DayTrading: Środa 18.03.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

TsunamiPL pisze:
18 mar 2020, 20:54

Widzę, że ta bessa, to dla wielu pierwsza bessa w życiu...
Faktycznie, jak młodzież to widzi (uczestniczy)to się można skasztanić na rzadko
:564:

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

edek na h1
https://iv.pl/image/GrdcmU5
dobrze ze odszedlem od stolu to emocje wystudzilem troche
bo BP LEPIEJ MI BRZMI
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 21:14 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

XAB pisze:
18 mar 2020, 21:00
spx HAMERYKA
takiego pierdzielnika na indexach i na pozyxjach to dawno nie mialem
chyba nigdy
1LKA ZOSTAJE
https://iv.pl/image/GrdcHZ1
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
bemowiak
dzis to kto robil dt to chyba zadnemu sie nie udalo nie wyjsc bezzzz strat na ropie
krnnna gram lki na ropie a swiruje z skami wiadomo dlaczego
Trzeba przyznać, że wykręcili numer pierwsza klasa, przy 21$ kapitał mi się niestety skończył.
Teraz trzeba to przekisić, u mnie paniki na tym instrumencie nie ma jestem tylko 1000 pln w plecy

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

ZASADY NA CIĘŻKI KRYZYS !
Lista działań zabezpieczających przed ciężkim kryzysem

1. Pozbyć się funduszy akcyjnych i mieszanych, kupić dolary, jeny lub franki szwajcarskie, ewentualnie złoto, bo w kryzysie ceny akcji mocno spadną a złoty silnie się osłabi
2, Osoby które znają się trochę na rynkach finansowych mogą sprzedać kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Europie, bo indeksy mogą silnie spaść
3. Jak ktoś ma nieruchomość na wynajem, niech wynegocjuje długoterminowe stawki, bo te mogą spaść, ten kto wynajmuje niech skróci okres najmu, bo będzie mógł wynegocjowac korzystne warunki jak kryzys się nasili
4. Szanować swoją pracę, bo bezrobocie silnie wzrośnie i będą zwolnienia, najlepiej rozpocząć w pracy jakiś ważny długoterminowy projekt, żeby nie mogli osoby prowadzącej ten projekt zwolnić
5. Dostawcy towarów i usług niech obniżą ceny w zamian z zapewnienie sobie długoterminowych kontraktów z wysokimi karami za ich zerwanie
6, Osoby żyjące na bieżąco niech zaczną budować sobie bufor oszczędnościowy na gorsze czasy
7. Spłacić kredyt walutowy wcześniej, bo raty mogą wzrosnąć
8. Znaleźć szkolenia, które pozwolą zdobyć kwalifikacje, żeby znaleźć szybko inną pracę jak pojawią się grupowe zwolnienia
9. Szefowie firm powinni szukać innych rynków na swoje towary, bo obecne rynki mogą się skurczyć
10. Budować zapasy gotówki, bo w kryzysie spadną ceny większości aktywów (akcji, ziemi, nieruchomości, firm), co pozwoli na tanie kupno za jakiś czas (rok, dwa, kilka lat, w zależności od długości i dotkliwości kryzysu)
11. W przypadku bardzo ciężkiego kryzysu niektóre banki mogą zbankrutować, można się przed tym zabezpieczyć przesuwając oszczędności do banków państwowych, w Polsce jest to BGK
12. W kryzysie nie liczy się zwrot z kapitału, tylko zwrot kapitału, trzeba dostosować swoje inwestycje do tej zasady
13. Firmy powinny wynegocjować z bankami wyższe linie kredytowe, zanim zostaną obcięte
14. Sprzedać aktywa w krajach PIGS, zanim stanieją

https://www.rybinski.eu/2012/05/jak-sie ... cy-kryzys/
PS.
Na koniec kupic strzelbę i ziemię .
Ziemi nikt Ci nie ukradnie .Strzelbą obronisz się przed utrata życia
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 21:21 przez cugan, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

BEMOWO
o dolcach ci napisze bo tu byl szok
ja po prostu przestalem kupowac ski bo sie wystraszylem
niby kapital byl ale wolalem popatrzec co wykombinuja jeszcze bo przeciez 4,3 tez mogliby wywalic
1ska
https://iv.pl/image/GrdcvYU
ja na dolcach to pisalem nie raz przewaznie mam pozycje 0.5 lub lot wiec wsio jasne :)
https://iv.pl/image/GrdcUP3
tak sie lepiej oddycha
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 21:26 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

cugan pisze:
18 mar 2020, 21:15
ZASADY NA CIĘŻKI KRYZYS !
Lista działań zabezpieczających przed ciężkim kryzysem

1. Pozbyć się funduszy akcyjnych i mieszanych, kupić dolary, jeny lub franki szwajcarskie, ewentualnie złoto, bo w kryzysie ceny akcji mocno spadną a złoty silnie się osłabi
2, Osoby które znają się trochę na rynkach finansowych mogą sprzedać kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Europie, bo indeksy mogą silnie spaść
3. Jak ktoś ma nieruchomość na wynajem, niech wynegocjuje długoterminowe stawki, bo te mogą spaść, ten kto wynajmuje niech skróci okres najmu, bo będzie mógł wynegocjowac korzystne warunki jak kryzys się nasili
4. Szanować swoją pracę, bo bezrobocie silnie wzrośnie i będą zwolnienia, najlepiej rozpocząć w pracy jakiś ważny długoterminowy projekt, żeby nie mogli osoby prowadzącej ten projekt zwolnić
5. Dostawcy towarów i usług niech obniżą ceny w zamian z zapewnienie sobie długoterminowych kontraktów z wysokimi karami za ich zerwanie
6, Osoby żyjące na bieżąco niech zaczną budować sobie bufor oszczędnościowy na gorsze czasy
7. Spłacić kredyt walutowy wcześniej, bo raty mogą wzrosnąć
8. Znaleźć szkolenia, które pozwolą zdobyć kwalifikacje, żeby znaleźć szybko inną pracę jak pojawią się grupowe zwolnienia
9. Szefowie firm powinni szukać innych rynków na swoje towary, bo obecne rynki mogą się skurczyć
10. Budować zapasy gotówki, bo w kryzysie spadną ceny większości aktywów (akcji, ziemi, nieruchomości, firm), co pozwoli na tanie kupno za jakiś czas (rok, dwa, kilka lat, w zależności od długości i dotkliwości kryzysu)
11. W przypadku bardzo ciężkiego kryzysu niektóre banki mogą zbankrutować, można się przed tym zabezpieczyć przesuwając oszczędności do banków państwowych, w Polsce jest to BGK
12. W kryzysie nie liczy się zwrot z kapitału, tylko zwrot kapitału, trzeba dostosować swoje inwestycje do tej zasady
13. Firmy powinny wynegocjować z bankami wyższe linie kredytowe, zanim zostaną obcięte
14. Sprzedać aktywa w krajach PIGS, zanim stanieją

https://www.rybinski.eu/2012/05/jak-sie ... cy-kryzys/
PS.
Na koniec kupic strzelbę i ziemię .
Ziemi nikt Ci nie ukradnie .Strzelbą obronisz się przed utrata życia
Proszę zwrócić uwagę nie ma mowy o EUR !
To istotne !
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Sp 500, pretekst do korekty jest.
Boję się teraz już niestety dotykać badziewia. Za często zawieszają notowania

37 miesięcy wzrostów pogrążone w niecałe dwa miesiące. Korekta ma już 41 % - ładnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

ponownie sp 500, możliwe, że tam będę otwierał S
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:
18 mar 2020, 21:20
BEMOWO
o dolcach ci napisze bo tu byl szok
ja po prostu przestalem kupowac ski bo sie wystraszylem
niby kapital byl ale wolalem popatrzec co wykombinuja jeszcze bo przeciez 4,3 tez mogliby wywalic
1ska
https://iv.pl/image/GrdcvYU
ja na dolcach to pisalem nie raz przewaznie mam pozycje 0.5 lub lot wiec wsio jasne :)
https://iv.pl/image/GrdcUP3
tak sie lepiej oddycha
mmmmmmmmmmmmmmmm
dax bingo
zawsze jakas gwiazdka z nieba musi zleciec by chec byla tyrac na tym fax
https://iv.pl/image/GrdciaX
1la zostaje :lol:
i w sumie dzieki temu daxowi z duzej chmurki drobniutko cos tam z depo pocieklo
ale pozycje sa git te ktore zostaly
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 21:36 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Środa 18.03.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Bemowo1 pisze:
18 mar 2020, 21:24
Sp 500, pretekst do korekty jest.
Boję się teraz już niestety dotykać badziewia. Za często zawieszają notowania

37 miesięcy wzrostów pogrążone w niecałe dwa miesiące. Korekta ma już 41 % - ładnie
Bemowo1 pisze:
18 mar 2020, 21:27
ponownie sp 500, możliwe, że tam będę otwierał S
Nie kumam
O co chodzi ?
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Zablokowany