DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

tequila pisze:
07 sty 2020, 10:01
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 09:53
Ja mam konto w ICM i tam jest taki sam lewar na demo i w realu. No ucze się, ucze. Od rana już +5% wiec jednak umiem grać. W czoraj troche nie pilnowałem i za duże pozycje. Parę razy tez wykres po prostu zaskoczył. A wielkośc pozycji musze zmniejszyć bo to pozytywnie wpływa na stabilizację zysków. Na razie chce osiągnąć stabilne zyski. Nie może być takich obsuw jak wczoraj.. :?
Tu nie chodzi o parametru konta a gotówkę którą zainwestujesz. Zrozum, że gra na dema ma się nijak do konta real. I choćbyś pomnożył konto demo nawet 10 krotnie, to jak przesiądziesz się na real będzie zdziwienie, że to nie działa. Zaufaj doświadczonym inwestorom i zrozum to wreszcie. Nawet małe konto z realną kasą nauczy Cię więcej niż 10 lat gry na demo.
Pozdrawiam
No to ja to sprawdzę, bo nie wierze, ale najpierw chce bez problemu pomnażać konto demo, bo nawet z tym mam problemy. Jak bede systematycznie pomnażał demo, to sobie przeskaluje te same wielkości pozycji z demo na real podług depo, ta sama dzwignia i tak samo technicznie będe grał. Zarządanie ryzykiem, wielkością pozycji bedzie takie samo (proporcjonalnie) jak na demo. Chodzi o skuteczność i przewagę statystyczną i jakość setupów, które próbuje wyrobić na demo.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Serendipity pisze:
07 sty 2020, 07:44
XAB pisze:
07 sty 2020, 02:31
ropa wti
klin nieb zasieg do zielonej cel 1szy
https://iv.pl/image/Gr16NVB
Na 62.20 spodziewam się wsparcia i jakiejś korekty od tego ruchu w dół.
ropa wti mam 1 ske to juz trzymam
zakladam normalne abc

https://iv.pl/image/Gr1Pwsa
moze jakos tak
https://iv.pl/image/Gr1Pbhf
dax
za ciezka tyrka na dt i nawet nie mialem czasu pokazywac mieszania i pewnie ze 3paczki strat z rana ale nie wazne ladowalem juz po 2ktr

https://iv.pl/image/Gr1Pcg1
teraz jakos tak i mysle ze juz po dt 3ski i straty w sumie chyba wyrownane
https://iv.pl/image/Gr1P1YS
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 10:19 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: navik »

na s&p 500 jesteśmy w takim miejscu ze " na dwoje babka wróżyła " zamkniecie H4 może coś podpowie, ale jak zwykle sesja usa zdecyduje co dalej, bo jak dla mnie to z perspektywy H4 " stoimy w rozkroku "
ciekawa sytuacja na rysunku . Która ze stron wygra ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 11:16 przez navik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

frycek na m2
https://iv.pl/image/Gr1PrzO
dalej z bialego trojkata wychodzi ze jeszcze chca w gore ale juz spokojnie chyba bedzie
moze jakiegos malego rgrka wygumkuja bo mozliwy jest :)
https://iv.pl/image/Gr1PT2e
2ski zostawiam i chyba juz luzniej
na m30
brac wybierac
filizanka wzrostowa dosc mocno
klin kol niebieski spadkowy
czyli do wyboru do koloru z lekkim wskazaniem na wzrosty brrrrrrrrrrrrr
https://iv.pl/image/Gr1PuA7
ale juz broni kanal zielony takze ruski cyrk :(
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

tequila pisze:
07 sty 2020, 10:01
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 09:53
Ja mam konto w ICM i tam jest taki sam lewar na demo i w realu. No ucze się, ucze. Od rana już +5% wiec jednak umiem grać. W czoraj troche nie pilnowałem i za duże pozycje. Parę razy tez wykres po prostu zaskoczył. A wielkośc pozycji musze zmniejszyć bo to pozytywnie wpływa na stabilizację zysków. Na razie chce osiągnąć stabilne zyski. Nie może być takich obsuw jak wczoraj.. :?
Tu nie chodzi o parametru konta a gotówkę którą zainwestujesz. Zrozum, że gra na dema ma się nijak do konta real. I choćbyś pomnożył konto demo nawet 10 krotnie, to jak przesiądziesz się na real będzie zdziwienie, że to nie działa. Zaufaj doświadczonym inwestorom i zrozum to wreszcie. Nawet małe konto z realną kasą nauczy Cię więcej niż 10 lat gry na demo.
Pozdrawiam
:564: :564: :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

tequila pisze:
07 sty 2020, 10:01


Zaufaj doświadczonym inwestorom i zrozum to wreszcie.

To mi nie ufaj ;)

Mnie do doświadczenia brakuje duuuużoooo
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

czy nie zauwazyliscie PANY ZE STARZY WYJADACZE STAD JUZ NIE POUCZAJA SWIEZAKA BO MOZECIE SOBIE PISAC CO CHCECIE ON I TAK WIE SWOJE MILIONY I TYLE TEMAT
zmykam bo juz luzzzzzzz
ska edek lka dolce a i mala s na sp500 tu ?
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 10:02
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 00:29
@qduaty, @Świeżak44
Jak przestaniecie ganiać się za wykresem i zaczniecie planować trading i tradować swój plan, a nie wykres, to może zaczniecie nietracić tego, co zarobiliście?
A jaki to można mieć swój plan na wykres??? Plan życzeniowy? Wykres trzeba czytac na bierząco, najlepiej rozszyfrować tuż przed ruchem, ale to rzadko się udaje. Przeważnie wiekszośc z tego co robią jest jednak zaskoczeniem, i trzeba gonić albo czekać na korektę. Jaki tu można mieć własny plan, jak wykres czasem skacze jak pijany zając. :d
I w taki sposób jesteś skazany na porażkę - niestety.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
07 sty 2020, 00:34
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 00:29
@qduaty, @Świeżak44
Jak przestaniecie ganiać się za wykresem i zaczniecie planować trading i tradować swój plan, a nie wykres, to może zaczniecie nietracić tego, co zarobiliście?
A wiesz, że to akurat zabawne jest :)
Bo plan zrobiłem, a i tak spi....lilem :|

Znaczy wiem o czym mówisz i widzę sam po sobie dużą zmianę względem czasu ale do satysfakcjonującego rezultatu daleko..
Prawdopodobnie spi....liłeś, ponieważ albo plan był do kitu, albo olałeś plan!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

tequila pisze:
07 sty 2020, 10:01
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 09:53
Ja mam konto w ICM i tam jest taki sam lewar na demo i w realu. No ucze się, ucze. Od rana już +5% wiec jednak umiem grać. W czoraj troche nie pilnowałem i za duże pozycje. Parę razy tez wykres po prostu zaskoczył. A wielkośc pozycji musze zmniejszyć bo to pozytywnie wpływa na stabilizację zysków. Na razie chce osiągnąć stabilne zyski. Nie może być takich obsuw jak wczoraj.. :?
Tu nie chodzi o parametru konta a gotówkę którą zainwestujesz. Zrozum, że gra na dema ma się nijak do konta real. I choćbyś pomnożył konto demo nawet 10 krotnie, to jak przesiądziesz się na real będzie zdziwienie, że to nie działa. Zaufaj doświadczonym inwestorom i zrozum to wreszcie. Nawet małe konto z realną kasą nauczy Cię więcej niż 10 lat gry na demo.
Pozdrawiam
Nie upraszczałbym tego tak i nie generalizował. Jest tu na forum taki jeden Danbo co na koncie real gra 7 lat i nie nauczył sie kompletnie nic. W dodatku stracił mase kasy. Jeśli ktoś nie potrafi sam siebie zdyscyplinować to i konto real mu nie pomoże ;)

Zablokowany