DayTrading: Środa 09.10.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Świeżak44 pisze:
09 paź 2019, 15:10
To jest ta zielona gruba krecha.
Jak to przejdą ja w górę to moge brać L. Jak schodzą poniżej to uciekam..
Wykres h1 do lt to się raczej nijak ma, dlatego pytam o te właściwe kreski (choć zapewne mamy różne definicje lt więc tematu nie ma). Rzuć okiem na wyższe interwały - o ile lt dla Ciebie to dłużej, niż dzień czy dwa. H1 to za mało.
Ale co ja tam wiem :564:
Ostatnio zmieniony 09 paź 2019, 15:19 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pacynka pisze:
09 paź 2019, 13:04

Pipsiak: Fundamenty zawsze się mogą pojawić. Wystarczy np. zaostrzenie konfliktu z Iranem, Koreą albo co bardziej prawdopodobne zaostrzenie wojny celnej z Chinami. Impuls sie pojawi, dalej efekt kuli snieznej.
Ale to dotyczy każdej pary jak i innych rynków. Tylko, że to wtedy nie ma nic wspólnego z żadną kreską na wykresie ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

pacynka pisze:
09 paź 2019, 13:04
Pipsiak: Fundamenty zawsze się mogą pojawić. Wystarczy np. zaostrzenie konfliktu z Iranem, Koreą albo co bardziej prawdopodobne zaostrzenie wojny celnej z Chinami. Impuls sie pojawi, dalej efekt kuli snieznej.
zastanawiam się tylko czy takie zaostrzenie konfliktu na pewno pociągnie dolara w dół ;/
ja bym był ostrożny z takim stwierdzeniem :P
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Anomalia pisze:
09 paź 2019, 15:19
Świeżak44 pisze:
09 paź 2019, 15:10
To jest ta zielona gruba krecha.
Jak to przejdą ja w górę to moge brać L. Jak schodzą poniżej to uciekam..
Wykres h1 do lt to się raczej nijak ma, dlatego pytam o te właściwe kreski (choć zapewne mamy różne definicje lt więc tematu nie ma). Rzuć okiem na wyższe interwały - o ile lt dla Ciebie to dłużej, niż dzień czy dwa. H1 to za mało.
Ale co ja tam wiem :564:
No to włąsnie z wyższych interwałów jest to wsparcie i jak widac dalej sie od tego odbijają. Problem tylko taki, że czasem robili wycieczki jeszcze w dół i to spore.. W roku 2015 i 2016 cały czas odbijali się od tego poziomu, raz w jedna stronę raz w druga. Stad pomysł, ze mogą wystartować w górę znowu z tego samego poziomu.. :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

pacynka
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 27 wrz 2012, 17:21

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: pacynka »

Cblondyn pisze:
09 paź 2019, 15:19
Ale to dotyczy każdej pary jak i innych rynków. Tylko, że to wtedy nie ma nic wspólnego z żadną kreską na wykresie ;)
Nie do konca. Ja traktuje fundamenty jakos cos uzupelniajacego nasze kreski. Zeby bylo jasniej sprobuje to prosto zobrazowac. Przewiduje np. zakonczenie sie 5-falowej struktury wzrostowej i korekte na wyzszych interwalach. Punktem zwrotnym moze byc wlasnie informacja o zmiana stop procentowych czy zalamanie sie jakis negocjacji. Byc moze bez takiej informacji ruch wzrostowy bylby kontynuowany i mielibysmy np. wydluzona fale 5.
Padlo tutaj stwierdzenie ze 1.17 nie jest mozliwe bez podstaw w fundamentach. Ja twierdze po prostu ze takie podstawy moga sie latwo pojawic, a ze w tej chwili ich nie ma to juz inna kwestia.
PipsKong pisze:
09 paź 2019, 15:31
zastanawiam się tylko czy takie zaostrzenie konfliktu na pewno pociągnie dolara w dół ;/
ja bym był ostrożny z takim stwierdzeniem :P
nie bede sie klocil, nie ma to znacznenia - ja w tej chwili tez nie widze podstaw fundamentalnych do rajdu edka na 1.17, ale to nie znaczy ze jutro Trump czegos nie napisze na twiterze, superwulkan w Yellowstone nie zamruczy, albo Chinczycy nie odpowiedza jakimis odwetowymi sankcjami. Mozna oczywiscie czekac na te zmiany fundamentalne i dopiero zajmowac pozycje, a mozna po prostu dzialac zgodnei z kreskami i liczyc ze fundamenty beda sprzyjaly projekcji (albo miec je w powazaniu)

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Dax raczej znowu L
The only way is up

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Zen »

16:30 ważne dane dla ropy. Ciekawe jak się zachowa WTI.
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pacynka pisze:
09 paź 2019, 16:07

Nie do konca. Ja traktuje fundamenty jakos cos uzupelniajacego nasze kreski. Zeby bylo jasniej sprobuje to prosto zobrazowac. Przewiduje np. zakonczenie sie 5-falowej struktury wzrostowej i korekte na wyzszych interwalach. Punktem zwrotnym moze byc wlasnie informacja o zmiana stop procentowych czy zalamanie sie jakis negocjacji. Byc moze bez takiej informacji ruch wzrostowy bylby kontynuowany i mielibysmy np. wydluzona fale 5.
Przeceniasz kreski bo jest właśnie odwrotnie. To fundamenty decydują o cenie. Kreski co najwyżej są uzupełnieniem. Myślisz, że informacja o zmianach stóp procentowych jest uzależniona od tego czy jakas fala się dopełni? Nonsens :)
I dyskusja w co kto wierzy jest pozbawiona sensu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
09 paź 2019, 16:24
Przeceniasz kreski bo jest właśnie odwrotnie. To fundamenty decydują o cenie. Kreski co najwyżej są uzupełnieniem. Myślisz, że informacja o zmianach stóp procentowych jest uzależniona od tego czy jakas fala się dopełni? Nonsens :)
I dyskusja w co kto wierzy jest pozbawiona sensu.
o , tera to się i zgodzę :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
09 paź 2019, 16:33
Cblondyn pisze:
09 paź 2019, 16:24
Przeceniasz kreski bo jest właśnie odwrotnie. To fundamenty decydują o cenie. Kreski co najwyżej są uzupełnieniem. Myślisz, że informacja o zmianach stóp procentowych jest uzależniona od tego czy jakas fala się dopełni? Nonsens :)
I dyskusja w co kto wierzy jest pozbawiona sensu.
o , tera to się i zgodzę :564: :564:
To tak przykład pierwszy z brzegu. Taki komantarz znalazłem
"Jeszcze wczoraj rano po decyzji prezydenta USA o wycofaniu amerykańskiego wojska z północnej Syrii straszono kolejną rzezią Kurdów, ponieważ otwierało to drogę do tureckiej interwencji na tym obszarze. Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony, które od lat były sojusznikiem Stanów w walce z Państwem Islamskim, przez Ankarę są postrzegane jako organizacja terrorystyczna. Dzisiaj Donald Trump w swoim niepowtarzalnym stylu (poprzez Twittera) niezbyt subtelnie zdyscyplinował Turków, co spowodowało gwałtowną ucieczkę inwestorów od tureckiej waluty."
Reakcja na parze z lirą chyba dla każdgo oczywista. Oczywiście znajda się tacy co zaraz wskażą:
a ten knot to zapowiadał a to ta kreska o tym mówiła a to fala nr x,y,z jakaś tam to zapowiadała i tak bez końca można :)

Zablokowany