DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Cblondyn pisze:
07 sty 2020, 11:37
Jak już poruszyłem temat to wiecie dlaczego krupier przy grze w ruletke w kasynie zarabia zawsze? Chodzi mi o dłuższy okres czasu. To odpowie na niektóre nurtujace niektórych wątpliwości :)
Gra w zielone, każdy to wie. :568: :564: Nic odkrywczego.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
07 sty 2020, 11:37
Jak już poruszyłem temat to wiecie dlaczego krupier przy grze w ruletke w kasynie zarabia zawsze? Chodzi mi o dłuższy okres czasu. To odpowie na niektóre nurtujace niektórych wątpliwości :)
To jasne jak "budowa cepa", a właściwie dwóch cepów , jeden trzeba odwrócić o 180 stopni i masz to , zarabiająca "złota cyfra "krupiera,
zgarnia i z prawa i z lewa :-DDD
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
07 sty 2020, 11:05
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 11:01

Inteligentny jest kolega, to niech kolega zacznie używać swojego mózgu i przestanie oddawać złodziejom swoją kasę za własną zgodą.
Nieudany trejd jest tak rzeczą oczywista i naturalna jak każdy inny udany. Nie ma systemów o 100% skuteczności. Jesli kolega uważa, że takie istnieją to ja chętnie je zobacze :)
Cały trading sprowadza się do statystyki jak gra w ruletke. Statystyczna przewaga robi reszte. Mozna by o tym długo i nie chce mi się wchodzić w dłuższa dyskusje :)
Jeżeli kolega godzi się dobrowolnie oddawać swoje pieniądze złodziejowi kupując od niego przysłowiowego "kota w worku", to ryzykuje kolega tym, że kupuje pusty worek. W wypadku tego tradingu, który kolega uprawia, jest dokładnie tak. Zachęcam do dalszego myślenia.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 12:15

Jeżeli kolega godzi się dobrowolnie oddawać swoje pieniądze złodziejowi kupując od niego przysłowiowego "kota w worku", to ryzykuje kolega tym, że kupuje pusty worek. W wypadku tego tradingu, który kolega uprawia, jest dokładnie tak. Zachęcam do dalszego myślenia.
O kurnia :)
To ciekaw jestem jak w takim razie ma wyglądac trading i jak nie kupować tego kota w worku. Zamieniam się w słuch :lol:
Bo jak wspomniałem wczesniej ryzyko istnieje ZAWSZE i nie da sie go wyeliminować. Ale z tego co czytam wynika, że SIĘ DA :D

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 10:44
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 10:02
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 00:29
@qduaty, @Świeżak44
Jak przestaniecie ganiać się za wykresem i zaczniecie planować trading i tradować swój plan, a nie wykres, to może zaczniecie nietracić tego, co zarobiliście?
A jaki to można mieć swój plan na wykres??? Plan życzeniowy? Wykres trzeba czytac na bierząco, najlepiej rozszyfrować tuż przed ruchem, ale to rzadko się udaje. Przeważnie wiekszośc z tego co robią jest jednak zaskoczeniem, i trzeba gonić albo czekać na korektę. Jaki tu można mieć własny plan, jak wykres czasem skacze jak pijany zając. :d
I w taki sposób jesteś skazany na porażkę - niestety.
To wyjasnij w jaki sposób mam mieć plan na grę dzisiaj na złocie.. Mogę odczytać ogólny zarys, tak jak wczoraj wieczorem, ze mogą jeszcze zjechac niżej. Sprawdziło się. W nocy zjechali. Ale od rana robia co innego. W jaki sposób miałem miec na to plan gry wczoraj?? Czekam na wyjasnienie.. szkana kula? pomoc wróżbity Macieja? :) Mogę nanieść sobie ważniejsze poziomy, to wszystko.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zibi 68
Gaduła
Gaduła
Posty: 227
Rejestracja: 27 mar 2014, 20:27

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Zibi 68 »

Cblondyn pisze:
07 sty 2020, 12:21
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 12:15

Jeżeli kolega godzi się dobrowolnie oddawać swoje pieniądze złodziejowi kupując od niego przysłowiowego "kota w worku", to ryzykuje kolega tym, że kupuje pusty worek. W wypadku tego tradingu, który kolega uprawia, jest dokładnie tak. Zachęcam do dalszego myślenia.
O kurnia :)
To ciekaw jestem jak w takim razie ma wyglądac trading i jak nie kupować tego kota w worku. Zamieniam się w słuch :lol:
Bo jak wspomniałem wczesniej ryzyko istnieje ZAWSZE i nie da sie go wyeliminować. Ale z tego co czytam wynika, że SIĘ DA :D
Wyeliminować się NIE DA ale zminimalizować już się DA - 8) 8)
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@Świeżak44
Po pierwsze, wielkość najmniejszego kontraktu to jest 100 uncji złota u ciebie, tak?
Na ile takich kontraktów fizycznego złota jest cię stać?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zibi 68
Gaduła
Gaduła
Posty: 227
Rejestracja: 27 mar 2014, 20:27

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Zibi 68 »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 12:25
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 10:44
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 10:02


A jaki to można mieć swój plan na wykres??? Plan życzeniowy? Wykres trzeba czytac na bierząco, najlepiej rozszyfrować tuż przed ruchem, ale to rzadko się udaje. Przeważnie wiekszośc z tego co robią jest jednak zaskoczeniem, i trzeba gonić albo czekać na korektę. Jaki tu można mieć własny plan, jak wykres czasem skacze jak pijany zając. :d
I w taki sposób jesteś skazany na porażkę - niestety.
To wyjasnij w jaki sposób mam mieć plan na grę dzisiaj na złocie.. Mogę odczytać ogólny zarys, tak jak wczoraj wieczorem, ze mogą jeszcze zjechac niżej. Sprawdziło się. W nocy zjechali. Ale od rana robia co innego. W jaki sposób miałem miec na to plan gry wczoraj?? Czekam na wyjasnienie.. szkana kula? pomoc wróżbity Macieja? :) Mogę nanieść sobie ważniejsze poziomy, to wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 12:25
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 10:44
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 10:02


A jaki to można mieć swój plan na wykres??? Plan życzeniowy? Wykres trzeba czytac na bierząco, najlepiej rozszyfrować tuż przed ruchem, ale to rzadko się udaje. Przeważnie wiekszośc z tego co robią jest jednak zaskoczeniem, i trzeba gonić albo czekać na korektę. Jaki tu można mieć własny plan, jak wykres czasem skacze jak pijany zając. :d
I w taki sposób jesteś skazany na porażkę - niestety.
To wyjasnij w jaki sposób mam mieć plan na grę dzisiaj na złocie.. Mogę odczytać ogólny zarys, tak jak wczoraj wieczorem, ze mogą jeszcze zjechac niżej. Sprawdziło się. W nocy zjechali. Ale od rana robia co innego. W jaki sposób miałem miec na to plan gry wczoraj?? Czekam na wyjasnienie.. szkana kula? pomoc wróżbity Macieja? :) Mogę nanieść sobie ważniejsze poziomy, to wszystko.

Jak nie widzisz planu na wykresie to go nie grasz. Uparles sie na złoto - grasz na siłę bo musisz, bo w twoim "planie" nie ma alternatywny..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

No i widzicie jak mnie wyczekali.. cholerne konsole.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany