Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

zagranie z dzis +11,6(nie ma co ukrywac, troche spoznione):
Obrazek

ponadto podsumowalem sobie wrzesien...
- 40,3 pipsow, jest progres w stosunku do poprzedniego mc
a moj idealny dziennik pokazuje +14,5, wiec ogolnie wrzesien ciezki

co ciekawe najwiecej bledow wynika ze spraw technicznych, a to glownie jest spowodowane gra z doskoku...

kr

p.s. wrzucie cos - bedzie szkola scalpingu vol.2 :)
bzium®

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Sklap M1,
brak SL,
270 tradów, od 15 lipca,
wynik na koniec 29.09 - profit 23,4%, pozycja 01.L z 1000 USD, 0.11L z 1100 USD ....
dwie duże obsuwy w między czasie, max historyczny profit 54%, maks DD 19,94%
Jestem za słaby psychicznie na grę bez SL, musze wzmocnic moją łepetynę....
Przejrzane wszystkie trady, wnioski powalające.... 122 trady wzięte zgodnie z systemem, 148 niezgodnie.... sporo z tego wziętych tradów na zasadzie impulsu... trudno zapanowac na odruchami impulsywnymi bo to M1 ...
Jakies wnioski wyciągnięte ...
Zerujemy dane i od poniedziałku zaczynam od nowa....

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

jackub pisze:Zerujemy dane i od poniedziałku zaczynam od nowa....
to ja pojde w motywacje
Obrazek

:564:
bzium®

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

u mnie podobnie kicha, przez 1,5 tyg. szło idealnie, nastepnie dwie obsuwy po 15% depozytu, mozg wtedy szaleje, zamiast wycofac sie tylko doklada wiecej i wiecej. Rozwala mnie jednoczesnie chciwosc (widze mnostwo sygnalow lub wchodze z d.... lub ustawiam nierealny TP) oraz strach przed strata (szybkie przestawianie na BE co skutkuje niskimi zyskami oraz duzymi stratami). Dzis tez strata ale juz troche lepiej, wiecej trejdow systemowych.
Sam "system" tez jest to kwestia umowna - non stop cos zmieniam, aktualnie wyrzucilem wszystkie srednie i skupiam sie na czystym wykresie uzbrojonym w strefy S/D i poziomy S/R.
Poziomy S/R sprawiaja mi jeszcze duzo trudnosci w wartosciowaniu ich - rysowac tylko te swieze nietykane czy rysowac tylko te sprawdzone?
M1 unikam jak ognia - nie nadazam analizowac, na M5 jest calkiem spoko.

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Irmentruda widziałes to video o S/R lines.... ?

https://www.youtube.com/watch?v=EKpzSv6rw_s

Ja w sumie jestem zadowolony ze swoich wyników, coś się buduje i widac to coraz klarowniej, wyeliminowac połowe błędów i mozna planować wycieczkę do salonu Aston Martina..... :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Ja też mam wrzesień na minusie. Niby dopuszczalne bo gram w ten sposób dopiero 3 miesiąc... z drugiej strony wydaję się że postępy na pipsach powinny być już widoczne.
Dziś nie ugrałem żadnego plusa, generalnie złamane wszystkie zasady łącznie z tą główną że gdy jest Unemployment Claims na usd to zawsze miałem wtopy i lepiej wtedy nie grać. Musze popracować nad dyscypliną a widze że bedzie trudno...

P.S.
Dziś przy newsach spread na mojej platformie skoczył przez kilka sekund nawet do 9,0 pipas na EURJPY !. Takie rzeczy zdarzają sie też u Was ??
Mam brokera ECN.
Until you fight you are a winner

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jackub pisze:Irmentruda widziałes to video o S/R lines.... ?

https://www.youtube.com/watch?v=EKpzSv6rw_s
no to teraz jestem jeszcze głupszy niż byłem. muszę to sam przetrenować.

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Eeee tam, tylko pozornie...
dla przypomnienia jeden z moich starych wpisów z wątku o Crutial Point...

02 sie 2014, 00:43

Odbije się czy przełamie wsparcie/opór?
Wiele osób przekonuje Cię co cena zrobi jak dojdzie do wsparcia lub oporu. Istnieje jednak tak wiele sprzecznych informacji na ten temat.
========================
Objaśnienie:
Od 5 lat, patrząc na wsparcia i opory, jedna prawda się wyłania i w nią wierzę: Dla każdej liczby wykresów, pokazujących odbicia od S/R, mogę pokazać ci taką samą liczbę wykresów, pokazujących przełamania S/ R. Nawet Nostradamous nie będzie w stanie powiedzieć, co cena zrobi na S / R. Wsparcie/Opór są jak światła ruchu. Zbliżając się do świateł nie gwarantuje, że będziesz przybywać do zielonych czy do czerwonych świateł. Wiesz, mnie nie obchodzi czy cena się odbije czy przebije S/R. Mój system robi to za mnie. Więc odczytanie czerwonego lub zielonego światła powinno dyktować Ci czy kontynuować (przytrzymać otwartą pozycję) lub zatrzymać (zamknąć pozycję). Możesz nie wiedzieć, co naprawdę zrobi na cena na Oporze/wsparciu. Nie należy zajmować pozycji, aż do uzyskania potwierdzenia kierunku. Nie zamknę transakcji, aż mi system zaleci. Słyszałeś to wcześniej; Niech Twoje zyski rosną. Wsparcie/opór nie jest powodem , do wyjścia z pozycji. Jeżeli przyjeżdżasz do S / R z otwartą pozycją, poczekaj, aż system ci powie, aby wyjść. Jeśli Twój system nie wykazuje żadnych oznak wyjścia ... to trzymaj się mocno i zasuwaj dalej tym pociągiem!

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Zagranie z wtorku - odbicie od S/R. Niestety nie mogę śledzić cały czas pozycji :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Until you fight you are a winner

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Zgadza się - przecież nie wiemy czy w książce zleceń leżą zlecenia limit akurat na tym poziomie i o jakim wolumenie, możemy tylko domyślać się. No i jeszcze zlecenia market dodawane akurat w danej sekundzie czy minucie. Wiemy, że coś będzie ale nie wiemy jak ten wiatr zawieje. Mnie S/R interesuje jako trigger - po prostu staram się szpilać pullbacki po świecach trendowych. Idea jest taka: pojawia się "duża" świeca (min. 6 pipsów na M5, ED lub UJ) lub grupa świec (razem ok. 15 pipsów po body), ta świeca musi coś wybijać, jakieś low lub high świecę wcześniej, wejście na pullbacku na następnej świecy. Moim problemem jest znaleźć lub wyczekać te świece - na EDku dziś nie wypatrzyłem, mimo dużej ilości sporych świec. Za to na UJku było jakieś 5 do 6 takich układów od godz. 8 rano do teraz. Zasięg ruchu ceny po takim układzie od 10 do 20 pipsów.
Do tego strefy S/D lokalne (widoczne na M5) oraz "duże" widoczne na H1. To taka moja wizja tradingu na następny tydzień.

Dziś -4,6% depozytu i -27 pipsów. Znów te same błędy - złe odczytanie wykresu lub brak cierpliwości (w jedną i drugą stronę). Z SLem lub wielkością pozycji nie mam problemów.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2015, 22:24 przez irmentruda, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ