DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
mjj48003
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:28

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: mjj48003 »

XAB pisze:
09 mar 2020, 13:41
kilka osob z nawigatora gra na ropie i niestety wszyscy dali tyly z tego co czytam nikt nie trafil tego zajeb strzalu w dol z wyzej 40 na sporo nizej 30
az zal patrzec na wykres
gdzie ja krna wtedy bylem ?
jak zwykle szarpałem drobne pod prąd lki wstyd mi ze az takie pudło w pozycjonowaniu
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Kto by się tego spodziewał? -4%, -8% ok. Ale -30%???
Forex jest jak g... na kole - raz na górze, raz na dole.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

mjj48003
to tylko dziekowac moge temu u gory bo ja uparciuch jestem
ze nie bronilem pozycji boby mnie wyleszczyli na dlugo ze złudzen
PEPSIAKA NIET
ciekawe bo on lubi trzymanko czy mocno go nie szarpnelo tez
bo gaz choocby 1,61 :idea: :idea: :idea: :idea: byl
a on gazu z nogi nie zdjął bo nie pisal nic
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 13:49 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

qduaty pisze:
09 mar 2020, 13:35

Budzet u arabow to nawet 70usd. Slyszalem.. ale ich stać jest na taką wojnę a ruskich nie.

Btw czy mi sie zdaje cxy nie otwarli jednak usa?
właśnie w takim kontekście to podawałem. 50-60$ u ruskich przy normalnym popycie. Teraz jest 30$ i popyt o 50% mniejszy ze wzgledu na wirusa wiec to tak jakby normalnie sprzedawali po 15$. Ile moga tak wytrzymac? Puscili blef liczac ze sie uda i zostali sprawdzeni. Za miesiac, dwa wirus sie rozmyje, Rosja zmieknie, ropa uklepie długoterminowe dno techniczne i jak strzeli to ekranu braknie. Na pewno warto powoli budowac rozsadnie pozycje długoterminowe IMO
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

XAB pisze:
09 mar 2020, 13:41
kilka osob z nawigatora gra na ropie i niestety wszyscy dali tyly z tego co czytam nikt nie trafil tego zajeb strzalu w dol z wyzej 40 na sporo nizej 30
Generalizujesz.
XAB pisze:Spekulanci krótkoterminowi mają swoje żniwa, a długoterminowi inwestorzy cierpią na galopadę zmian i nadmiar wrażeń. W takich okolicznościach zawsze warto wrócić do fundamentów, zwłaszcza makroekonomicznych. A te nie napawają optymizmem.
i tyle temat głowny
Siedzi mi w głowie ta Twoja wypowiedź, dalej się z nią zgadzasz?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Tony S.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 455
Rejestracja: 07 lut 2014, 21:50

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: Tony S. »

Wszyscy teraz rozpamiętujemy złe decyzje i leczymy krwawiące rany na kontach i w głowach. Dlaczego nie przewidziałem ? Dlaczego nie stałem z boku mając już zyski z S'ek w kieszeniach ? Dlaczego nie wszedłem zgodnie z kierunkiem na ropie, dolarze, indeksach ?
Każdy szuka sensownego wytłumaczenia podpierając się fundamentami czy nędzną AT.

Prawdziwym zwycięzcą jest o ironio nasz Świeżak. Nie dość, że kapitał ma nienaruszony, głowę spokojną i brak moralniaka to jeszcze siedzi na spirytusie jak arab na ropie ....
:shock:
...Liczy się tylko TU i TERAZ... nie mów mi jutro, że była okazja !!

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

u mnie sp500 zawieszone u obu brokow ani nic nie pisza nawet czy ruszy
Anomalia
gdybym robił s na ropie a taki mialem od tygodnia zamiar to bym sie z ta swoja wypowiedzia zgadzal na 100 procent
tak to tylko na 60 ha ha ha
to ze robilem lki to sam sie zastanawiam czemu :568:
a w sumie czemu?
a tylko dlatego ze mialem zamiar pobawic sie w dlugoterminowa inwestycje zamiast patrzec na pewny kierunek i grac ski :idea:
zarowa mi swiecila a mialem to gdzies mo to mam kilka juz dzieki DT PROCENT straty
a bylo kilkanascie chwilami
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 14:02 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Xab
cale usa zawieszone
Mieli niby na otwarcie odwiesić na 15min ale jak będzie spadac to zawiesić ponownie..

Chyba zrezygnowali..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

Kermit pisze:
09 mar 2020, 13:21
qduaty pisze:
09 mar 2020, 13:11


Granica opłacalności wydobycia dla ruskich to ok 40usd.. dla usa ok 35usd.. a araby mają wyje..ne bo im starczy 10usd..
Jeśli taka cena się utrzyma to hameryka zacznie upadac..
Pierwsza kwestia jest taka że Arabowie cokolwiek robia to w porozumieniu z USA, druga kwestia to inna jest cena oplacalnosci wydobycia, a inna jest cena jaka musi miec ropa zeby dopiac budzety. Pamietaj jaki % wplywow jest u Arabów i Rosji z ropy. Budzet sie dopina w Rosji przy cenie ropy powyżej 50-60$, u Arabów czytalem ze nawet przy wyższej cenie
pamiętaj ze budżet można zrobić na dwa sposoby
ilościowo i przez marże
wystarczy ze sprzedadzą dużą ilość ropy i przychód będzie ten sam a przy okazji utrą nosa Wołodii

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

qduaty pisze:
09 mar 2020, 13:59
Xab
cale usa zawieszone
Mieli niby na otwarcie odwiesić na 15min ale jak będzie spadac to zawiesić ponownie..

Chyba zrezygnowali..
tu tez mam 2lki krna niby z dolu to dane mojego broka ale 2lki dryndaja a hich wie jak otworza po sred 2819, xx nie wiem jakie wy dno mieliscie :568:
u mnie bylo 2817 najnizej
rekordy spadku to włochy i grecja bo wyzej 10 proc polecieli w dol
wig mam 7-8
a z towarow to w sumie masakra tylko oleje benzyna itp
mala cena oleju mala inflacja czyli niezle jajca wydumali
edek grajac fbo to 1,1456
wskazanie na uppppppppppppp bo jest znowu 1,146
niby otworzyli na 1,187 ale dalej fbo pracuje i trzyma ramy
mam dolce kupione wiec w te klocki nie gram
1,1287 a 1,1456 tu jestesmy w srodku teraz fbo
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 14:24 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
l||l||l||
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 lip 2019, 21:38

Re: DayTrading: Poniedziałek 09.03.2020

Nieprzeczytany post autor: l||l||l|| »

Na miejscu odbiorcow ropy powiedzialbym Arabii ze 30$ to wciaz za drogo i maja dac wiekszy rabat albo pojde do Rosji. Ciekawe do ilu byliby sklonni zejsc z ceny byleby sprzedac? Cysterna ropy za 5$? Bralbym tyle ile sie da przeczekal ten okres a potem sprzedal z kosmiczna marza.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany