DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Serendipity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2018, 08:11

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Serendipity »

qduaty pisze:
07 sty 2020, 07:57

PS ktoś ma może jakiś pomysł na kawę? :)

Miłego dnia
https://www.konesso.pl/Kawa-latte-przep ... 29298.html

Miłego dnia również! :D
Mt 7, 7

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Serendipity pisze:
07 sty 2020, 08:07
qduaty pisze:
07 sty 2020, 07:57

PS ktoś ma może jakiś pomysł na kawę? :)

Miłego dnia
https://www.konesso.pl/Kawa-latte-przep ... 29298.html

Miłego dnia również! :D

Poprawiłeś mi humor na cały dzień :D :D

BTW Dax domknął luke
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Wejście na skalp S Gold. Dlaczego? Bo zasięg zrobiony. i mocny wsparcio-opór. Zamkniete. 3 pozycje bo to był pewniak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ogólnie zmniejszyłem podstawową pozycje z 30L do 8L na złocie po wczorajszym.. i odrabiam. 8)
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 08:55
Ogólnie zmniejszyłem podstawową pozycje z 30L do 8L na złocie po wczorajszym.. i odrabiam. 8)
Zakładam że "uczysz się " żeby otworzyć konto real..
Przestaw lewar z pro na klient detaliczny. Bo twoje zarobki/spadki jakie osiągasz sa nic nie warte.
Jak juz kiedys otworzysz konto real, wplacisz tysiaka to sie zdziwisz że nie ma zarobku
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ja mam konto w ICM i tam jest taki sam lewar na demo i w realu. No ucze się, ucze. Od rana już +5% wiec jednak umiem grać. W czoraj troche nie pilnowałem i za duże pozycje. Parę razy tez wykres po prostu zaskoczył. A wielkośc pozycji musze zmniejszyć bo to pozytywnie wpływa na stabilizację zysków. Na razie chce osiągnąć stabilne zyski. Nie może być takich obsuw jak wczoraj.. :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 09:53
Ja mam konto w ICM i tam jest taki sam lewar na demo i w realu. No ucze się, ucze. Od rana już +5% wiec jednak umiem grać. W czoraj troche nie pilnowałem i za duże pozycje. Parę razy tez wykres po prostu zaskoczył. A wielkośc pozycji musze zmniejszyć bo to pozytywnie wpływa na stabilizację zysków. Na razie chce osiągnąć stabilne zyski. Nie może być takich obsuw jak wczoraj.. :?
Tu nie chodzi o parametru konta a gotówkę którą zainwestujesz. Zrozum, że gra na dema ma się nijak do konta real. I choćbyś pomnożył konto demo nawet 10 krotnie, to jak przesiądziesz się na real będzie zdziwienie, że to nie działa. Zaufaj doświadczonym inwestorom i zrozum to wreszcie. Nawet małe konto z realną kasą nauczy Cię więcej niż 10 lat gry na demo.
Pozdrawiam

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 00:29
@qduaty, @Świeżak44
Jak przestaniecie ganiać się za wykresem i zaczniecie planować trading i tradować swój plan, a nie wykres, to może zaczniecie nietracić tego, co zarobiliście?
A jaki to można mieć swój plan na wykres??? Plan życzeniowy? Wykres trzeba czytac na bierząco, najlepiej rozszyfrować tuż przed ruchem, ale to rzadko się udaje. Przeważnie wiekszośc z tego co robią jest jednak zaskoczeniem, i trzeba gonić albo czekać na korektę. Jaki tu można mieć własny plan, jak wykres czasem skacze jak pijany zając. :d
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

gbpchf h1, h4 - możliwe utworzenie rgra lub flagi jako formacji kontynuacji trendu
https://www.tradingview.com/x/SGswWQXJ/
https://www.tradingview.com/x/SIQN2H9X/

ujek h4 - cena dotarła do pierwszej z dwóch stref które podawałem wczoraj
https://www.tradingview.com/x/AP3dGKsc/

na kangurze wczorajszy trojkat zrealizowany z nawiazka. Zrealizowany również zwierzak który wygenerował ruch ze szczytu, możliwa wiec konsolidacja lub powrót w okolice 0,70. Obecnie bez pozycji ale nie ukrywam ze chcialbym wyżej ponowić S wiec fajnie byloby jakby cena nie uciekła na świecy tygodniowej
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 10:14 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 07.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Świeżak44 pisze:
07 sty 2020, 10:02
ninjaproject pisze:
07 sty 2020, 00:29
@qduaty, @Świeżak44
Jak przestaniecie ganiać się za wykresem i zaczniecie planować trading i tradować swój plan, a nie wykres, to może zaczniecie nietracić tego, co zarobiliście?
A jaki to można mieć swój plan na wykres??? Plan życzeniowy? Wykres trzeba czytac na bierząco, najlepiej rozszyfrować tuż przed ruchem, ale to rzadko się udaje. Przeważnie wiekszośc z tego co robią jest jednak zaskoczeniem, i trzeba gonić albo czekać na korektę. Jaki tu można mieć własny plan, jak wykres czasem skacze jak pijany zając. :d
jak to zrozumiesz to już bedziesz prawie traderem
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany