DayTrading: Piątek 27.08.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Siema wszystkim. Czy według logiki, indeksy w U.S.A. nie powinny się zacząć cofać już teraz? Zamiast tego widzę nowe ATH? Jak wytłumaczyć wzrost prawie 700 punktów od korekty w tydzień (w NASDAQ)?

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

navik pisze:
27 sie 2021, 19:45
Ok.
Ustawie oczekujące S na sapinie po 4513 . Jak wejdzie to bedzie, jak nie wejdzie to nie bedzie ... :roll:
To na kasowym jakieś 4517 o ile dobrze pamiętam było 4 pkt różnicy. Ja mam kolejny cel na 4515 i tam powinniśmy dojść. U Ciebie to jakieś 4511. Za dużo tych różnych symboli i wycen. Ja od zawsze śledzę i gram kasowy.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Mistyfikator pisze:
27 sie 2021, 19:47
Siema wszystkim. Czy według logiki, indeksy w U.S.A. nie powinny się zacząć cofać już teraz? Zamiast tego widzę nowe ATH? Jak wytłumaczyć wzrost prawie 700 punktów od korekty w tydzień (w NASDAQ)?
Nie powinny, powinny wtedy gdy nie powinny :)

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

zakaven pisze:
27 sie 2021, 19:50
Mistyfikator pisze:
27 sie 2021, 19:47
Siema wszystkim. Czy według logiki, indeksy w U.S.A. nie powinny się zacząć cofać już teraz? Zamiast tego widzę nowe ATH? Jak wytłumaczyć wzrost prawie 700 punktów od korekty w tydzień (w NASDAQ)?
Nie powinny, powinny wtedy gdy nie powinny :)
Powinno, ale jak każdy na zawale czeka to nie będzie. Taki urok że większość musi się mylić i stracić w tym biznesie. Cierpliwość i duży depozyt.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

P4W3L pisze:
27 sie 2021, 19:53
zakaven pisze:
27 sie 2021, 19:50
Mistyfikator pisze:
27 sie 2021, 19:47
Siema wszystkim. Czy według logiki, indeksy w U.S.A. nie powinny się zacząć cofać już teraz? Zamiast tego widzę nowe ATH? Jak wytłumaczyć wzrost prawie 700 punktów od korekty w tydzień (w NASDAQ)?
Nie powinny, powinny wtedy gdy nie powinny :)
Powinno, ale jak każdy na zawale czeka to nie będzie. Taki urok że większość musi się mylić i stracić w tym biznesie. Cierpliwość i duży depozyt.
Przy takim short squeeze to i depozyt na 1000pkt wywózki w górę będzie za mały...

Chyba trzeba trzymać na long terma

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Przyznam się szczerze, że mnie już zmęczyli. Zajmuję tylko pozycje krótkie, ale tak mnie przyzwyczaili, że na korektach oddaję, nie jestem stratny ale też nie zarobiony. Nie raz przerabiałem taką sytuację, oddam na korekcie i wtedy pójdą naprawdę :?

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

zakaven pisze:
27 sie 2021, 20:04
Przyznam się szczerze, że mnie już zmęczyli. Zajmuję tylko pozycje krótkie, ale tak mnie przyzwyczaili, że na korektach oddaję, nie jestem stratny ale też nie zarobiony. Nie raz przerabiałem taką sytuację, oddam na korekcie i wtedy pójdą naprawdę :?
Dlatego boje sie grać S nie widząc sygnału do spadkow , a ja nie widzę jeszcze sygnału , za to widzę sygnały wzrostowe z zasięgami dość wysoko .
Przy moim depo i wielkościach pozycji jakie otwieram to ruch na 50-100 pkt w nie ta stronę co trzeba robi mi z depo „ jesień średniowiecza” :lol:
Zresztą nasdaqa szortował RZ juz od dawna i nie wiem jak na tym wyszedł bo juz nie śledzę poczynań , ale szału nie było :(
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Może tym razem warto mieć rękę na pulsie, ta ostatnia pompa na Nasdaq wygląda dosyć podejrzanie... :shock:
Pytanie jak wysoko dobiją najwyższą szpilkę - jak dojdą jeszcze do 16000 to już się chyba poddam z kontrowaniem rynku :d

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Na nasdaqu lampka ostrzegawcza zapali mi sie dopiero jak dojdziemy do 15625 . Dopóki tam nie zawedrujemy każdy dołek jaki bedą robić będę sie starał łapac i wchodzić w L
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 27.08.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

navik pisze:
27 sie 2021, 20:11
zakaven pisze:
27 sie 2021, 20:04
Przyznam się szczerze, że mnie już zmęczyli. Zajmuję tylko pozycje krótkie, ale tak mnie przyzwyczaili, że na korektach oddaję, nie jestem stratny ale też nie zarobiony. Nie raz przerabiałem taką sytuację, oddam na korekcie i wtedy pójdą naprawdę :?
Dlatego boje sie grać S nie widząc sygnału do spadkow , a ja nie widzę jeszcze sygnału , za to widzę sygnały wzrostowe z zasięgami dość wysoko .
Przy moim depo i wielkościach pozycji jakie otwieram to ruch na 50-100 pkt w nie ta stronę co trzeba robi mi z depo „ jesień średniowiecza” :lol:
Zresztą nasdaqa szortował RZ juz od dawna i nie wiem jak na tym wyszedł bo juz nie śledzę poczynań , ale szału nie było :(
A ja widzę sygnał do spadków, oczywiście nie na wykresie :) Wiemy, że moje i Twoje mm, jak i zarządzanie ryzykiem jest skrajnie odmienne :D.
Zwróciłeś moja uwagę na to co gra RZ, sprawdziłem i gra es na nygusie ale i też na daxie. Rzeczywiście może za dużo tych eskowiczów i trza i klasycznie wywieźć, z tym, że są tacy co grają es od...hm...bardzo dawna.

Zablokowany