DayTrading: Piątek 27.11.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Tomasz196407 pisze:
28 lis 2020, 20:56
szuler pisze:
28 lis 2020, 20:25
Xabik na temat fal nie będę dyskutował ,
bo się nie znam. Tu Tomasz mógłby coś wyrysować.
w twoim klinie nie pasuje mi górna kreska
i jeszcze tak
https://invst.ly/szx0h.
oczywiście coś zakładam ,
ale nie mam pewnosci.

e/u
tu też istotną krechę wybiło nie na darmo
https://invst.ly/szx3e
https://invst.ly/szx4w
https://invst.ly/szx4q
Jak już rozpatrujecie tak duży okres
to może warto zobaczyć maks. okres
https://stooq.pl/q/?s=dx.f
coraz nizsze szczyty i dołki
a dla dt to nic nie daje
mysle ze pojecie dt /to ksiazkowe/ to przezytek bo czasy sie zmieniły i w tył patrzec
nie ma sensu
piszemy w dziale dt ktory tak samo mozna by nazwac -pogaduchy o tradingu
inaczej moze ludzie tu pisali 5 lat temu inaczej piszemy teraz i o czym innym EOT
nikt z was o tym jak gra jak pozycjonuje juz od dawna nie pisze , mozna sie czasem tylko domyslic ale czystego dt nie gra nikt wg mnie
i moje zdanie jest takie
dobrze ze piszemy bo przynajmniej dajemy jakas wyobraznie o kierunku
przeciwna do tego o czym czytaja ludzie na PORTALACH bankierach onetach tv i innych cudakach
RYNEK
Zakladalem spadki na rynkach spadkow nie ma i prawdopodobnie grudzień bede stal z boku
bo mam jeszcze ski i jeszcze na jakis dolek licze moze do srody
ale budowac lki np na dax na ok 132xx uwazam za zbyt duze ryzyko :?:
tak samo jak po 5grudnia grac ski z drukarkami fedu,
z 5 razy moje zalozenie wyszlo wiec co zarobilem pipsow to moje i tyle prognozy na ten rok
rynek jest wzrostowy zas ja spokojnie musze poczekac az im sie ta wiara we wzrosty
z- nudzi bo jakos podłaczac się po ten trend wzrostowy jeszcze nie chcę, /bo ustawianie piramidki na cos co moze w 1dzien spasc o 300 pipow nie ma sensu/ i to dotyczy tez edka/100pip/ bo koreluje w sumie z rynkiem b.mocno
tylko kolejny raz powtorze dt gram tylko w celu obrony pozycji i jak ktos tego nie umie pojac to sorki ale ja tlumaczyc juz nie chcę
i tylko przypomnę grajacym daxa zwlaszcza
kontrakt terminowe na dax CFD byly sprzedawane przy kursie 12400 na spadki / niz12k
i beda rozliczane ok 15 grudnia i to jako bat trzeba zapamietac tym wierzacym mocno w hosse juz :idea: :idea: :idea:
takze weekendowo i patrzac z tej perspektywy moze sie okazac ze moja eska z 13360
wcale jeszcze nie jest taka zła / bo co maja powiedziec ci co maja sss po 12400 :) i nie zamkneli pozycji /bo bylo mozna/ na weekendowym chodzi ok 1337x
dax na m10
https://iv.pl/image/dax-gr-m10.GtcqrxT
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

piszemy w dziale dt ktory tak samo mozna by nazwac -pogaduchy o tradingu
inaczej moze ludzie tu pisali 5 lat temu inaczej piszemy teraz i o czym innym EOT
nikt z was o tym jak gra jak pozycjonuje juz od dawna nie pisze , mozna sie czasem tylko domyslic ale czystego dt nie gra nikt wg mnie
i moje zdanie jest takie
dobrze ze piszemy bo przynajmniej dajemy jakas wyobraznie o kierunku
przeciwna do tego o czym czytaja ludzie na PORTALACH bankierach onetach tv i innych cudakach
Pogaduchy o tradingu... i bardzo dobrze niech będą. Rynek jest trudny, walczymy z jakąś sztuczną inteligencją, która robi co chce i jest ciężko cos wyrwac. I co tu się mamy napinać?? Gdzie sa ci wspaniali traderzy sprzed 5 lat?? Gdzie ci chłopcy z tamtych lat??? :lol: :lol: Czy rynek aby już ich nie pokonał? Czy juz odeszli od stolika? Zyjemy złudzeniami, a rzeczywistość jest jak w tym konkursie:
1. Zaorski- czyści kolejne konta zawodowo, błyskawicznie, szybciej ode mnie: https://www.forexfactory.com/deskorolkarz#acct.41 ,
2. Poznaj Rynki- równia pochyła od początku, duża systematyczność, jazda w dół.. https://www.forexfactory.com/poznajrynek
3. Szwajcar- traci najwolniej, ale zafiksował się najbardziej ze wszystkich. 2 x dopłacał, wszystkie pozycje w stracie . Strtegia:"Spadki albo śmierć" :lol: . Do samego końca. https://www.forexfactory.com/szwajcar#acct.22-tab.list

I to jest rzeczywistość teraz. To sa fakty. Na tym trzeba się skupić, dlaczego jest tak źle. XAB tez o spadkach mysląłeś cały czas i były spadki?? Dlaczego nie było? Mi AT, fibo 78%, reakcje, wszystko, wskazywały na duże spadki, a wywaliła mnie rakieta tuz po północy następnego dnia. Nad tym trzeba sie zastanowić jak temu przeciwdziałać.
Kiedyś to było.. niech przyjdą ci wspaniali traderzy i niech pokażą jak się gra. Chętnie popatrze. Nic nie będe pisał..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

swiezy to ze cie wtedy wywalilo to akurat byl znowu przypadek
a tylko jeden z kolejnych twoich wywalen fakt walek byl taki na 100 procent to przyznaje
na to nie bylo obrony , kto wtedy nie uciekl a probowal sie bronic to stracil
i mysle ze sporo zawodowcow wtedy polecialo tym bardziej ze dwa razy walili w tym roku podobne anomalie nie do obrony chocby strzal na ropie tez 3ci raz
raz w dol pojechali do przesady a to o czym piszesz to ostatnio w gore
twoje nastawienie i twoje zasady grania sa nienormalnr bys cokolwiek zarabial i poki tego nie wyplenisz mozesz o realu na fx pogadac tylko EOT
xx
dla mnie te ruchy od marca to byla wyrazna hossa jak u bossa , nie chce sie rozpisywac ale moge rok czy nawet dwa lub olac w-ogole forex, wstrzelilem sie z 5 przynajmniej razy w kierunek i zbytnio w tyłek nie dostalem ani razu
wiadomo byly straty tez ale w sumie to
juz nawet tego nie pamietam dlaczego
xx
niestety wspaniali traderzy raczej watpie by tu wrocili a dlaczego a moze raz pomysl?
forex jak nie tyrasz bo kilka-nascie godz dziennie to o zysku zapomnij, kazdy z nich powoli sie o tym przekonał i po prostu odpuscil sobie dpo=godz ciagle przy kompie /A prawdop tez co drugi zalozmy stracil/i tyle taki to rynek fx
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020, 16:17 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ten wałek, to zrobili nie tylko na SP. Patrze teraz fibo na KGHM i w tym prostokącie, też bym wszystkie pieniądze postawił na spadki tam według AT. Reakcje wzorcowe, beda walic w dół bym myslał. Tutaj juz zadziałali spekulanci, którzy rysowali nam od wielu dni to co chcemy zobaczyc, co pasuje do wzorca a zamieszanie z wyborami wykorzystali do wywalenia tego. I wtedy to co zwykle działa, to zrobi nam kuku. Tak samo zrobili z koronawirusem. Wykorzystali strach i zamieszanie. Pamiętam jak tu pisali o drugim dołku, o SP po 1500 itd.. Oni chyba tylko czekali na taki event jak koronawirus..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

jakbys o tym nie wiedzial wałek to rzadko leci na 1dnym instr
byl na nasdq na us30 na spc i japoncach itp itd i na calej masie indeks europy
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Świeżak44 pisze:
29 lis 2020, 15:12
walczymy z jakąś sztuczną inteligencją, która robi co chce i jest ciężko cos wyrwac.
Tobie nawet jakby dać gotową strategie która zarabia to i tak byś tracił. Tutaj nie chodzi o kosmitów, sztuczną inteligencję, NWO , tylko grasz swoje urojone wizje które nazywasz "scenariuszem". Nie widzisz wykresu, bo przed oczami masz swoje urojenia jak to wyżej, fibo, kwadraciki. Zamiast grać na kontynuacje trendu na 78 albo 50 to grasz na kontre do tych poziomów, a potem się dziwisz że trend był kontynuowany tam gdzie ty wlazłeś :wall:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ale powinniśmy pamietac, że wybory z reguły wykorzystuja do wywalenia indeksów. Wybory we Francji 2017 kwiedcień, wybory Trumpa 2016 listopad, Wybory Bidena teraz, glosowanie na BREXIT, referendum we Włoszech 04.12.2016- czy cos sie zakończyło spadkami??? NIE. A zawsze udawali przed tym spadki. Tak rozgrywają takie eventy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

rookie2 pisze:
29 lis 2020, 16:30
Świeżak44 pisze:
29 lis 2020, 15:12
walczymy z jakąś sztuczną inteligencją, która robi co chce i jest ciężko cos wyrwac.
Tobie nawet jakby dać gotową strategie która zarabia to i tak byś tracił. Tutaj nie chodzi o kosmitów, sztuczną inteligencję, NWO , tylko grasz swoje urojone wizje które nazywasz "scenariuszem". Nie widzisz wykresu, bo przed oczami masz swoje urojenia jak to wyżej, fibo, kwadraciki. Zamiast grać na kontynuacje trendu na 78 albo 50 to grasz na kontre do tych poziomów, a potem się dziwisz że trend był kontynuowany tam gdzie ty wlazłeś :wall:
To pokaż jak się gra. Załóż demo i pokaż jakie to proste jest. Zobaczymy na koniec tygodnia ile ugrałeś. Pokaż że wygrywasz w wykresami.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Świeżak44 pisze:
29 lis 2020, 16:37
rookie2 pisze:
29 lis 2020, 16:30
Świeżak44 pisze:
29 lis 2020, 15:12
walczymy z jakąś sztuczną inteligencją, która robi co chce i jest ciężko cos wyrwac.
Tobie nawet jakby dać gotową strategie która zarabia to i tak byś tracił. Tutaj nie chodzi o kosmitów, sztuczną inteligencję, NWO , tylko grasz swoje urojone wizje które nazywasz "scenariuszem". Nie widzisz wykresu, bo przed oczami masz swoje urojenia jak to wyżej, fibo, kwadraciki. Zamiast grać na kontynuacje trendu na 78 albo 50 to grasz na kontre do tych poziomów, a potem się dziwisz że trend był kontynuowany tam gdzie ty wlazłeś :wall:
To pokaż jak się gra. Załóż demo i pokaż jakie to proste jest. Zobaczymy na koniec tygodnia ile ugrałeś. Pokaż że wygrywasz w wykresami.
Demo to ty sobie załóż i próbuj dalej robić 100% dziennie. A za 2 dni kolejne jak już to spalisz. I tak przez kolejne 4 lata, aż w końcu, aż w końcu ogarniesz to co napisałem wyżej,albo że się do tego po prostu nie nadajesz, EoT.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 27.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Ja Wam radze te "naukowe" dysputy spisać ...
najlepiej do pracy mgr conajmniej

-------------------------------------------------------------------

Tesla 640 w zasiegu jako C w korekcie prostej ABC
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020, 18:22 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany