DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

spece od indeksów tak zrobią że zrealizują swój profit
i czy to buy i czy sell bez wyjątku
a nawigator tylko pisze tu :mrgreen:

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tomasz
jest kwestia dla mnie tego typu czy pukajac dt mozna tez zarobic na sellll na spx ktore ciagle rosnie niby :)
chce o tym sie przekonac 8)
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 10:00 przez XAB, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
raptor
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2019, 18:40

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: raptor »

Cblondyn pisze:
23 gru 2019, 09:53
Oczywiście, że jedne SL może zaliczyc inne nie. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu sa ustawione. TYlko pytanie jest jaki to ma dac efekt? Sugeruje by rozgrywac te parę na której masz wyraźny setup zgodny ze strategią. Bo nie uwierze, że podobny setup wystepuje jednocześnie na kilku parach w doatku ze soba skorelowanych. No chyba, że to jakis sposób uśredniania (dywersyfikacji) ale to na dłuższa mete nic nie daje :)
Sygnał jest na tych trzech parach. Czas pokaże czy to coś daje czy nie. Pan Kermit dobrze zauważył, że bezpodstawnie przewidujesz moje zachowania. Mam nadzieję, że nie działasz tak na rynku.
Moje wypowiedzi nie stanowią żadnych rekomendacji.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

XAB pisze:
23 gru 2019, 09:55
NAVIK a myslisz ze zrobia to tak bez korekty bo to 20 pkt przynajmniej ????????
sp500
im wyzej tym moc wieksza
https://iv.pl/image/Grptj4X
TAK, własnie tak mysle ze to zrobia bez nawrotki! bo 20 pkt korekty to musieliby zejść w okolice 3200 :!: ...
wg mnie za długo sie " brandzlowali" z tym poziomem żeby tam zejsc ponownie, bo niby po co ? 3200 juz jest za nami i nie ma po co tam wracac .....ihmo
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 10:06 przez navik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:
23 gru 2019, 09:58
tomasz
jest kwestia dla mnie tego typu czy pukajac dt mozna tez zarobic na sellll na spx ktore ciagle rosnie niby :)
chce o tym sie przekonac 8)
DUZYCH strat nie bedzie a tylko chce sprobowac co by bylo gdybym zagral to zalozenie sporo mocniej
bo przeciez zawsze mozna tak zagrac dwie po 1ktr i 2 po 2ktr

https://iv.pl/image/Grpt0qw
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 10:07 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raptor pisze:
23 gru 2019, 09:58
Cblondyn pisze:
23 gru 2019, 09:53
Oczywiście, że jedne SL może zaliczyc inne nie. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu sa ustawione. TYlko pytanie jest jaki to ma dac efekt? Sugeruje by rozgrywac te parę na której masz wyraźny setup zgodny ze strategią. Bo nie uwierze, że podobny setup wystepuje jednocześnie na kilku parach w doatku ze soba skorelowanych. No chyba, że to jakis sposób uśredniania (dywersyfikacji) ale to na dłuższa mete nic nie daje :)
Sygnał jest na tych trzech parach. Czas pokaże czy to coś daje czy nie. Pan Kermit dobrze zauważył, że bezpodstawnie przewidujesz moje zachowania. Mam nadzieję, że nie działasz tak na rynku.
To Ty nie do końca mnie zrozumiałeś :)
Dla przykładu 3 pozycje (np 1 lota) np. na eurusd nie są w niczym ani gorsze lepsze od jednoczesnych pozycji na eurusd, eurjpy i euraud czy cokolwiek sobie tam wybierzesz. A uwaga moja i jednoczesnie przestroga dotyczyła byś nie otwierał 3 lotów na każdej z ww par :)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

cblond
Dla przykładu 3 pozycje (np 1 lota) np. na eurusd nie są w niczym ani gorsze lepsze od jednoczesnych pozycji na eurusd, eurjpy i euraud czy cokolwiek sonie tam wybierzesz. A uwaga moja i jednoczesnie przestroga dotyczyła byś nie otwierał 3 lotów na każdej z ww par :)
zdecydowana pomylka bo moze :?: nie musi byc zdecydowana roznica
powiedzmy japce podnosza oproc
ruch na edku maly zas na eur/jap moze byc jebniecie na 100 czy 200 pip
to tylko teoret przyklad :D
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

kangur h1 - doszli wreszcie do zwierzaka którego pokazałem w piątek wiec oczekujaca załączona. SL ponad szczytem ze strzałką czyli 30 pipsów i czekam jak to sie rozwinie. Mozliwe jeszcze kilka(nascie) pipsów wyżej test górnej bandy kanału spadkowego. Cały czas też mamy strefe oporu dziennego
https://www.tradingview.com/x/Dlfen6dG/
https://www.tradingview.com/x/SEQd4Hhn/

kabel h1 - opis wrzucałem wczoraj do tej pary
https://www.tradingview.com/x/jgpUjFzF/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik 3200 nie koniecznie ale tak do 3230- potem 3210-15 i 325o czy wyzej
w sumie to jest mozliwe a to wystarczy nawet na dobry zysk na ssss
bialy kanal sie klania
https://iv.pl/image/Grpt0qw
zaznaczam moj broker podaje 3 a w porywach nawet 5 pipsow nizej poziom :!: :!: :!:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 23.12.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

XAB pisze:
23 gru 2019, 10:19
navik 3200 nie koniecznie ale tak do 3230- potem 3210-15 i 325o czy wyzej
w sumie to jest mozliwe a to wystarczy nawet na dobry zysk na ssss
bialy kanal sie klania
https://iv.pl/image/Grpt0qw
zaznaczam moj broker podaje 3 a w porywach nawet 5 pipsow nizej poziom :!: :!: :!:
ok. jak uważasz, każdy powinien grać wg swoich założen i wizji :564:
ja S nie gram , a juz na S&P tym bardziej sie nie odważe zagrać eSki, jeżeli zejda do poziomów o których piszesz to chetnie dołoże L :wink: :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany