DayTrading: Piątek 23.10.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

Tomasz196407 pisze:
25 paź 2020, 19:40
Czuguri pisze:
25 paź 2020, 19:10

ps. na marginesie brakuje mi tutaj co najmniej 2-3 XABów o innym spojrzeniu i stylu gry, dlatego jestem jeszcze w paru innych miejscach, co też innym polecam. Różne style gry, podejście, zabezpieczanie depo. Ciekawie się to obserwuje i z tego czerpie wiedzę, jak ktoś nie siedzi/siedział w temacie forexu.
Tak z ciekawości,
spytam w ilu miejscach jeszcze jesteś? 2,3 trzech, może 5 ciu
kiedy grasz i ustawiasz pozycje nie przeszkadza to?
jako adept wiec posłuchaj starszych kolegów
Jedno jest gra a drugie pisanie np. na takim forum :564:
bo niestety nie da sie pisać xx postów i grać z rezultatem dobrym
zgadzam się z Tobą. Jestem w 3 miejscach. Obserwuje 3 trejderów. Co do samej gry. Ja się uczę, więc zajmuje pozycje rzadko i tylko wtedy kiedy jestem ich pewien, np. po większym ruchu + są to pozycje duże. Nie przeszkadza mi to, bo efekty mam już bardzo dobre (nie wiem na ile, bo nie znam innych trejderów aby porównać). Od 2 może 3 miesięcy nie tracę (nie mylić z ujemnym depo), co mnie bardzo cieszy. Dopracowałem cierpliwość, chociaż zauważyłem, że ona nie zawsze popłaca :), bo lepiej zabrać ładną kwotę (doktorek tak często robi, np. od razu zabierał na M1 po dwóch falkach). Wyeliminowałem zbyt dużą ilość zakładanych pozycji (dzięki XAB). Aktualnie pracuje nad liczeniem falek, bo stawiam pozycje zbyt wcześnie lub zbyt późno, co skutkuje: odrabianiem (najczęściej na eSkach) i pozbywaniem się zarobku w drugą stronę (na eLkach). Wole eLki niż niż eSki, ale fakt eSki idą dużo szybciej.. No i wartość lotów dopasowuje do długości zejścia (dzięki XAB). Na początku uśredniając strzelałem równymi wartościami.

Powyżej teoretycznie proste tematy :), najtrudniejsza jest praca nad samym sobą..
uczę się

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Czuguri pisze:
25 paź 2020, 21:07
Tomasz196407 pisze:
25 paź 2020, 19:40
Czuguri pisze:
25 paź 2020, 19:10

ps. na marginesie brakuje mi tutaj co najmniej 2-3 XABów o innym spojrzeniu i stylu gry, dlatego jestem jeszcze w paru innych miejscach, co też innym polecam. Różne style gry, podejście, zabezpieczanie depo. Ciekawie się to obserwuje i z tego czerpie wiedzę, jak ktoś nie siedzi/siedział w temacie forexu.
Tak z ciekawości,
spytam w ilu miejscach jeszcze jesteś? 2,3 trzech, może 5 ciu
kiedy grasz i ustawiasz pozycje nie przeszkadza to?
jako adept wiec posłuchaj starszych kolegów
Jedno jest gra a drugie pisanie np. na takim forum :564:
bo niestety nie da sie pisać xx postów i grać z rezultatem dobrym
zgadzam się z Tobą. Jestem w 3 miejscach. Obserwuje 3 trejderów. Co do samej gry. Ja się uczę, więc zajmuje pozycje rzadko i tylko wtedy kiedy jestem ich pewien, np. po większym ruchu + są to pozycje duże. Nie przeszkadza mi to, bo efekty mam już bardzo dobre (nie wiem na ile, bo nie znam innych trejderów aby porównać). Od 2 może 3 miesięcy nie tracę (nie mylić z ujemnym depo), co mnie bardzo cieszy. Dopracowałem cierpliwość, chociaż zauważyłem, że ona nie zawsze popłaca :), bo lepiej zabrać ładną kwotę (doktorek tak często robi, np. od razu zabierał na M1 po dwóch falkach). Wyeliminowałem zbyt dużą ilość zakładanych pozycji (dzięki XAB). Aktualnie pracuje nad liczeniem falek, bo stawiam pozycje zbyt wcześnie lub zbyt późno, co skutkuje: odrabianiem (najczęściej na eSkach) i pozbywaniem się zarobku w drugą stronę (na eLkach). Wole eLki niż niż eSki, ale fakt eSki idą dużo szybciej.. No i wartość lotów dopasowuje do długości zejścia (dzięki XAB). Na początku uśredniając strzelałem równymi wartościami.

Powyżej teoretycznie proste tematy :), najtrudniejsza jest praca nad samym sobą..
Maksymalizuj zyski straty tnij ,
liczenie Fal EL. bez formacji swiecowych mało skuteczne
dopracuj to jeszcze -tylko rada
maksymalna strata 3 razy mniejsza od potencjalnego zysku, czyli musisz miec cierpliwosc

Dax m20 korekta ABC

alternatywa to 1-2-(1)-(2)-
czyli impuls w góre
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

Tomasz196407 pisze:
25 paź 2020, 21:17
Czuguri pisze:
25 paź 2020, 21:07
Tomasz196407 pisze:
25 paź 2020, 19:40


Tak z ciekawości,
spytam w ilu miejscach jeszcze jesteś? 2,3 trzech, może 5 ciu
kiedy grasz i ustawiasz pozycje nie przeszkadza to?
jako adept wiec posłuchaj starszych kolegów
Jedno jest gra a drugie pisanie np. na takim forum :564:
bo niestety nie da sie pisać xx postów i grać z rezultatem dobrym
zgadzam się z Tobą. Jestem w 3 miejscach. Obserwuje 3 trejderów. Co do samej gry. Ja się uczę, więc zajmuje pozycje rzadko i tylko wtedy kiedy jestem ich pewien, np. po większym ruchu + są to pozycje duże. Nie przeszkadza mi to, bo efekty mam już bardzo dobre (nie wiem na ile, bo nie znam innych trejderów aby porównać). Od 2 może 3 miesięcy nie tracę (nie mylić z ujemnym depo), co mnie bardzo cieszy. Dopracowałem cierpliwość, chociaż zauważyłem, że ona nie zawsze popłaca :), bo lepiej zabrać ładną kwotę (doktorek tak często robi, np. od razu zabierał na M1 po dwóch falkach). Wyeliminowałem zbyt dużą ilość zakładanych pozycji (dzięki XAB). Aktualnie pracuje nad liczeniem falek, bo stawiam pozycje zbyt wcześnie lub zbyt późno, co skutkuje: odrabianiem (najczęściej na eSkach) i pozbywaniem się zarobku w drugą stronę (na eLkach). Wole eLki niż niż eSki, ale fakt eSki idą dużo szybciej.. No i wartość lotów dopasowuje do długości zejścia (dzięki XAB). Na początku uśredniając strzelałem równymi wartościami.

Powyżej teoretycznie proste tematy :), najtrudniejsza jest praca nad samym sobą..
Maksymalizuj zyski straty tnij ,
liczenie Fal EL. bez formacji swiecowych mało skuteczne
dopracuj to jeszcze -tylko rada
maksymalna strata 3 razy mniejsza od potencjalnego zysku, czyli musisz miec cierpliwosc

Dax m20 korekta ABC

alternatywa to 1-2-(1)-(2)-
czyli impuls w góre
nie lubie tracic :), wiec nie zamykam ale wyciagam usredniajac kazda czerwona pozycje aby zamknac na BE przy korekcie, a jak fibo mi dopasuje i lotow uzbiera.. to zysk dobry. Obciazam max 50% depo. Jezeli musze obciazyc wiecej tzn. ze przeforsowalem. Wielkosc lotow dopasowuje sobie do dlugosci fali, np na 300 lub 500. Boje sie tej na 1000 i więcej, bo pewnie predzej czy pozniej taka nastapi, stad zalozenie obciazania 50% depo. Licze ze wiecej niz 1000pkt w dol nie zejda na raz bez korekty (kiedy bede w spoznionym eL), tego balbym sie najbardziej (lub odwrotny scenariusz).
uczę się

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Czuguri do analizowania swojego konta służy myfxbook
masz tam liczone wszystkie parametry.
Skoro to konto początkowe i uczysz sie mysle że to dobry pomysł.
Nie musisz upubliczniac go takze nie obawiaj sie krytyki innych,
To co napisałes o tych długosciach fal przyznaje ze troche nie rozumie,
ale może i nie musze

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

XAB widzisz? Odstraszasz ludzi od forum. Traderzy przez ciebie stąd uciekają.. Nie wstyd ci? PS. Ja tez nie wiem ile jeszcze wytrzymam.. :)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2020, 23:26 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 1 raz.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Znowu próbują się przebić przez zieloną linię, albo będa retestowac.. ale uparci.. PS. XAB, dawaj szybko jakieś konkrety bo ogladalnośc forum spada, traderzy uciekają. :568: Dawaj krzywą kapitału jak rosła u ciebie jak rok już zamykasz... :idea:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany