DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 09 maja 2017, 00:00

Wzrost
2
67%
Bez zmian
1
33%
Spadek
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Za mną dzisiaj mało przyjemny zabieg leczenia kanałowego zęba pod mikroskopem, ale wreszcie można usiąść przed komputerem i odrobić (chociaż część tego "przyjemnego" zabiegu).
The only way is up

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

EU
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Zastanawiają sie co robić..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Świeżak44 pisze:Zastanawiają sie co robić..
oj świeżak świeżak,

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Przypomniało mi się, że ktoś w weekend w tym dziale napisał, że edek w piątek na wykresie dziennym zrobił wisielca.
Otóż nie ! To był młotek, a jak wiadomo młotek na górce nic nie znaczy. Wisielec na wykresie dziennym na edku był 27 marca i jak widać sprawdził się.
Z formacjami świecowymi jest dodatkowo taki problem, że one są tylko sugestią i wymagają potwierdzenia na kolejnych świeczkach. Swego czasu (ponad 10 lat temu analizowałem formacje świecowe na podstawie dwóch książek o świecach (Neeson i ktoś jeszcze - mam gdzies te książki, ale nie bardzo wiem gdzie) i mogę stwierdzić, że sprawdzalność ich jest taka sobie. Te najprostsze formacje jak młot czy wisielec to jeszcze całkiem nieźle, ale te bardziej złożone (trzy kruki, trzech żołnierzy czy coś w tym stylu) juz niezbyt często się sprawdzają.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

tommy_s
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2010, 12:05

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: tommy_s »

MarioDM pisze:... Wisielec na wykresie dziennym na edku był 27 marca...
google... :idea:

majkel79
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 681
Rejestracja: 24 lut 2016, 12:27

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: majkel79 »

Świeżak44 pisze:
krzychu3_1989 pisze:jaki macie plan na indeksy ?
głownie chodzi mi o podejście dax 30
Niezbadane sa wyroki wielkiej finansjery. ;) Czekać i obserwować co wymyślą. To jest nowa sytuacja, kiedy wygrał ich faworyt. Logicznie biorąc giełdy powinny poszybować w górę...ale logika przegrywa z reguły na giełdach.

-- Dodano: 08 maja 2017, 11:38 --

PS. Majkel 79, jak widzisz indeksy?
Mój osobisty doradca doradził mi od piątku shorty na dax, za wcześnie wziąłem i zakończyłem piątek na stracie. Dzisiaj już nawet lekki plus mam ale wyłączony byłem od forexa przez weekend to trudno się mi się odnieść.

H1 i H4 widzę w okolicach 12612 wsparcie, na D1 12455 dopiero. O szczytach nie piszę bo widać na wykresie co jest. Będę obserwował ale w tych okolicach H1 i H4 bym zamykał shorty.

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: warmia »

MarioDM pisze: Swego czasu (ponad 10 lat temu analizowałem formacje świecowe na podstawie dwóch książek o świecach (Neeson i ktoś jeszcze -
„Wykresy świecowe” - Gregory L. Morris.
Zapamiętałeś czeladnika a zapomniałeś o mistrzu...

P.S. Nisona możesz śmiało wyrzucic, albo... podarować ...wrogowi.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: freakout »

MarioDM pisze:Przypomniało mi się, że ktoś w weekend w tym dziale napisał, że edek w piątek na wykresie dziennym zrobił wisielca.
Otóż nie ! To był młotek, a jak wiadomo młotek na górce nic nie znaczy. Wisielec na wykresie dziennym na edku był 27 marca i jak widać sprawdził się.
Z formacjami świecowymi jest dodatkowo taki problem, że one są tylko sugestią i wymagają potwierdzenia na kolejnych świeczkach. Swego czasu (ponad 10 lat temu analizowałem formacje świecowe na podstawie dwóch książek o świecach (Neeson i ktoś jeszcze - mam gdzies te książki, ale nie bardzo wiem gdzie) i mogę stwierdzić, że sprawdzalność ich jest taka sobie. Te najprostsze formacje jak młot czy wisielec to jeszcze całkiem nieźle, ale te bardziej złożone (trzy kruki, trzech żołnierzy czy coś w tym stylu) juz niezbyt często się sprawdzają.
formacje świecowe sprawdzają się i to doskonale ;) jednak problem 99% osób grających w oparciu o nie jest taki że w ogóle nie zwracają oni uwagi na miejsce w jakim dana formacja się znajduje :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: DayTrading: Poniedziałek 08.05.2017

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

warmia pisze: „Wykresy świecowe” - Gregory L. Morris.
Zapamiętałeś czeladnika a zapomniałeś o mistrzu...

P.S. Nisona możesz śmiało wyrzucic, albo... podarować ...wrogowi.
Dawno juz nie widziałem tych książek, więc nie pamiętam obu nazwisk i nie pamiętam również, która była słaba, ale fakt - pamiętam, że jedna z nich był słaba :D
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Zablokowany