DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 15:25
Jest przewaga statystyczna?? :P

Bardzo zacnie, ale ja naprawde chce widziec Ciebie walacego na koncie realnym 8 lotow na złocie zeby wyjac 35zł zysku z chłodna głową. Mysle ze poznasz inny wymiar niczym z filmow Marvela jak przejdziesz na real. Ale naprawde zycze Ci z calego serca zebym sie mylil bo inaczej rynek zrobi Ci krzywde o jakiej nie masz nawet pojecia. Demo-wyniku Gratuluje w końcu od czegoś trzeba zaczac

edit: u mnie zamkniety edek i gbpchf. Moze rynek da ponowic wyzej obie pozycje. Poszlo za to w to miejsce L na kangurze (SL 50 pipsow) i S na ujku (SL 50 pipsow)
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 15:39 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Kermit pisze:
07 sty 2020, 15:23
Nieśmiertelny Trader pisze:
07 sty 2020, 15:01

A co masz do krajów rozwijających się? Złotówka to kropla w morzu... Chyba nie bywasz zbyt często w Warszawie i nie widzisz tego co tam się buduje... Musisz patrzeć szerzej zamiast skupiać się tylko na szkoleniach. ;)

O AT dyskutował nie będę, bo jak wiemy - Nie ma to sensu.

a co ma wyglad Warszawy do tego ze kapital w czasie wojny nie ucieka z bezpiecznych przystni do ryzykownych aktywow? Zobacz sobie po zamachach z 11 wrzesnia na edku jak to kapital uciekał z USA przez kolejnych 5 miesiecy. Bylo dokladnie odwrotnie.
A poniewaz na argumenty merytoryczne odpowiadasz jakimis bzdurami o szkoleniach (nie wiem skad te urojenia) to odpowiem krotko. Hosse na kangurze i zmiane trendu po rzekomym Twoim wybiciu dlugoterminowej linii trendu widac pelna geba wiec moze powinienes jakiegos szkolenia poszukac TY. Niestety nie u mnie bo ja nigdy nikogo nie szkolilem i nie szkole. Nie musze. Fajnie mi sie zyje z forexu. Ale jak poszukasz to moze na tym forum lub gdzies w necie znajdziesz kogos madrego i sie ulituje.
hmmm, mało Ci bylo wzrostów na kangurze i łapania shortów? Mało Ci było łapania longów na USDCAD gdy Ja shortowałem a ty pisałeś teorie z kosmosu o giga wzrostach? Mało poszedł Edek UP gdy Ty zaklinałeś spadki? Tak że tego... nie obwiniaj innych za swoją nieudolność i polecam zrobić sobie też przerwę od czasu do czasu od rynków ;) Mnie wystarczy kilka miesięcy w roku pracy ale Tobie jak widać na potencjalnych klientach zależy każdego dnia. Masz płacone od wpisu czy od znaku? :)


-----------------

Widzę, że na forum dalej króluje ''ściema'' tak że ponownie znikam ;) :564:

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Kermit pisze:
07 sty 2020, 15:33
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 15:25
Jest przewaga statystyczna?? :P

Bardzo zacnie, ale ja naprawde chce widziec Ciebie walacego na koncie realnym 8 lotow na złocie zeby wyjac 35zł zysku z chłodna głową. Mysle ze poznasz inny wymiar niczym z filmow Marvela jak przejdziesz na real. Ale naprawde zycze Ci z calego serca zebym sie mylil bo inaczej rynek zrobi Ci krzywde o jakiej nie masz nawet pojecia. Demo-wyniku Gratuluje w końcu od czegoś trzeba zaczac
to wyglada jak bajka :roll: :shock:
160lotow obrocone i 5tka zysku cud
pokazalem 0,4 lot rope i zysk 2kola
szkoda pisac bo jak pisalem milionyyyyyyyyyyyyyyyyy
ja gram na to ze zawsze spadnie a tu widac gre wyraznie na setup buy czy sell
buchachaaaaaaaaaaaaa
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 15:25
Jest przewaga statystyczna?? :P
:D :564: HF
Kermit pisze:
07 sty 2020, 15:33
Bardzo zacnie, ale ja naprawde chce widziec Ciebie walacego na koncie realnym 8 lotow na złocie zeby wyjac 35zł zysku z chłodna głową. Mysle ze poznasz inny wymiar niczym z filmow Marvela jak przejdziesz na real. Ale naprawde zycze Ci z calego serca zebym sie mylil bo inaczej rynek zrobi Ci krzywde o jakiej nie masz nawet pojecia. Demo-wyniku Gratuluje w końcu od czegoś trzeba zaczac
Poczekamy na cały miesiąc (styczeń ) :idea: :!: :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

info dnia buchachaaaaaaaa
Już "tylko" 10% spadek WIGu w okresie 6 miesięcy - DNA Rynków
nic tylko wystarczy czytac naglówki by sie posmiac :D
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Kermit pisze:
07 sty 2020, 15:33
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 15:25
Jest przewaga statystyczna?? :P

Bardzo zacnie, ale ja naprawde chce widziec Ciebie walacego na koncie realnym 8 lotow na złocie zeby wyjac 35zł zysku z chłodna głową. Mysle ze poznasz inny wymiar niczym z filmow Marvela jak przejdziesz na real. Ale naprawde zycze Ci z calego serca zebym sie mylil bo inaczej rynek zrobi Ci krzywde o jakiej nie masz nawet pojecia. Demo-wyniku Gratuluje w końcu od czegoś trzeba zaczac
Te zamknięte pozycje na 35zł traktuj jak wyjście na zero. Celem nie było zarobienie 35zł tylku kikuset. Poza tym ile mam tłumaczyć, ze przeskaluje wielkość pozycji z konta demo na konto realne, jak juz całkiem dopracuję strategię. Proporcje bedą zachowane, żeby grac z podobna skutecznością. Jak widać zmniejszenie pozycji poprawia mi skuteczność i bezpieczeństwo transakcji, a i zysk końcowy +6% jest nie do pogardzenia. Jedyna strata została i tak szybko odrobiona. I to wszystko na M1 grałem.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 15:55 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 3 razy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4489
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: navik »

S&P... jak nie zrobią numeru na danych i nie wrócą z impetem do góry to można powiedzieć ze rozpoczynamy kotrekte z zasiegiem do 3150 ihmo

ps. licze ze w koncu jakąs korekte zrobia bo już te wzrosty jednak mało pewne sie robia i nie wiem jak grać :lol:
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 15:57 przez navik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Mój scenariusz z SP sie spełni?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 14:00
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 13:53
Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 13:28

Widzisz Tolmnon, TF nie ma znaczenia się okazało.. Tyle lat grasz i nie wiedziałeś.. :564: :mrgreen: Dobra. A załóżmy że jestem ograniczony do 100k Euro na koncie. To jak mam grac na złocie. Jak ten plan ma wyglądać. Kupowac od wczoraj od szczytu?? To bym kisił teraz strate.. Czy proponujesz strategie "kiedyś wróci" XAB- mikropozycje 0,05L , SL 1000 punktów i zawsze zarobiony???
By trzeba policzyć, ale prawdopodobnie przy kapitale 100K Euro nie jest cię stać na handel bez ryzyka na złocie.
Czyli to jest strategia "kiedyś wróci". Bardzo małe pozycje na różnych instrumentach przy bardzo dużym depo. Kierunek czy moment wejście bez wielkiego znaczenia, kreski też, bo i tak kiedys wróc i osiągnie TPi. A jak nie to taką małą pozycje sie zamknie a inne w tym czasie zarobią więcej. Jest taka strategia. Fraktale tak nauczają. Mam rację??
Za 100 K Euro możesz kupić 1000 kontraktów po 100,- Euro.
Jeżeli ta ilość wystarczy na alokację kapitału aż do ceny 0,- Euro, to możesz stracić tylko wtedy, kiedy nie uda ci się sprzedać nic z zakupionego towaru.
W wypadku złota, za 100K USD możesz kupić 100 kontraktów po średniej cenie 1000,- USD.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 16:11 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 2 razy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik pisze:
07 sty 2020, 15:53
S&P... jak nie zrobią numeru na danych i nie wrócą z impetem do góry to można powiedzieć ze rozpoczynamy kotrekte z zasiegiem do 3150 ihmo

ps. licze ze w koncu jakąs korekte zrobia bo już te wzrosty jednak mało pewne sie robia i nie wiem jak grać :lol:
ty jako byk na sapce to naprawde masz problem kiedy w niego wskoczyc hmmm :564:
rynek wyraznie w dol nie spuszcza a te pozimy na lke to jednak ryzyko bo nie masz o co sie oprzec :568:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany