DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Kermit pisze:
18 maja 2020, 20:01
Misiek712 pisze:
18 maja 2020, 19:57

No ten dzienny jest ciekawy zobaczymy jak skończą dzień przydał by się porządniejszy ruch w końcu a nie to bujanie w jedna i druga. P
jeszcze ruch ktorego nie chcialbym zobaczyc (bo oznaczalby kolejne kilka tygodni krecenia karuzela)
https://www.tradingview.com/x/SUttVlLR/
A ten ruch właśnie widzę na teraz

rookie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 15 maja 2020, 13:39

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie1 »

Świeżak44 pisze:
18 maja 2020, 20:21
XAB pisze:
18 maja 2020, 18:48

zrypali mnie dzis na tych indeksach
niby mam pozycje ski dax
ski sp i ski ropa teraz dobre ale strata zaksiegowana wiec
No nie ciebie jednego zrobili dzisiaj. Ja mimo, ze wiedzałem o początkowych wzrostach i zarobiłem na nich to nie przewidziałem ich skali.. Wziałem S-ki wysoko, ale musiałem odać jeszcze wyżej i cąły zysk straciłem i jeszcze dołożyłem 2x tyle... Tak się kończy podejście życzeniowe na H1. Duże interwały też nie gwarantują sukcesu, jak łamią bez trudu kolejne bariery. Trzeba jednak chyba grać sam wykres, czyli skalpowanie.. Ja już nie wiem jak to rozgrzyźć.. Na pewno bez jakiegoś sygnału nie ma co wchodzić. Żadnen poziom dziś nie zadzałał, żadne OB, żadne AT.. bo to gra spekulacyjno-psychologiczna.
Odcinek milion pińcet sto dziwićset, poszukiwania gralla. A ostatnio już wszystkim oznajmiał wszem i wobec że ma graala. I tak w kółko. Kolejny "danbo" co wpadł a amok hazardu, forexu. Ale nie, on jutro odkryje sekret jak rozjeb... forex, nowy system. Broker się cieszy, tylko szkoda że dalej gra na demo :lol:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2020, 21:11 przez rookie1, łącznie zmieniany 7 razy.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Dzisiaj poszli tak, jakby niedługo miał być ATH zrobiony. Z drugiej strony teraz widze, że było tam jesze jedno, duże OB wzrostowe i ono zadziałało co do pipsa.. więc z punku widzenia AT wszystko się zgadza. Przeoczyłem to OB. Po prostu jestem jeszcze słabym graczem.. :oops: Jeśli je wyjdą górą , to jedziemy na F78% na SP i lepiej S-ek wtedy nie mieć..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

Świeżak44 pisze:
18 maja 2020, 20:21
XAB pisze:
18 maja 2020, 18:48

zrypali mnie dzis na tych indeksach
niby mam pozycje ski dax
ski sp i ski ropa teraz dobre ale strata zaksiegowana wiec
No nie ciebie jednego zrobili dzisiaj. Ja mimo, ze wiedzałem o początkowych wzrostach i zarobiłem na nich to nie przewidziałem ich skali.. Wziałem S-ki wysoko, ale musiałem odać jeszcze wyżej i cąły zysk straciłem i jeszcze dołożyłem 2x tyle... Tak się kończy podejście życzeniowe na H1. Duże interwały też nie gwarantują sukcesu, jak łamią bez trudu kolejne bariery. Trzeba jednak chyba grać sam wykres, czyli skalpowanie.. Ja już nie wiem jak to rozgrzyźć.. Na pewno bez jakiegoś sygnału nie ma co wchodzić. Żadnen poziom dziś nie zadzałał, żadne OB, żadne AT.. bo to gra spekulacyjno-psychologiczna.
Moja korekta na Wti wywróżona z CCI zadziałała :x
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: navik »

Świeżak44 pisze:
18 maja 2020, 20:21
XAB pisze:
18 maja 2020, 18:48

zrypali mnie dzis na tych indeksach
niby mam pozycje ski dax
ski sp i ski ropa teraz dobre ale strata zaksiegowana wiec
No nie ciebie jednego zrobili dzisiaj. Ja mimo, ze wiedzałem o początkowych wzrostach i zarobiłem na nich to nie przewidziałem ich skali.. Wziałem S-ki wysoko, ale musiałem odać jeszcze wyżej i cąły zysk straciłem i jeszcze dołożyłem 2x tyle... Tak się kończy podejście życzeniowe na H1. Duże interwały też nie gwarantują sukcesu, jak łamią bez trudu kolejne bariery. Trzeba jednak chyba grać sam wykres, czyli skalpowanie.. Ja już nie wiem jak to rozgrzyźć.. Na pewno bez jakiegoś sygnału nie ma co wchodzić. Żadnen poziom dziś nie zadzałał, żadne OB, żadne AT.. bo to gra spekulacyjno-psychologiczna.
Przecież pokazywałem potencjał do wzrostów :p ..na drugiej stronie jest orgr wklejony jak byk :mrgreen: :lol:
Ale niestety nie grałem tego :| bo w ropie siedziałem .

Ps . Nic sie nie dzieje panowie , jutro tez jest dzień :564:
Bedzie mozna zarobić / stracić :p
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

Świeżak44 pisze:
18 maja 2020, 20:51
Dzisiaj poszli tak, jakby niedługo miał być ATH zrobiony. Z drugiej strony teraz widze, że było tam jesze jedno, duże OB wzrostowe i ono zadziałało co do pipsa.. więc z punku widzenia AT wszystko się zgadza. Przeoczyłem to OB. Po prostu jestem jeszcze słabym graczem.. :oops: Jeśli je wyjdą górą , to jedziemy na F78% na SP i lepiej S-ek wtedy nie mieć..
jak wyjda górą jeszcze dzisiaj to chyba śmiechnę
e: a co mi tam, 2958 L na sp500
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Kermit pisze:
18 maja 2020, 19:51
Misiek712 pisze:
18 maja 2020, 19:46

Żaba a pokaz jeżeli możesz jak chciałeś rozegrać s na Edku pod h4?
to nie było pod h4 tylko pod h1 ale chcialem poczekac na zamkniecie h4 zeby zdecydowac czy zostawic czy zamykac pozycje.
Liczylem na taka flage jak poniżej...Teoretycznie nadal jest mozliwa zreszta, ale ten sygnal na wykresie dziennym pod L, wybita "szyja" podwojnego dna i wybity na obecna chwile klin na indexie dolara raczej dobrze niedzwiedziom nie wrozy IMO...
https://www.tradingview.com/x/szqJPJm2/


edek dzienny - tutaj też może być ciekawie
https://www.tradingview.com/x/kkmZoXE0/
Dzisiaj było/jest za wcześnie. Ale. Jak średnie dały moment wejścia na h1 to po nim następuje od kilku (nawet 1) do kilkunastu świec które mają min/max niżej/wyżej. W 1 połowie kwietnia było więcej, w 2 połowie kwietnia i 1 połowie maja było mało. Teraz mamy 3 świece. Powstaje pytanie o zasięg ruchu w drugiej połowie maja którego nie znam. Dzięki za wykres na D bo pokazuje możliwe zmiany. Jeśli amplituda zmian będzie taka jak pokazałeś to jeszcze z 10 świec przed nami o wyższych maxach. To co zauważylem to to, że świece wybijające są od 8-9 rano do północy. W nocy ich nie ma. Takie świece mogą być w ciągu 1 dnia, a mogą i być w przeciągu tygodnia. Mi nie pozostaje nic więcej jak dokladać 0,02 na S wybiciach szczytu na każdej h1. U mnie jest sygnał na S, oczywiście z możliwością kilkunastu świec wybijających w górę. To zakłada model grania i tyle. Możliwe jest nawet zamknięcie tego na minusie - to wpisane w statystykę. Nie zawsze taki układ zarabia.
Żebyśmy razem wyszli z tego na zielono. :568: :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Sinus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 620
Rejestracja: 03 sty 2018, 10:41

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Sinus »

Kermit pisze:
18 maja 2020, 20:56
eurcad m15, h1
https://www.tradingview.com/x/3mBUPbxo/
Żaba uważaj, bo to dopiero poniedziałek, w czwartek może znowu zaczniesz się przekręcać o 180 stopni. Ale to i tak nie ma sensu, bo po przestawieniu, jednak, w kolejnym tygodniu idzie znowu w twoją stronę :564: :D :D
PiS forever

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.05.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

DAX
rynek czasami niestety gra cos co raczej trudno jest przewidziec
dał dzis sygnal wzrostowy fakt ale pany nie takie zasiegi w ciagu dnia
bez zadnego wyraznego infa i to w poniedzialek
tu szkoda kombinowac zrobili typowa wycinke slki i tyle
to minutka
https://iv.pl/image/GtBJ8sO
na dodatek wystraszyli miska tak ze trudno sie oprzec i nie skracac pozycji
bo znowu wrota otwarte na wzrosty i tyle
to m30
https://iv.pl/image/GtBJkNT
tu widac arcydzielo spekuły
bylo ok 1000 pip w dol no to mamy znow w gore
A NIBY sell may ????//
i mozliwy zasieg z tego obrazka na 11400 i teraz glowkuj czy oni tak pojda czy teraz nie zrobia zwaly na 1500 pipow w dol czysta matematyka ha ha ha

navik
na sp rysowales orgr fakt
ale zasieg nie wychodzi nad
a zreszta to widac
https://iv.pl/image/GtB4fcE
tu jest troche latwiej bo jest sie o co oprzec jeszcze
https://iv.pl/image/GtB4HWT
dlatego ujme to tak
sp jakos da mi sie wytlumaczyc
zas wyjscie daxa nad 11000k a to juz byla wyzszej polki DYMKA LESZCZA
bo i ja w nia troche sie załapalem NIESTETY
dzien 2 i zapomne ale dymli i mnie troche znowu
jutro dojdzie jeszcze taniec z ropa i edkiem wiec bedzie gorąco
dobranoc
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany