DayTrading: Piątek 23.11.2012

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Dzień na EURUSD zakończy się okolicach

Czas głosowania minął 23 lis 2012, 23:17

1.3050
15
15%
1.3000
5
5%
1.2950
24
25%
1.2900
9
9%
1.2850
21
22%
1.2800
12
12%
1.2750
11
11%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

jak na razie mamy one2 one na edku z h4 :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Coluche
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 17 kwie 2012, 12:43

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: Coluche »

Cała ta Unia to po prostu żenada.Zamiast pokazać światu że jest silna to banda egoistów wykłóca się o parę marnych groszy a z tych biedniejszych jak np.My robi dziadów.
Mam nadzieję że żadnego następnego budżetu już nie będzie i cały ten syf rozpadnie się w proch i pył.

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

snikers_m pisze:
xantiros pisze:
dejvido pisze:Na moje dojedziemy do 1.3010-20 i cofka powinna nastapic , sam siedze na S na 1.2877, ale bronie sie hedge
na razie brutalna prawda jest "up", nie ma co zaklinać gdzie odbije na "S" ,
W sumie tak, ale zbawić nas może porządna korekta, w przypadku złych decyzji przy wejściu pozostaje mieć takie depo żeby wytrzymywało obciążenia pozycji idących na głęboki minus, cierpliwość i nadzieję hehe
a moze SL?

xantiros
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 14 lis 2011, 12:56

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: xantiros »

ZielonaMgielka pisze:
W sumie tak, ale zbawić nas może porządna korekta, w przypadku złych decyzji przy wejściu pozostaje mieć takie depo żeby wytrzymywało obciążenia pozycji idących na głęboki minus, cierpliwość i nadzieję hehe

a moze SL?
jak już strata jest duża, to SL już nie pomoże - "próg bólu przekroczony", hedge może być ratunkiem w takiej sytuacji
Za jakiś czas WR 104 zmiecie ten cały bajzel...... i nastanie cisza.....

snikers_m
Gaduła
Gaduła
Posty: 260
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:07

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: snikers_m »

xantiros pisze:
ZielonaMgielka pisze:
W sumie tak, ale zbawić nas może porządna korekta, w przypadku złych decyzji przy wejściu pozostaje mieć takie depo żeby wytrzymywało obciążenia pozycji idących na głęboki minus, cierpliwość i nadzieję hehe

a moze SL?
jak już strata jest duża, to SL już nie pomoże - "próg bólu przekroczony", hedge może być ratunkiem w takiej sytuacji
tak jak prawi xantiros szkoda teraz dawać SL na takiej stracie lepiej poczekać... wogóle zaczynam schodzić z tego SL bo często przy ciasnym lubi wskoczyc na wycinke i dawaj w drugą stronę spowrotem
Nikt nie jest nie omylny, jestem tylko człowiekiem... więc się mną nie sugeruj...

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

xantiros pisze:
ZielonaMgielka pisze:
W sumie tak, ale zbawić nas może porządna korekta, w przypadku złych decyzji przy wejściu pozostaje mieć takie depo żeby wytrzymywało obciążenia pozycji idących na głęboki minus, cierpliwość i nadzieję hehe

a moze SL?
jak już strata jest duża, to SL już nie pomoże - "próg bólu przekroczony", hedge może być ratunkiem w takiej sytuacji
Prosze Cie... nawet nie zaczynaj pisac o zaletach hedge. Jesli nie potraficie ciac strat to nic nie pomoze.

xantiros
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 14 lis 2011, 12:56

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: xantiros »

ZielonaMgielka pisze:
xantiros pisze:
ZielonaMgielka pisze:
W sumie tak, ale zbawić nas może porządna korekta, w przypadku złych decyzji przy wejściu pozostaje mieć takie depo żeby wytrzymywało obciążenia pozycji idących na głęboki minus, cierpliwość i nadzieję hehe

a moze SL?
jak już strata jest duża, to SL już nie pomoże - "próg bólu przekroczony", hedge może być ratunkiem w takiej sytuacji
Prosze Cie... nawet nie zaczynaj pisac o zaletach hedge. Jesli nie potraficie ciac strat to nic nie pomoze.
a gdzie napisałem o zaletach hedga ?

Straty się tnie już na początku jak idzie nie w tą stronę i tyle w temacie. A jak już kolega dopuscił do takiej sytuacji gdzie utopił w transakcji załóżmy 30% konta, to hedge już mu znacznie tej straty nie powiększy (spread), a istnieje szansa na to ze zmniejszy stratę przy rozsądnych dalszych decyzjach.
Za jakiś czas WR 104 zmiecie ten cały bajzel...... i nastanie cisza.....

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

ale skąd mogłeś wiedzieć że hedge jest właściwy na dalszym etapie fali?
jakie masz jeszcze założenia do hedża?
również tego używam ale popełniłem błąd zachłanności usuwając hedża w okolicach fibo, a potem już wiadomo, popyt przegiął pałe
cataloonia w najbliższym tygodniu na pierwszym planie?

-- Dodano: sob 24-11-2012, 12:28 --
Coluche pisze:Cała ta Unia to po prostu żenada.Zamiast pokazać światu że jest silna to banda egoistów wykłóca się o parę marnych groszy a z tych biedniejszych jak np.My robi dziadów.
według mnie pomysł jest dobry, bo stwarza konkurencję dla podobnych wielkościowo gospodarek światowych, ale nie rozwija się integralnośc unii, i łatwo wpłynąć na słabe składowe jak np Grecja, Hiszpania, również nic nie jest robione w świadomości konsumentów w poszczególnych krajach, grecy mogli się zadłużać, a gdyby coś szło nie tak to unia pokryje straty na zasadzie szantażu. Tam musi być jakiś prezydent mówiący silną ręką, a nie jakiś Barroso którego nie widać praktycznie jak ja przynajmniej obserwuje te poczynania z budżetem, powinien mieć większą władzę ale przede wszystkim musi być obiektywny, a nie funkcjonować w interesie, balansie - niemcy, eksport, kondycja piggs itd
https://t.me/pump_upp

xantiros
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 14 lis 2011, 12:56

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: xantiros »

pr7emo pisze:ale skąd mogłeś wiedzieć że hedge jest właściwy na dalszym etapie fali?
jakie masz jeszcze założenia do hedża?
również tego używam ale popełniłem błąd zachłanności usuwając hedża w okolicach fibo, a potem już wiadomo, popyt przegiął pałe
w1/d1/h8/h4 na razie na edku wskazują up -> stąd moje skromna rada ze hedge wydaje się najrozsądniejszym wyjsciem na tym poziomie już strat, jak by gdzies na w/w TF była szansa na "S" to hedge jest już ryzykowne.

Ja hedge nie uzywam, nie ryzkuje strat więcej niż 10pips, a TP mam stałe 20/30/40(rzadko) pips, wchodzę w pozycje tylko w wyraźnym trendzie, już nie raz się przewiozłem na zachłanności, zysk kończył się na BE a strata znacznie dalej.
Za jakiś czas WR 104 zmiecie ten cały bajzel...... i nastanie cisza.....

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 23.11.2012

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

hedge przy tak dużej stracie nie ma sensu :wpale: ,jak nie będziesz potrafił określić kierunku powiększysz jeszcze bardziej straty a nie odrobisz ,ostrzegałem już parę razy że czai się formacja harmoniczna gdzie rynek w dłuższym terminie może na nią grać :twisted jeszcze jedno formacja budowana z niższego szczytu ale też z wyższego projekcja wstępna :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 16:01 przez MERLIN, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany