DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 08 kwie 2015, 00:00

Wzrost
6
21%
Bez zmian
6
21%
Spadek
16
57%
 
Liczba głosów: 28

bsony
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 22 gru 2014, 21:54

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: bsony »

ech755 pisze:
bsony pisze:Myślę, że ujek rozpoczął spadki, może to być c - korekty abc, zakładam, że na obecną chwilę mamy trend spadkowy D1
jeżeli nastąpią kolejne wzrosty, które przebiją dzisiejsze H to może powstać flaga także spadkowa.
Tylko do jakiego momentu czekać aby się podłączyc? 120,045?
Dla mnie ważne byłoby przebicie i zamknięcie H1 pod ostatnimi dołkami M5 tj120,25
ale i to nie oznacza, że spadki będą, może powstać korekta abc M5
na tę chwilę ujkowi zabrakło impetu na spadki
ciężko mi się odnieść do poziomu o którym napisałeś t.j. 120,045
możesz kilka słów wyjaśnienia podać[/quote]

Moze żle zrobiłem FIBO ale na D1 postawiłem i poziom 61,8 wyszedł mi wlaśnie na poziomie 12,045[/quote]


Ok, dzięki, nie wziąłem tego pod uwagę.

Awatar użytkownika
Mat2314
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:26

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: Mat2314 »

waller pisze:Mam takie pytanie.
Czym wg Was forex albo giełda różnią się od bukmacherki? Wg mnie praktycznie niczym. W dokładnie taki sam sposób można zarządzać ryzykiem. Dokładnie taki sam rozkład prawdopodobieństwa mamy. Są trendy (albo dla waluty, spółki albo dla wygranych danej drużyny). W bukmacherce można tym bardziej rozszerzyć dywersyfikację bo poszczególne mecze są kompletnie od siebie niezależne.
Proszę o opinie.
To nie temat na ogólne dyskusje, więc lepszy byłby odrębny temat, ew. zapraszam na priv.

Swego czasu parałem się bukmacherką (piłka nożna i z tej perspektywy piszę) przez okres 2 lat. Rezultat przyzwoity, bo podwoiłem konto (mimo początkowych strat, nauka na własnych błędach, często metodą prób i błędów). Zrezygnowałem, bo zaczęło się to robić zbyt absorbujące (wariactwa już miały miejsce od piątku wieczór, przez cały weekend; a czasem i w tygodniu), oglądanie meczów przestało być przyjemne (zimna kalkucja, często granie przeciwko drużynom, którym kibicuję, to naprawdę dziwne uczucie iść na mecz swojej drużyny i być przeciw), a obstawiane kwoty nie były znaczne, więc coś za coś.

Porównania w zasadzie nie ma, może poza kwestią zarządzania kapitału. Względnie w przypadku krótkich interwałów na forexie, bo to często zgadywanka, aniżeli logiczna kalkulacja. Walutami rządzą trendy, a trendy są pochodną procesów gospodarczych, które są dość logiczne i przewidywalne. Im wyższy interwał, tym mniej przypadku.

W bukchamerce praktycznie nie ma trendów. Co prawda można znaleźć pewne prawidłowości i takie znajdywałem (co pozwalało tłuc kupony po kursie ok 5), ale w ich wypadku ilość zmiennych jest znaczna. Każdy mecz należy traktować jako odrębny, nigdy nie wiesz, jak podejdą do niego zawodnicy. Do tego błędy sędziów wprowadzają nieco losowości. Wielu ludzi wręcz wskazuje, iż granie na zasadzie, "drużyna x meczów wygrała, więc jest bardziej prawdopodobne, że przegra" jest nonsensem. I w istocie jest, bo zwykle taka wygrana kuponu nie rekompensuje ciągu przegranych zakładów, o ile nie stosujesz progresji.

Systemy w bukmacherce i dobór kursów to temat rzeka, ale praktycznie nie działają w praktyce.

Istotą bukmacherki jest wyłapywanie value betów (to jest zakładów, gdzie kurs proponowany przez buka jest zawyżony), trudno mi znaleźć coś podobnego w forexie, za wyjątkiem może krótkotrwałych szczytów/dołków w euforycznych rajdach. Na wiele drużyn nie opłaca się grać, bo po prostu kursy są zaniżone, albo tak niskie, że ew. przegrana przeważa na szeregiem wygranych.

Awatar użytkownika
Woolf
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 12 mar 2015, 19:48

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: Woolf »

ech755 pisze:
highend pisze:
MR. D pisze: A żebym był obiektywny to że trafiłeś golda powyżej 1200 to szacunek... ten ujek na 118,50 też super... szkoda że czar prysł jak pisałeś później 126,00 ale za sam fakt, że trafiłeś to bravo...
z ujka się potem wycofałem, ale... nigdy nie mów nigdy
do 126 droga jest daleka, ale niemożliwa.
Obczaj też GBPAUD
Jak patrze na GBPAUD to z FIBO wychodzi mi ze lecimy w dół, bo 61,8 juz przełamane w dół i leci chyba do poziomu 1,9339
Co Ty na to?

-- Dodano: 07 kwie 2015, 20:09 --
Marcin30 pisze:ktoś próbuje Ujka na S przed jutrzejszą konferencją BOJ?
Wydje mi sie ze UJEK poleci do 120.045 i tam trzeba zerkac coi sie stanie
Odnośnie GBP/AUD to ja już siedzę na Short od 1,9420 SL 1,9530
Liczę że rynek dojdzie do okolic poprzedniego dołka, czyli jakieś 1,9330/40
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ginette
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 20 mar 2015, 22:35

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: ginette »

Czyżby?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W chmurach siła :wink:

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Rafcyk pisze:
waller pisze:Mam takie pytanie.
Czym wg Was forex albo giełda różnią się od bukmacherki? Wg mnie praktycznie niczym. W dokładnie taki sam sposób można zarządzać ryzykiem. Dokładnie taki sam rozkład prawdopodobieństwa mamy. Są trendy (albo dla waluty, spółki albo dla wygranych danej drużyny). W bukmacherce można tym bardziej rozszerzyć dywersyfikację bo poszczególne mecze są kompletnie od siebie niezależne.
Proszę o opinie.
Forex ma lewar i tym sie różni najbardziej :D
Czyli pozwala wszystko przegrać w krótkim czasie ,nie musisz sie wtedy męczyć tymi analizami wszystkimi bo nie masz za co grać :P
W bukmacherce masz mniej sprawiedliwe zakłady - na forex masz 50:50 :D góra albo dol i równe zyski i straty przy tych samych wynikach ,w buchmacherce jak postawisz na wygrana i przegrana rownocześnie to tracisz cześć kasy na forexie tylko minimalna prowizje .
Masz jeszcze remis i dlatego twoje szanse to 33,33% :lol:
The only way is up

ech755
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:05

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: ech755 »

Ruszył się DAX w dół, SP500 tez ale w góre

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Na studiach NHL. Moj kolega odkrył, ze poziom drużyn był tak wyrównany, ze nie zdarzało sie, aby jakaś drużyna przegrała więcej niż 3 razy z rzędu a i wygrane były bardzo zbliżone np 1: 1,8 w dwie strony. Troche jak czarne, białe stawiał na drużyne x i jak wygrała to znowu na nią stawiał a jak przegrała to ... Tez na nią stawial tylko większa stawkę tak żeby pokryć poprzednia stratę. Jak trafił to od początku wyjściowa stawka, jak nie to znowu piramidowal. Nie zdarzały sie więcej niż trzy porażki z rzędu. Drugi z kolei grał zupełnie losowe trzy zdarzenia zawsze za 2 pln nie patrzył co gra tylko trzy losowe numery i zawsze remis. Dziwne jak często mu wchodziło. Raz trafił trzy remisy w play off NBA i wygrał blisko 3 tys z tych 2 pln.

-- Dodano: 07 kwie 2015, 20:56 --

Jak widać nie ważny instrument tylko metoda która daje przewagę -;)

Awatar użytkownika
Nowy123
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 19955
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:43

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: Nowy123 »

mowilem by sie nie nabieac na WIG 20 na ta podpuche :)

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

CADJPY dla kolegi z forum.
Jest ciężki temat.

Zobacz wykres weekly poniżej. Zrobiłem po mojemu.
Moim zdaniem rośniemy teraz i TP bym ustawił na żółtym FIBO 261.

Ciężka sprawa bo weekly wygląda spadkowo, ale monthly wygląda na odbicie od wsparcia i dalszą jazdę UP.
raczej i tak bym nie wchodził - do dupy jest układ na teraz. Albo wywali dołem wsparcie na monhtly albo zrobi V-ke do góry i wróci na ten szczyt na weekly.

zresztą zupełnie analogicznie jest z GBPJPY czyli rzeźnikiem.

Jakąś inną parę może?

chociaż możliwa jeszcze druga opcja: CadJpyWeekly2.
Wtedy jest układ na SELL - SL nad Fibo 161, TP na F423.
Ryzyko jest takie, że może urosnąć nawet do FIBO100 - tak się stało na parze GBPAUD właśnie.

albo czekać na przebicie w dół :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2015, 22:01 przez highend, łącznie zmieniany 1 raz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: DayTrading: Wtorek 07.04.2015

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Już wiem skąd Grecy chcą wziąć kasę na spłate zadłużenia :mrgreen:

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-grecj ... Id,1712161

Coś czuje, że oni jednak nie mają tej kasy, którą mają zwrócić w czwartek :wink: ...

Zablokowany