Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

irmentruda pisze:Dziś rynek sprzyjał systemowi opartemu o świecę momentum - pozwolił zarobić.
System gridujący jak można domyślać się zaliczył spektakularnego blowouta :)
Screany które tu wrzucasz ostatnio niczemu nie służą, gdzie jest jakakolwiek analiza ? sl ? Tp? jakikolwiek sr ?
jak chcesz testować automat to są inne wątki od tego.

Moim założeniem zakładając ten wątek była wymiana doświadczeń odnośnie skalpowania z przemyślanymi wejściami a nie loteriada...
Until you fight you are a winner

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

q3master pisze:
irmentruda pisze:Dziś rynek sprzyjał systemowi opartemu o świecę momentum - pozwolił zarobić.
System gridujący jak można domyślać się zaliczył spektakularnego blowouta :)
Screany które tu wrzucasz ostatnio niczemu nie służą, gdzie jest jakakolwiek analiza ? sl ? Tp? jakikolwiek sr ?
jak chcesz testować automat to są inne wątki od tego.

Moim założeniem zakładając ten wątek była wymiana doświadczeń odnośnie skalpowania z przemyślanymi wejściami a nie loteriada...
Dobrze przyjrzyj się temu ostatniemu screenowi, na nim jest wszystko. Nie jest to żadna loteriada tak jak grid. Automat został stworzony po to, aby zoptymalizować do spekulacji manualnej wielkość świecy, SL i TP oraz godziny otwierania pozycji. Ale jak nikt nie chce się z tego czegoś nauczyć to trudno.

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

Panowie dajcie na luz...

Ten automat faktycznie zawsze otwiera pozycję po świecy momo, ale nie zawsze (#1 na screenie) a tu można było by robić dokładke do zarobionej pozycji, a dokłada tylko do stratnej pozycji i w sumie te dwa ostatnie trady mege fartowen...

ja nie nazwałbym tego testowaniem, ale kiedyś, kilka razy dołożyłem do straty i na tym nie straciłem a nawet udało się zarobić... w sumie to straciłem tylko raz i wystarczyło :roll:

-------------------------------------------------------------------------------------------
ja pozwole już sobie podsumować november, jutro wolne w USA, w piątek pewnie trzeźwieją, a na poniedziałek już mam inne plany.
november jest moim pierwszym miesiącem na plus na realnym koncie... ale piszę to z pewną ironią...
oto pełny statmen za ten miesiac:Obrazek
całe 13 pipsów na plusie... teraz to już tylko koks, dziwki i lasery :D

kr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bzium®

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

średnio to wyszło.

1 pozycja ok..., kurs spadał nie było sensu czekać na SL, close z palucha
2 fatalna, otwarta pod wpływem emocji po to by odrobić pierwszą :roll: , pomijając fakt, że nie zamknięte poprawnie, to jeszcze jak faktycznie pokryła stratę z pierwszej, to w głowie od razu myśl, no że skoro już odrobiłem to przydało by się zarobić :roll:... ehh te pobożne życzenia :)
Obrazek
no nic wnioski na przyszłość i bawimy się dalej

kr
bzium®

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Dzisiaj ejek chodziła dość ładnie, ja niestety nie miałem czasu na łapanie tejdów.
Zrobiłem małą analizę odnośnie aktualnych poziomów s/r które mogą mieć znaczenie gdy rynek pozostanie w granicach 131.0 - 130.0.
sr(1) - 4 respekty ; 1 przebicie
sr(2) - 2 respekty ; 2 przebicie
sr(3) - 4 respekty ; 3 przebicie
sr(4) - 4 respekty ; 4 przebicia
Co do sr1 widać że jest dość mocny, co do reszty to zastanawiam się czy brać je pod uwagę czy nie.
Widać że jak rynek nie jest rozbujany to one też potrafią zawrócić cenę...

Komentarze mile widziane :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Until you fight you are a winner

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jutro bedzie Mariano z Wloch i przypuszczam, ze te wszystkie poziomy zostana przeorane w gore i dol.

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

irmentruda na danych żaden poziom nie jest mocny, ponadto żadna LT, żaden chomik z chmurami, króliki od fibonacciego i te motylki także nie są mocne :P

q3masterjak dla mnie ok jest S/R 1, a 4 zostawiłbym do obserwacji

kr
bzium®

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej, to sa poziomy lokalne, na dana chwile, sesje lub tylko godzine.
inne potrafia zatrzymac rozne szpile ale czy to przypadek, ze to akurat tak sie narysowalo? taka nasza projekcja oczekiwan wobec rynku? teorie mozna dorobic do wszystkiego.
pzdr.

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

bzium®

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

q3master pisze:.....
Zrobiłem małą analizę odnośnie aktualnych poziomów s/r które mogą mieć znaczenie gdy rynek pozostanie w granicach 131.0 - 130.0.
sr(1) - 4 respekty ; 1 przebicie
sr(2) - 2 respekty ; 2 przebicie
sr(3) - 4 respekty ; 3 przebicie
sr(4) - 4 respekty ; 4 przebicia
.....
Jak się okazało każdy poziom miał swoje pięć minut, najbardziej czytelnie jednak 1.
Mi udało się złapać 10 pipsów między 3 a 1. Później można było wziąć L na respekcie 1 ale już nie było mnie przy platformie... może i dobrze bo to co się działo później to całkowicie inna historia :)

-- Dodano: pt 04-12-2015, 16:52 --

Dwa wejścia na gbpjpy
1. zagranie na respektowanie poziomu +12.1 pipsa
2. zagranie na przebicie poziomu +19.7 pipsa

Pierwsze wejście trochę o wczesnej porze (1,5h przed Londynem) , często wtedy dostawałem baty jednak dzisiaj rynek wydawał się czytelny. Wyjście na bezpiecznym lokalnym SR. Co prawda RR nie powala ale tragedii nie ma

Drugie zagranie na przełamanie poziomu, cena szybko doszła do sr lekko się cofnęła i dalej do góry na zielono. SL dość duży, ale ta para tak ma. Wyjście także dość bezpieczne przed okrągłym poziomem no i pora już zaczynała robić się nerwowa...
a co się działo później to całkowicie inna historia :)

nice weekend
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Until you fight you are a winner

ODPOWIEDZ