DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 31 lip 2018, 00:00

Wzrost
2
22%
Bez zmian
2
22%
Spadek
5
56%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Michał Iwański pisze:
fx-technik pisze:To są pojęcia względne.
Niektórzy brokerzy mają maksymalny czas pływania pozycji, np. 12 miesięcy.
Ja tego nie wymyśliłem a jedynie podaję to co zostało mi wpojone od mądrzejszych ode mnie, wykładowców i autorytetów w ich książkach.
To, że brokerzy ograniczają czas pozycji, nie zmienia nic w definicji krótkoterminowych czy średnioterminowych traderów.
A te definicje to są jakimś prawnym standardem, czy tylko czyimś wymysłem?
Np. inaczej bym to rozumiał dla rynków akcji, a inaczej dla spekuły.
Inwestując w akcje możemy je trzymać nawet wiele lat.
Pozycji na spekule na Forex raczej nie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

andrzej55
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 07 kwie 2016, 13:11

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: andrzej55 »

Drobnica ma małe depozyty i nie jest w stanie obudzić edka z czterogodzinnej drzemki.

Michał - TopTrade

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

fx-technik pisze:
Michał Iwański pisze:
fx-technik pisze:To są pojęcia względne.
Niektórzy brokerzy mają maksymalny czas pływania pozycji, np. 12 miesięcy.
Ja tego nie wymyśliłem a jedynie podaję to co zostało mi wpojone od mądrzejszych ode mnie, wykładowców i autorytetów w ich książkach.
To, że brokerzy ograniczają czas pozycji, nie zmienia nic w definicji krótkoterminowych czy średnioterminowych traderów.
A te definicje to są jakimś prawnym standardem, czy tylko czyimś wymysłem?
Np. inaczej bym to rozumiał dla rynków akcji, a inaczej dla spekuły.
Inwestując w akcje możemy je trzymać nawet wiele lat.
Pozycji na spekule na Forex raczej nie.
Nic w analizie technicznej nie jest prawnym standardem.

Awatar użytkownika
Sinus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 620
Rejestracja: 03 sty 2018, 10:41

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Sinus »

Kermit pisze:
Sinus pisze:Nie mogę na bossa tradować, mam tam 2tyś. To związane jest z ostatnimi zmianami?
ze zmiana oznaczenia par...otwarte pozycje mozesz tylko zamykac, a nowe mozesz otworzyc tylko te z kropka na koncu czyli np eurusd. gbpusd. itd.... nie musisz dziekowac :D

:564:
PiS forever

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Michał Iwański pisze: Nic w analizie technicznej nie jest prawnym standardem.
Ergo, żadne definicje nie obowiązują, chyba tylko ujęte w konkretnym kontekście, żeby uściślić o co komu chodzi.
Tak samo stwierdzenie "w średnim terminie" nic nikomu nie mówi, o ile nie zna twojego kontekstu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Michał Iwański pisze:Ja wciąż czaję się na sell na DAX. Uważam, że poleci w dół w średnim terminie.
Brokerzy zmienili dźwignię, zakładam, że sporo osób, szczególnie początkujących straciło swoje depo bo mieli duży lewar. Oznaczałoby to odpływ sporego kapitału z rynku, natomiast jakoś nie widać szczególnych ruchów w dół na parach, które wykazywały wzrosty, oznacza to, że kapitał nie odpłynął z rynku albo ktoś mocno hedguje. Co o tym myślicie?
Dlaczego dużo osób miałoby stracić depozyty? To nie była zmiana z zaskoczenia, którą wprowadzili z dnia na dzień. Od kilku miesięcy było wszystko wiadomo, jakie zmiany i kiedy wprowadzą i przez te kilka miesięcy spokojnie można było wszystko przemyśleć i zaplanować :mrgreen: . Po drugie, u niektórych brokerów zmiana dzwigni nie dotyczyła już otwartych pozycji. Po trzecie, odejmij osoby, które już przeszły do australijskich brokerów, odejmij osoby, które zostały u europejskich brokerów i zwiększyły swoje depozyty i odejmij osoby, których zlecenia nie trafiały na rynek :D Jak gdzieś odpłyną kapitał - to od brokerów europejskich do brokerów australijskich i innych z vanuatu np. :D
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
melpomena
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 929
Rejestracja: 06 kwie 2014, 12:52

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: melpomena »

Kermit pisze:edek h4
https://www.tradingview.com/x/umJytMvQ/
https://www.tradingview.com/x/c1Han4mR/

i mała podpowiedź
https://www.bdm.com.pl/ispag/encat/choragiewka.html

wiem wiem - AT nie działa, a ostatnio "trendi" jest inwestowanie na czuja wiec nic tylko ładować L po kapelusz :D
ja chyba zostanę przy AT - nawet jak od czasu do czasu cos zanegują i nie zadziała
Czołem Żabko,

ja jednak zaryzykowałabym, że trójkąt opuścimy górą (zasięg to ok. 300 pipsów), aczkolwiek przygotowana jestem i na wyjście dołem, po Bożemu ;).
https://www.myfxbook.com/files/Melka/ch ... Q6eKmo.png

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Qwa, za wcześnie z Longa na WTI wyszedłem...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

melpomena pisze: Czołem Żabko,

ja jednak zaryzykowałabym, że trójkąt opuścimy górą (zasięg to ok. 300 pipsów), aczkolwiek przygotowana jestem i na wyjście dołem, po Bożemu ;).
https://www.myfxbook.com/files/Melka/ch ... Q6eKmo.png
ja też jestem przygotowany na to że pójdziemy góra, ale cały czas jest to dla mnie alternatywny scenariusz, a bazowym jest dla mnie ruch z trendem :564: i szukanie zmiany średnioterminowej kilka figur niżej
W przypadku wyjścia górą nie będę zaklinał wykresu tylko poszukam wtedy L - na pewno jednak nie wcześniej

-- Dodano: 30 lip 2018, 15:13 --

index dolara - potencjalna formacja odwrócenia w budowie. Kluczowe miejsca dla losów kilkutygodniowych dolara

https://www.tradingview.com/x/sURlygfG/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
maniuszn
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:47

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: maniuszn »

Kermit, podoba mi się to RGR :564:

Zablokowany