DayTrading: Piątek 28.02.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Hermes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 09 wrz 2019, 15:07

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Hermes »

Poziomem zamknięcia świecy miesięcznej dla DAX jest poziom 11 700 .. Jeżeli cena dziś zamknie się w tamtych okolicach to będzie cień szansy , że w przyszłym tygodniu zobaczymy korektę jeżeli dziś cena pójdzie do góry to bedzie oznaczać że nastąpiła cześciowa realizacja zysków a w poniedziałek na otwariu bedzie potężna luka poniżej 11 700 a klejny poziom zamknięcia świecy miesięcznej aż strach podawać ..

Przez weekend mówiłem , że warto zwrócić uwagę na CAD w tym tygodniu bo go będą mocno osłabiać no i się ziściło ...a to dopiero początek ... Chf też miał swój tydzień .. Indexy mówiłem że jak wyłamią poziom ceny dziennej piątkowej to bedą mocne spadki i są ... to dopiero przesmak tego co bedzie ...

szacunkowy spadek sprzedaży samochodów w China 92 % to nie skończy się dobrze , 6 % chińskich firm stoi na skraju bankructwa a to dopiero 3 miesiąc wirusa ...

Ja zamykam już wszystkie pozycje na weekend i czas odpocząć i przygotować się na kolejny tydzień ...

Powwodzenia Panowie i Panie ...
Miłego weekendu ..

PS. Złoto w kanale , sądzę , zę walą po sl z longów żeby zacząć wzrosty . 1614 poziom do przemyślenia ..

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

Niech mi ktoś wytłumaczy czemu EUR rośnie do większości walut? Skoro i tak w EU jest druga pod względem zarażonych? I zaczyna brakować elementów do produkcji. Sam mam ten problem z produkcją mam maks na 3 tygodnie jeszcze elementów. US chociaż ma jeszcze jakąś swoją produkcję a my tu na miejscu tylko składamy lub tylko Made in Azja

Hermes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 09 wrz 2019, 15:07

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Hermes »

Ekolog pisze:
28 lut 2020, 08:46
Niech mi ktoś wytłumaczy czemu EUR rośnie do większości walut? Skoro i tak w EU jest druga pod względem zarażonych? I zaczyna brakować elementów do produkcji. Sam mam ten problem z produkcją mam maks na 3 tygodnie jeszcze elementów. US chociaż ma jeszcze jakąś swoją produkcję a my tu na miejscu tylko składamy lub tylko Made in Azja
Można to tłumaczyć na wiele sposobów ale jeden z nich jest taki , że speekulancji spodziewali się że ECB bedzie pompować a ECB w kńcu zrbiło bardzo mądzrze i powiedziało stop , macie budżety wewnetrzene i je wykorzystajcie a jak to nie pomoże to my zaczniemy działać ... i od posiedzenia masz bardzo mocne umocnienie EUR . NIe tego się spodziewali ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Ekolog pisze:
28 lut 2020, 08:46
Niech mi ktoś wytłumaczy czemu EUR rośnie do większości walut? Skoro i tak w EU jest druga pod względem zarażonych? I zaczyna brakować elementów do produkcji. Sam mam ten problem z produkcją mam maks na 3 tygodnie jeszcze elementów. US chociaż ma jeszcze jakąś swoją produkcję a my tu na miejscu tylko składamy lub tylko Made in Azja
to niestety jest cena rynku bo on decyduje
i kwestia spojrzenia
minim i maks roczne eur/dol wyglada tak 1.14479 / 1.07780
masz 1,10 widzisz wzrosty bo ja nie bardzo 8)
na wykres teren oczyszczony lka frycek ropa i usd/pl lki a ska edek :568:

usd/pl na teraz na te chwile
https://iv.pl/image/GrZ3wL1
1lka
Ostatnio zmieniony 28 lut 2020, 09:16 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Zen »

Ekolog pisze:
28 lut 2020, 08:46
Niech mi ktoś wytłumaczy czemu EUR rośnie do większości walut? Skoro i tak w EU jest druga pod względem zarażonych? I zaczyna brakować elementów do produkcji. Sam mam ten problem z produkcją mam maks na 3 tygodnie jeszcze elementów. US chociaż ma jeszcze jakąś swoją produkcję a my tu na miejscu tylko składamy lub tylko Made in Azja
EUR rośnie, bo kasa płynie z Ameryki do Europy. (Niemcy coś ogłosili, ECB coś ogłosiło...) tylko że to nijak się ma do fundamentów.
Ameryka powinna rosnąć bo CHiny słabną z powodu Virusa, ale ropa leci na pysk więc Ameryka jako exporter (od kilku lat tak właśnie jest) tez traci. ...tylko dlaczego w takim razie Dax nie rośnie?? Nic się tu nie trzyma kupy.... 8)
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Arturm21
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:20

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Arturm21 »

Siemano waryjaty?? Pytanie, jak tam rozmowy trumpa z chinami? Ktos cos wie? Bo mi sie wydaje ze ten medialny szum z virusem jest h.. warty, wiecej strachu i paniki tylko. Mysle ze teraz chiny przystapia na propozycje usa w sprawach handlowych, podruffki waryjaty :564:

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Zen »

Arturm21 pisze:
28 lut 2020, 09:15
Siemano waryjaty?? Pytanie, jak tam rozmowy trumpa z chinami? Ktos cos wie? Bo mi sie wydaje ze ten medialny szum z virusem jest h.. warty, wiecej strachu i paniki tylko. Mysle ze teraz chiny przystapia na propozycje usa w sprawach handlowych, podruffki waryjaty :564:
A to oznacza, że grube misie, które się nakupowały na dzisiejszych minimach zarobią kupę kasy w najbliższym czasie
Jakakolwiek wzmianka o dealu + reebot chińskiej gospodarki ....i rynki wystrzelą jak rakieta.
:564:
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Cichy44
Gaduła
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: 07 lut 2015, 15:25

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Cichy44 »

Dokąd ten EURUSD zmierza?
Póki co pierwsze TP 1,10245 zaliczonee, czekam jeszcze dzisiaj na 1,1048 i 1,1067

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »


Tomasz987654321
Gaduła
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:27

Re: DayTrading: Piątek 28.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz987654321 »

TsunamiPL pisze:
28 lut 2020, 07:47
Traktuję spadki jak normalną korektę. Poziomy cenowe zwłaszcza w USA były absurdalne.
Koronawirus jest groźny, ale 83 389 osób zachorowało, 36 571 osób wyzdrowiało. Zmarło 2858.
Poza tym jest zmienność i to się liczy.
Fajnie, że nie mamy mielenia w dół przez dwa lata po 0,2-0,5% dzień w dzień, bo na tym bym popłynął.

Pewnie niedługo Waren Buffet znowu zawiadomi o nabyciu olbrzymich pakietów akcji i wszystko będzie się kręcić od nowa.
Poczytaj to

https://www.bnnbloomberg.ca/china-set-t ... -1.1397175

Zablokowany