DayTrading: Środa 27.12.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Xpk
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2008, 21:18

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: Xpk »

no własnie od 2019 moze przekroczyć 50 % o ile nie straciłes 5 mln :)

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

No gość trochę męcząco mówi, ale informacje przydatne. Najwyraźniej moje info o odliczeniu 50% było z 2018 roku. Ciekawe czy ten ich system(US) nie odliczy strat samoczynnie, czy tylko nalicza podatek automatycznie, a o straty trzeba samemu zadbać.

Ciekawi mnie również czemu tak zrobili, że wybiera się cały stratny rok z ostatnich pięciu, a nie odlicza kolejnych kwot strat w kolejności od piątego roku. czyli:
2018 -50
2019 -2000
2020 -50
2021 -50
2022 -50
2023 +2000
i co w takim przypadku? Przepadnie nam strata z 2018? czy może odliczymy sobie -50 z 2018 i -1950 z 2019 przez co zostaje nam strata -50 z 2019. Coś mi te rozliczenia nie pasują...
Swego czasu(początki giełdy w PL) miałem konto w biurze maklerskim X i na stracie sprzedałem akcje w tym biurze. W między czasie już miałem założone konto w biurze Y i tam po trzech dniach kupiłem te same i tą samą ilość akcji, Po ich sprzedaży miałem jakiś tam zysk i od całego z biura Y musiałem zapłacić podatek, nie mogłem odliczyć straty z biura X mimo, że wszystko było w jednym roku. Kobity z US na początku kazały mi przynieść historię zakupu/transakcji z biura X za co dodatkowo musiałem zapłacić po czym i tak stwierdziły, że muszę całość płacić...od tamtej pory jak tylko mogę to ich dymam lub raczej nie daję się okradać jak jest taka możliwość bez "wpadki" :)


Edit: a właściwie czemu się nie odlicza od tego kosztów uzyskania przychodu? Lokal/pokój ,prąd, ogrzewanie, sprzęt w postaci biurko/fotel/komputer/monitor/laptop/internet itd...Trading to nie to samo co lokata w banku, zakładamy i zapominamy na jakiś czas

Xpk
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2008, 21:18

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: Xpk »

siux pisze:
27 gru 2023, 15:08
No gość trochę męcząco mówi, ale informacje przydatne. Najwyraźniej moje info o odliczeniu 50% było z 2018 roku. Ciekawe czy ten ich system(US) nie odliczy strat samoczynnie, czy tylko nalicza podatek automatycznie, a o straty trzeba samemu zadbać.

Ciekawi mnie również czemu tak zrobili, że wybiera się cały stratny rok z ostatnich pięciu, a nie odlicza kolejnych kwot strat w kolejności od piątego roku. czyli:
2018 -50
2019 -2000
2020 -50
2021 -50
2022 -50
2023 +2000
i co w takim przypadku? Przepadnie nam strata z 2018? czy może odliczymy sobie -50 z 2018 i -1950 z 2019 przez co zostaje nam strata -50 z 2019. Coś mi te rozliczenia nie pasują...
Swego czasu(początki giełdy w PL) miałem konto w biurze maklerskim X i na stracie sprzedałem akcje w tym biurze. W między czasie już miałem założone konto w biurze Y i tam po trzech dniach kupiłem te same i tą samą ilość akcji, Po ich sprzedaży miałem jakiś tam zysk i od całego z biura Y musiałem zapłacić podatek, nie mogłem odliczyć straty z biura X mimo, że wszystko było w jednym roku. Kobity z US na początku kazały mi przynieść historię zakupu/transakcji z biura X za co dodatkowo musiałem zapłacić po czym i tak stwierdziły, że muszę całość płacić...od tamtej pory jak tylko mogę to ich dymam lub raczej nie daję się okradać jak jest taka możliwość bez "wpadki" :)


Edit: a właściwie czemu się nie odlicza od tego kosztów uzyskania przychodu? Lokal/pokój ,prąd, ogrzewanie, sprzęt w postaci biurko/fotel/komputer/monitor/laptop/internet itd...Trading to nie to samo co lokata w banku, zakładamy i zapominamy na jakiś czas
Poważnie pytasz? odpowiedz jest bardzo prosta bo nie prowadzisz żadnej działalność gospodarczej związanej z forex :) i sie ciesz ze tak jest jak jest bo w dzisiejszych czasach jeden Zus kosztuje wiecej niz to wszystko co mozna odliczyć

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

no to rozkrecili sie na edku 1,1090
czy mozna juz syczec czy czekac ? / 1,11 juz chyba oporowo :idea:
przejda to o 1,1 zapominamy :(
no i schodzimy nizej 3,9 :shock: :shock: :shock: dolar
o 4 zeta za dolca tez zapominamy :(
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

no do nowego roku/dzień dwa po, to szwajcar przywali chyba w 83 i tu możliwa korekta. Choć dla mnie osobiście to ideałem by było gdyby tak z rozpędu walnęli pina do 0,78 :)

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

siux pisze:
27 gru 2023, 16:13
no do nowego roku/dzień dwa po, to szwajcar przywali chyba w 83 i tu możliwa korekta. Choć dla mnie osobiście to ideałem by było gdyby tak z rozpędu walnęli pina do 0,78 :)
troche dziwne te wzrosty edka bo indeksy nowego ath nie robiąąąąąąąaaa :!:
gaz juz prawie druga luke kryja
zaczalem ski :!:
MIKOŁAJ na edku w sumie tylko no i promocja na dolca
ze juz w tym roku zejda nizej 3,9 tego nie bylo w planie :shock:
EDEK
przeszli 1,11 czyli zaczyna miec sens rysowanie pozimow sporo wyzej :569:
filizanka na 1,14 np
CZyli jak rynek zacznie to zakladac to bedzie zjebka w dół na 2-3pkty :P
gaz luka ta z wyzej pokryta tez
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2023, 16:40 przez baxik, łącznie zmieniany 1 raz.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

Ja kilka dni temu zerkałem kilka lat wstecz na szwajcara na przełomy końce/początki kolejnego roku i jak dokonamy zakupu na 40% mocy w ostatni dzień roku ,a resztę zostawiając na ewentualny kolejny pakiet zakupów w okolicy do 100 pipsów niżej to zawsze odbijało i zyskamy. Tyle ,że oni jakoś trochę inaczej teraz tym kursem sterują i chyba pierwsze delikatne ewentualne zakupy to w okolicy 83 dopiero będę robił

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

gaz
juz jest bdbbb
chcialem esy to esy mam :P/choc z grubej rury nie waliłem ale dobre i to :arrow:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
setka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 981
Rejestracja: 17 paź 2022, 21:51

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: setka »

Odliczalem w zeszlym roku bo bylem na plusie i pozbieralem strarty z 2 lat poprzednich i nie zaplacilem nic podatku, mozna zbierac nawet z 5 lat wstecz o ile miales straty. W tym roku to jak dobrze pojdzie to tez nie zapłace ani grosza podatku i to bez odliczania strat z lat ubiegłych :( i to jest przykre zakonczenie roku.

Xpk
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2008, 21:18

Re: DayTrading: Środa 27.12.2023

Nieprzeczytany post autor: Xpk »

chyba tydzien temu pisałem ze frank dopiero co przebija ostatni dołek i dopiero po przebiciu mozna liczyć na longa i chyba gdzies pisałem nawet wczesniej o pziomie 0.84
Ostatnio zmieniony 27 gru 2023, 17:32 przez Xpk, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany