota
ja elek na edku nie gram , jesli o ten prąd chodzi to tylko ski piramidkuje
zalozenie moje to ruch na 1,18 choc wiec pitolenie w gore mnie nie interesuje :564:
najwyzej tylko po to bym mocniejsze ski postawil na edku i lki na dolcach
wojtek zaklada jeszcze 1,1950 i na razie go popieram :P dolce by byly wtedy po 3,82xxx bajka
bo po tyle to moze bym kupił tez realnego / w koncu czesc po 3,878 sprzedalem jak gawron
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Xabik
aha

Adam_Kowal
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 22 sty 2021, 08:54

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: Adam_Kowal »

to co wywalą jeszcze jeden raz na dax i spadamy? Co myślicie?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Adam_Kowal pisze:
09 mar 2021, 19:53
to co wywalą jeszcze jeden raz na dax i spadamy? Co myślicie?
mysle ze nie w tym tygodniu
chyba ze palną jakies info ktore wszystko rozkulbaczy
jest sygnal wzrostowy i na razie nie ma mocnych by to zmienic
dopiero ok 15marca wchodza kontraktowcy z terminem na czerwiec to wtedy zadna sila juz wzrostow nie utrzyma/ chyba ze zaczna zwalac wczesniej
kto ma chcice na ski a nie umie dt to rece najlepiej w kieszeni jeszcze :564:
juz to sprawdzalem jak drukarki zaczely 6tego to przed 11 lepiej esek jeszcze nie dotykac
chyba ze wywala mocno w gore w ciagu np godziny / bo tylko dokladka/
ja gram juz ski ale mam lke 5ktr z wyzej 4xx doobrony wiec troche mi lzej
Ostatnio zmieniony 09 mar 2021, 20:13 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

szuler pisze:
09 mar 2021, 18:55
dreptak pisze:
09 mar 2021, 16:43
szuler pisze:
09 mar 2021, 14:15
g/u
klin czy RGR a może OB ?
https://invst.ly/u32xg
Ok szuler,szuler -gapa jesteś !😂🤣😂
możesz wyjaśnić czemu mnie tak zwyzywałeś?
Przeszedłeś koło worka z pieniędzmi i pytasz się gdzie sejf .
Jutro zamieszcze screena ,teraz balujemy.

Asset
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 19 lis 2012, 09:07

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: Asset »

https://www.tradingview.com/x/axiibhaY/ Edek oRGR
https://www.tradingview.com/x/MqooLn3y/ ... G805vFKsXQ USDPLN wg porannej projekcji.
Czy ktoś mądry może podpowiedzieć czy edek może już jutro zawrócić i dalej spadać?

andrut
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1082
Rejestracja: 09 cze 2013, 07:26

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: andrut »

O myślę, że rozpoczęło się historyczne osłabianie dolara.

WestWorld
Gaduła
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:40

Re: DayTrading: Wtorek 09.03.2021

Nieprzeczytany post autor: WestWorld »

Dolce rusza dopiero jak fed wezmie sie mocniej za rentownosci obligów, taki wpis znalalem, polecam przeczytac, scenariusz ktory bardzo do mnie przemawia, problem timing, to raczej dla wytrawnych graczy a nie klikaczy hazardzistow na dwa uda:



FED jest w pułapce płynności.

Nie zrobi nic z 10yields, to długi koniec krzywej dochodowosci (30yields) pojdzie w gore – udusi rynek długu, raty z MBS’ow pojda w gore -> guess what co sie stanie z real estate.

Wielu tutaj wieszczy, ze implementacja BASEL 3 (SLR) zrobi eksplozje z Comexem – pytanie czemu nikt na to nie gra. SLR (BASEL) poza zlotem, ktore jest aktywem tier-1 spowodowaloby, ze commercials (wielkie banki ktore maja pozycje LONG) musialoby zrzucic z siebie mnostwo US Treasuries (30latkow) == yieldsy jeszcze mocniej up. Oczywiscie commercials ma inside info z FEDu wiec sie ich nie pozbywa – co znaczy odroczenie implementacji BASEL. Czytaj: @trader21 miał racje tylko nie wiedział jeszcze dlaczego.

1. FED przedluzy dyrektywy SLR, zawsze robia to na ostatni moment, FED nie reaguje „przed” faktem. BASEL 3 nie zostanie wprowadzone. Gdyby tak bylo commercials masowo schodziliby z 30 ultra t-bond.
2. FED dokona Operation Twist 3.0 -> zacznie zbijac rentownosc 10 latkow. Kontrolowanie krzywej dochodowosci „dlugiego konca krzywej, krotkim koncem krzywej”. Beda wyprzedawac 5 letnie bony skarbowe, za ktore skupia 30 latki. W ten sposob zbija rentownosc 30 latkow, a w konsekwencji doprowadzi to do zbicia rentownosci 10 latkow.
Bardzo bycze dla dolara -> sprawdz historie.
3. Shortujacy 10 letnie obligacje (czyli long rentownosc) zaksieguja fajne straty. Jak zwykle sprawdzi sie gdzie ida wszyscy, tam ida straty.

YCC czyli unlimited QE (YCC -> yield curve control -> kontrolowanie rentownosci obligacji przez skupowanie obligacji az do osiagniecia zadanej rentownosci – nie tak jak teraz, ze miesiecznie rzucamy 80 miliardow USD na skup obligów) to ostatnia deska ratunku, zostawia to sobie na koniec.

FED ma mózg, a rynek długu (nie akcji) dyktuje kto kontroluje symulacje. W nastepnych kolejnosciach gdy SLR extension + Operation Twist nie zdadza egzaminu (to pomoze, ale tylko na „krotka” chwile) Pozwola na kontrolowane wyczyszczenie rynkow akcji, aby skierować kapitał w stronie obligacji (czyli na zbicie rentownosci). Po krachu zobaczymy negatywną rentowność na 10 latkach, zerową na 30 latkach (free credit). Nastepnie odpala QE to infinity -> YCC aby utrzymać kredyt za darmo i rozbudzać ekspansje kredytowa – wielka odbudowa po strasznym COVIDzie. !I tutaj dopiero zaczyna sie srodowisko permanentnie rosnacej inflacji!

Wystarczy sie dobrze ustawić.

Zablokowany