DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 14 sie 2018, 00:00

Wzrost
1
17%
Bez zmian
2
33%
Spadek
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

pr7emo pisze:hej co myślicie o sytuacji odszkodowań od monsanto i kilkumiesięcznego nowego właściciela firmę Bayer? to jest największy cios poniżej pasa od hoho niepamiętnych czasów
Co masz na myśli?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

MERLIN pisze:Kermit nie chce czegoś wykrakać ale układ na indeksie dolara wygląda na zakończoną korektę jako falę 4 ? teraz 5 ? ps specjalnie nie przykładałem się do tego rozliczenia :wink: Wykres miesięczny :wink:
tam gdzie u Ciebie jest "B" w mojej (oczywiscie subiektywnej) ocenie jest "5", a tam gdzie u Ciebie "C" u mnie jest fala "A" korekty wzrostów i obecnie kończymy powoli fale "1 w B". Ale u mnie fale to raczej dodatek do analizy jak wiesz :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

Anomalia pisze:
pr7emo pisze:hej co myślicie o sytuacji odszkodowań od monsanto i kilkumiesięcznego nowego właściciela firmę Bayer? to jest największy cios poniżej pasa od hoho niepamiętnych czasów
Co masz na myśli?
https://www.google.nl/search?q=monsanto ... e&ie=UTF-8 ;)
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

pr7emo pisze:
Anomalia pisze:
pr7emo pisze:hej co myślicie o sytuacji odszkodowań od monsanto i kilkumiesięcznego nowego właściciela firmę Bayer? to jest największy cios poniżej pasa od hoho niepamiętnych czasów
Co masz na myśli?
https://www.google.nl/search?q=monsanto ... e&ie=UTF-8 ;)
Nie, no co Ty - artykuły czytałam przecież, znam sprawę :lol:
Nie rozumiem jednak, co masz na myśli pisząc o "ciosie poniżej pasa".
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

Anomalia pisze:
pr7emo pisze:
Anomalia pisze: Co masz na myśli?
https://www.google.nl/search?q=monsanto ... e&ie=UTF-8 ;)
Nie, no co Ty - artykuł czytałam przecież :lol:
Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o "ciosie poniżej pasa".
jeżeli Bayer będzie musiał zapłacić za każdy z 5000 pozwów wartość bagatela 250 mln dolarów to ja dziękuję.. to może być powód do kryzysu europejskiego
chyba łatwiej zainwestować w lek na raka i dzięki temu uniknąć tak hardkorowo wysokich kar
ile życie ludzkie jest wycenione 250 mln?
to tak jakby ktoś w moim otoczeniu niepalący zachorował i ktoś złożyłby pozew o to jako bierny palacz nie zachował bezpiecznej odległości od źródła dymu bo nie został o tym uprzedzony stosowną ulotką
ja też chcę być ubezpieczony na taką kwotę, za zwykłe małe złamanie możnaby dorobić się fortuny
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

pr7emo pisze:jeżeli Bayer będzie musiał zapłacić za każdy z 5000 pozwów wartość bagatela 250 mln dolarów to ja dziękuję.. to może być powód do kryzysu europejskiego
chyba łatwiej zainwestować w lek na raka i dzięki temu uniknąć tak hardkorowo wysokich kar
ile życie ludzkie jest wycenione 250 mln?
Druga opcja, że to jest ciosem poniżej pasa:
"Der jetzige Fall war zuerst verhandelt worden, weil Kläger Johnson bereits im Sterben liegt und deshalb in Kalifornien Anrecht auf einen schnelleren Prozessbeginn hatte." --->jeśli firma przez ponad 40 lat wprowadzała do obrotu środek, który zabija - to to jest cios poniżej pasa po całości.
Dla mnie to jest przedziwna i niejednoznaczna sprawa i przyznam, że i śledzę i będę ją śledziła z dużym zainteresowaniem, że tak powiem - osobistym. Wielki biznes ściera się z kruczkami prawnymi, tak sądzę.
Poza tym, rzecz dotyczy każdego z nas.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

Anomalia pisze:
pr7emo pisze:jeżeli Bayer będzie musiał zapłacić za każdy z 5000 pozwów wartość bagatela 250 mln dolarów to ja dziękuję.. to może być powód do kryzysu europejskiego
chyba łatwiej zainwestować w lek na raka i dzięki temu uniknąć tak hardkorowo wysokich kar
ile życie ludzkie jest wycenione 250 mln?
Druga opcja, że to jest ciosem poniżej pasa:
"Der jetzige Fall war zuerst verhandelt worden, weil Kläger Johnson bereits im Sterben liegt und deshalb in Kalifornien Anrecht auf einen schnelleren Prozessbeginn hatte." --->jeśli firma przez ponad 40 lat wprowadzała do obrotu środek, który zabija - to to jest cios poniżej pasa po całości.
Dla mnie to jest przedziwna i niejednoznaczna sprawa i przyznam, że i śledzę i będę ją śledziła z dużym zainteresowaniem, że tak powiem - osobistym. Wielki biznes ściera się z kruczkami prawnymi, tak sądzę.
Poza tym, rzecz dotyczy każdego z nas.
sąd pewnie ma problem z wymówieniem takiej kwoty, powinien miarodajnie do czynu i kosztów ubezpieczenia człowieka określić wysokość kary
myślę że jeśli świat by całkiem zgłupiał i uznałby tą karę za racjonalną to po co pracować jeśli można pozwać 10 firm o byle co i wygrywając tylko jedną sprawę być ustawionym z rodziną na pokolenia
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

pr7emo pisze:sąd pewnie ma problem z wymówieniem takiej kwoty, powinien miarodajnie do czynu i kosztów ubezpieczenia człowieka określić wysokość kary
myślę że jeśli świat by całkiem zgłupiał i uznałby tą karę za racjonalną to po co pracować jeśli można pozwać 10 firm o byle co i wygrywając tylko jedną sprawę być ustawionym z rodziną na pokolenia
A na ile wycenisz ludzkie życie?
Wszyscy znamy przykład - odszkodowanie za oblanie się gorącą kawą w McDonalds, 160 tys. odszkodowania kompensacyjnego i - bodajże 500 k - karnego.
Z końcem lat 90tych, pamiętam, był taki pozew przeciwko BMW: sprzedawali uszkodzone w transporcie auta, nie przyznając się do tego. Koszt naprawy - kilka tysi dolców. A przyznane odszkodowanie - 2 mln usd (ostateczne nie zostało wypłacone).
Dura lex, sed lex i tyle.
Dla mnie w sprawie glifosfatu jest wiele interesujących wątków merytorycznych, w tym brak jednoznacznych (w sumie - jakichkolwiek) dowodów obiektywnych wskazujących na działanie kancerogenne.
Bayera nie żal mi ani trochę. Ma z 10% w DAXie, prawda?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

Anomalia pisze:
pr7emo pisze:sąd pewnie ma problem z wymówieniem takiej kwoty, powinien miarodajnie do czynu i kosztów ubezpieczenia człowieka określić wysokość kary
myślę że jeśli świat by całkiem zgłupiał i uznałby tą karę za racjonalną to po co pracować jeśli można pozwać 10 firm o byle co i wygrywając tylko jedną sprawę być ustawionym z rodziną na pokolenia
A na ile wycenisz ludzkie życie?
Wszyscy znamy przykład - odszkodowanie za oblanie się gorącą kawą w McDonalds, 160 tys. odszkodowania kompensacyjnego i - bodajże 500 k - karnego.
Z końcem lat 90tych, pamiętam, był taki pozew przeciwko BMW: sprzedawali uszkodzone w transporcie auta, nie przyznając się do tego. Koszt naprawy - kilka tysi dolców. A przyznane odszkodowanie - 2 mln usd (ostateczne nie zostało wypłacone).
Dura lex, sed lex i tyle.
Dla mnie w sprawie glifosfatu jest wiele interesujących wątków merytorycznych, w tym brak jednoznacznych (w sumie - jakichkolwiek) dowodów obiektywnych wskazujących na działanie kancerogenne.
Bayera nie żal mi ani trochę. Ma z 10% w DAXie, prawda?
nie może to być tak wysoka kara choćby ze względu na wiedzę odnośnie pestycydów ten pracownik posiadał,powinien wiedzieć że należy dopasować potencjalne zagrożenie do jakości ubrań i narzędzi do rozpylania
wykorzystując ten środek miał też udział w użyciu go, to inna sprawa niż bierny palacz czy osoba poszkodowana w wypadku samochodowym
wg mnie sąd naraził na śmieszność cały wymiar sprawiedliwości, kompletnie odrzucił jak zachować się mogą w podobnych sprawach inni ludzie, sąd nie działa w zgodzie z otoczeniem
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 13.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

pr7emo pisze:nie może to być tak wysoka kara choćby ze względu na wiedzę odnośnie pestycydów ten pracownik posiadał,powinien wiedzieć że należy dopasować potencjalne zagrożenie do jakości ubrań i narzędzi do rozpylania
wykorzystując ten środek miał też udział w użyciu go, to inna sprawa niż bierny palacz czy osoba poszkodowana w wypadku samochodowym
wg mnie sąd naraził na śmieszność cały wymiar sprawiedliwości, kompletnie odrzucił jak zachować się mogą w podobnych sprawach inni ludzie, sąd nie działa w zgodzie z otoczeniem
Jestem prostym chemikiem, za wysokie progi dla mnie bym czuła się upoważniona do oceniania wyroku niezależnego sądu :idea: Nie znając faktów i dowodów :idea: Ani prawa :lol:
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, 12:30 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Zablokowany