Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

irmentruda osobiście zawsze zamykam pozycję przez SL, nigdy nie celuje w TP Oszczędzam przez to sporo nerwów.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

krystian74 pisze:irmentruda osobiście zawsze zamykam pozycję przez SL, nigdy nie celuje w TP Oszczędzam przez to sporo nerwów.
Ale to stosujesz trailing stop czy z palca przesuwasz?
Jak to ma się do średniej ilości pipsów w pozycjach zyskownych? Widzisz jakąś przewagę w statystyce w porównaniu do ustawiania TP?
Na chłopski rozum: czy więcej łapiesz pipsów z silnych impulsów niż gdy cena tyka poziomy i zamyka się na TP?

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

To się naharowałeś, też siedziałem prawie caly dzien przy kompie ale na rynku byłem moze 20 minut, może mniej ....
Mója największa ilośc tradów jednego dnia to jedenaście (było odrabianie stratnych pozycji), ale zazwyczaj nie więcej niz pięć, dzisiaj cztery...
1,89% ... trend w trendzie poganiany momentum plus małe wymagania co do zysku daje to dobrą skuteczność to mój system
Ja też widze to światełko ....

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Mam zyskowną pozycję przesuwam powiedzmy SL na "0" potem czekam i znowu przesuwam na ileś pipsów tak prowadzę do wybicia przez SL. Przy gwałtownych zmianach cen zamykam z palca. Zauważyłem że celowanie w TP przy mojej strategii mija się z celem. Lepiej oddać parę pipsów łącznie z poślizgiem niż liczyć na przechwycenie ceny przez TP. Wszystko robię oczywiście ręcznie. Chyba że piramiduję to zamykam zawsze z palca.

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

irmentruda pisze: cały dzien to 11,8 pipsa na plus i +2% depozytu. Skutecznosc 60%.
Gratuluje - najważniejsze żeby zarabiać ! :D
irmentruda pisze:...Moj problem to taki, ze potrzebowalem do tego az 38 pozycji, z tego az 11 SLi zaliczonych w okolicach 7 do 10 pipsow. No i chciwosc. Jak raz pyknalem TP na 27 pipsow to za chwile nastepna chcialem zamknac na 37 pipsow (finalnie zamknalem ja z palca na 7 pipsach zysku)...
Ja zakładam, że nie gram więcej niż 3-5 trade dziennie, wydaje mi się że lepiej wyczekać i strzelić tego nawet jednego dziennie niż kilkanaście średnio trafionych.
Na pewno co już sprawdziłem ustawienie sobie dziennego limitu zleceń ma korzystny wpływ na próby odkucia się po nieudanej transakcji. Jeden z moich problemów to chęć odrobienia strat jak szybko się da a przecież to jest najszybsza droga na dno.

-- Dodano: śr 23-09-2015, 20:41 --
irmentruda pisze:...
SL od 5 do 15 pipsów, trend tylko z M5 (po co trend z wyższego interwału? zbyt późno zauważysz jego zmianę albo wytnie Cię korekta przy SL 10 pips), na H1 rozglądam się za istotnymi S/R i S/D, ....
Po trzech miesiącach grania na tych Tfach moje najbardziej zyskowne pozycje i najszybsze (tktóre najbardziej lubię) to te na których dobrze widoczny był trend na M1, M5 i H1. Dlatego wydaję mi się, że wyższy interwał jest jak najbardziej przydatny przy graniu na M5.
Poniżej zagranie z wczoraj (21.09) wg zasady że w trendzie historyczne S/R pękają bez najmniejszego problemu. Niestety takich zagrań nie mam za dużo :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Until you fight you are a winner

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

q3master pisze:Ja zakładam, że nie gram więcej niż 3-5 trade dziennie, wydaje mi się że lepiej wyczekać i strzelić tego nawet jednego dziennie niż kilkanaście średnio trafionych.
Widzisz,
ja myślę dokładnie to samo i to też jest element mojego podejścia. Problemem jest realizacja założeń.

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

irmentruda pisze:....Problemem jest realizacja założeń.
taki sobie plan ulozylem, ze prowadze dwa dzinniki
1) normalny - gdzie zapisuje swoje transkacje i all co mi jest potrzebne do nauki
2) all ok - taki dziennik doskonaly, transkacje bez bledow(nie myslic z tymi na minus), bez emocji itd.

roznica jest znaczaca, ale daje mi to pewne rozeznanie nad czym sie skupiac, bo w normalnej wersji dziennika mam rubryke z bledami ktore popelniam, pogrupowane w pewne kategorie. taki combos ladnie all pokazuje.

kr
bzium®

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: meylo »

U którego broka można skalpować bez problemów? Czyli zarabiać i wypłacać?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jak zarobie i wyplace to dam znac, bo jeszcze ani jedno ani drugie nie zdarzylo mi sie:)

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

kruczek pisze:
irmentruda pisze:....Problemem jest realizacja założeń.
taki sobie plan ulozylem, ze prowadze dwa dzinniki
1) normalny - gdzie zapisuje swoje transkacje i all co mi jest potrzebne do nauki
2) all ok - taki dziennik doskonaly, transkacje bez bledow(nie myslic z tymi na minus), bez emocji itd.

roznica jest znaczaca, ale daje mi to pewne rozeznanie nad czym sie skupiac, bo w normalnej wersji dziennika mam rubryke z bledami ktore popelniam, pogrupowane w pewne kategorie. taki combos ladnie all pokazuje.

kr
Przyznam że dla mnie to dziwne rozwiązanie...... i nie rozumiem, a może raczej nie trafiają do mnie argumenty....
mam dziennik typu "1", gdzie jest wszystko, cały obraz moich wzmagan z rynkiem, łącznie z róznymi przekleństwami jakimi się obkładam .. w weekned czytam go i analizuje wszystkie błedy, dobre trady mnie nie interesują, bo są dobre....

ODPOWIEDZ