DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Kermit pisze:
30 wrz 2019, 15:42
i tu masz 100% racje.... wydaje Ci sie :mrgreen: :564:
tak dokładnie ;] tak mi się wydaje ;]
tak ten rynek działa ;/ jeżeli już to możemy się domyślać i gdybać ;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Kermit - chyba cię dopadł syndrom forexowego boga.

Lubie sobie czytać DT w ramach kabaretu, niestety, ostatnio zaczyna przypominać farsę...
E/U na tapecie cały czas i cały czas jak mantra powtarzane poziomy o 5-7 figur wyżej niż obecne.
Dla przypomnienia sytuacji na tej parze - od roku mamy trend boczny z tendencją zniżkową, przez ten czas ani razu na W1 nie było HH, cały czas LL i LH, ale co tam, dno można uklepywać po kolana, po pas, po szyje... Wszystkie dane i newsy jeśli pchają cenę UP, to max o dwie figury i potem gaszenie, aż do nowych minimów.
Zmiana średnioterminowa?
Jasne, kiedyś nadejdzie i będzie ją widać na wykresie jak na dłoni, choć pewnie nie dla wszystkich będzie oczywista.
Wszystkie projekcje z opcjami na wyjście górą, tak, jakby wyjście dołem było niemożliwe lub w ogóle nie występowało w takich warunkach.
Czy to są rzetelne analizy? Na pewno nie dla mnie, dla mnie to zwyczajne chciejstwo i łapanie noży.
Gram swoje na DT i mi koło pióra lata czy E/U będzie na 1.07 czy 1.17, ale jest tu sporo czytających którzy wiele powyższych projekcji biorą w ciemno i opierają na nich swoją grę. Wiem, że nikt im tego robić nie każe, że każdy powinien grać swoje, itp. Ale staż na forum i na rynku IMO zobowiązuje, przede wszystkim do obiektywizmu.

Moje spojrzenie na E/U w kontekście kilku/nastu dni:
Cena jest w środku klina zniżkującego po przełamaniu ostatnich wsparć z D1 na poziomie 1.0926, aktualnie retest wyłamanych lokalnych wsparć z H1 na 1.0910. Dopóki nie przekroczą 1.0948, S jest ciągle w grze. W przypadku odpadnięcia, droga do dolnej bandy klina na 1,084x będzie otwarta.
Pełne zasięgi dla wyjścia z klina na D1:
1.12 dla L
1.06 dla S

Życzę więcej pokory i chłodnego osądu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cajto. Od kiedy to trzymanie się swojego planu to syndrom Boga. Czy ja gram systemem kogoś i czy kogoś namawiam do czegokolwiek? Mnie też nie interesuje czy grasz L czy S i czy to DT i nie mam żadnego sundromu. Wrzucilem projekcje na początku sierpnia i cena idzie jak po sznurku. Miał być swing w okolice 1.09 i potem uklepanie dna i rajd w górę. Swing w dół się zrealizował. Od kilku tygodniu uklepujemy dno. Skonczymy to pójdzie rajd w górę IMO. Wiem że 90% ekspertów stad czeka aż się Kermit potknie ale to nie mój problem już. Nie moja wina ze rynek idzie tak jak założyłem. Może jeszcze mam za to przeprosić? Nie gram DT więc szum mnie nie interesuje a w średnim terminie poślizg o 100 czy nawet 200 pipsow wkalkulowany jest w strategie. Buduje pozycje pod przyszłe plony. Na tej projekcji zebralem tyle do tej pory że nawet jak wybija mi SL na 1.07 to płakał nie będę. Mnie rynek nauczył cierpliwości i takie pogłębianie dołków o 20 pipsow jak dziś nie robi na mnie wrażenia. Jak zaneguja projekcje to będę myślał jak rozegrać kolejna. Narazie obecna jest w grze. Wielu pipsow
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zibi 68
Gaduła
Gaduła
Posty: 227
Rejestracja: 27 mar 2014, 20:27

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Zibi 68 »

PipsKong pisze:
30 wrz 2019, 15:56
Kermit pisze:
30 wrz 2019, 15:42
i tu masz 100% racje.... wydaje Ci sie :mrgreen: :564:
tak dokładnie ;] tak mi się wydaje ;]
tak ten rynek działa ;/ jeżeli już to możemy się domyślać i gdybać ;/
Hej !!
Co myślisz o gazie !! Cena powoli zachęca …..?
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze:
30 wrz 2019, 16:44
@Kermit - chyba cię dopadł syndrom forexowego boga.

Lubie sobie czytać DT w ramach kabaretu, niestety, ostatnio zaczyna przypominać farsę...
E/U na tapecie cały czas i cały czas jak mantra powtarzane poziomy o 5-7 figur wyżej niż obecne.
Dla przypomnienia sytuacji na tej parze - od roku mamy trend boczny z tendencją zniżkową, przez ten czas ani razu na W1 nie było HH, cały czas LL i LH, ale co tam, dno można uklepywać po kolana, po pas, po szyje... Wszystkie dane i newsy jeśli pchają cenę UP, to max o dwie figury i potem gaszenie, aż do nowych minimów.
Zmiana średnioterminowa?
Jasne, kiedyś nadejdzie i będzie ją widać na wykresie jak na dłoni, choć pewnie nie dla wszystkich będzie oczywista.
Wszystkie projekcje z opcjami na wyjście górą, tak, jakby wyjście dołem było niemożliwe lub w ogóle nie występowało w takich warunkach.
Czy to są rzetelne analizy? Na pewno nie dla mnie, dla mnie to zwyczajne chciejstwo i łapanie noży.
Gram swoje na DT i mi koło pióra lata czy E/U będzie na 1.07 czy 1.17, ale jest tu sporo czytających którzy wiele powyższych projekcji biorą w ciemno i opierają na nich swoją grę. Wiem, że nikt im tego robić nie każe, że każdy powinien grać swoje, itp. Ale staż na forum i na rynku IMO zobowiązuje, przede wszystkim do obiektywizmu.

Moje spojrzenie na E/U w kontekście kilku/nastu dni:
Cena jest w środku klina zniżkującego po przełamaniu ostatnich wsparć z D1 na poziomie 1.0926, aktualnie retest wyłamanych lokalnych wsparć z H1 na 1.0910. Dopóki nie przekroczą 1.0948, S jest ciągle w grze. W przypadku odpadnięcia, droga do dolnej bandy klina na 1,084x będzie otwarta.
Pełne zasięgi dla wyjścia z klina na D1:
1.12 dla L
1.06 dla S

Życzę więcej pokory i chłodnego osądu.
Dobrze napisane.
:564:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

doktorek pisze:
30 wrz 2019, 15:22
PipsKong pisze:
30 wrz 2019, 15:05
XAB pisze:
30 wrz 2019, 15:02
at by za duzo nie gadac bo to podawalem
eur/dol

target 1.0813 fibonacci
jak pisałem o 1.08 to hihy były :|
A Ja pisalem 1,0870---1,0880 to ha,ha bylo :564:
A gracie to?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

A ktoś może wie co zrobi kangur po RBA? Zleci do piekła czy wypieprzy w kosmos?
BBHMM :twisted:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
30 wrz 2019, 15:39
no ja akurat nie ATowiec,
Namalować 2 kreski po kilku HI i LOW to coś wyjątkowo trudnego? :d
Zapewniam, że nie ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Bartomierz pisze:
30 wrz 2019, 19:10
A ktoś może wie co zrobi kangur po RBA? Zleci do piekła czy wypieprzy w kosmos?
Zastanow się? KTO może ci na takie pytanie odpowiedzieć?

Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

Cblondyn pisze:
30 wrz 2019, 19:16
Bartomierz pisze:
30 wrz 2019, 19:10
A ktoś może wie co zrobi kangur po RBA? Zleci do piekła czy wypieprzy w kosmos?
Zastanow się? KTO może ci na takie pytanie odpowiedzieć?
Jak czytam forum to niejeden :) Dlatego pytam.
Oprócz tego pewnie przewodniczący Xî i Donald Trump trochę. Ale żeby nie było: ja się nie czepiam. Dobrze jest mieć pomysł, a jak się jeszcze uda go zrealizować to w ogóle super.

Mój zakład idzie w te stronę, że wszyscy prognozują cięcie, natomiast samo RBA wypowiada się w tym temacie ostrożnie a nawet sugerując że niekoniecznie.

A podłoga do odbicia bardzo pożądna już.
BBHMM :twisted:

Zablokowany