DayTrading: Piątek 22.12.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Xpk pisze:
22 gru 2023, 13:18
W długiej perspektywie od dawna nie widać longa na usd/chf pytanie jaki poziom Cie usatysfakcjonuje na D1 jest szansa na korektę ale niżej bo dopiero co pokonuje ostatni dołek na D1
To co widać między tymi niebieskimi liniami to dekada manipulowania kursem. Longi w oczach SNB są "harram"
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Xpk
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2008, 21:18

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: Xpk »

SEROL666 pisze:
22 gru 2023, 15:04
Xpk pisze:
22 gru 2023, 13:18
W długiej perspektywie od dawna nie widać longa na usd/chf pytanie jaki poziom Cie usatysfakcjonuje na D1 jest szansa na korektę ale niżej bo dopiero co pokonuje ostatni dołek na D1
To co widać między tymi niebieskimi liniami to dekada manipulowania kursem. Longi w oczach SNB są "harram"
Czyli twoim zdaniem analiza techniczna to bujda ?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Xpk pisze:
22 gru 2023, 16:58
SEROL666 pisze:
22 gru 2023, 15:04
Xpk pisze:
22 gru 2023, 13:18
W długiej perspektywie od dawna nie widać longa na usd/chf pytanie jaki poziom Cie usatysfakcjonuje na D1 jest szansa na korektę ale niżej bo dopiero co pokonuje ostatni dołek na D1
To co widać między tymi niebieskimi liniami to dekada manipulowania kursem. Longi w oczach SNB są "harram"
Czyli twoim zdaniem analiza techniczna to bujda ?
Nie to napisałem. Poczytaj to się dowiesz że SNB manipuluje kursem od dekady.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7001
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

technika AT to podstawa sukcesu trzeba tylko te technike umiec przełozyc ., rozumiec, :568: przewidziec by stawiac pozycje krotko zarabiac trzeba tez umieć :P
na edku na 1,1040 bylo 23fb -bylo
widac reakcję bo ja mysle ze widac :!:
edek i dolce
po jednej pozycji gra
tu 0,5l gra
szwajcar i dolce
po pol lot gra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7001
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

ropka na świeta
200 na esce i 150 lka
gaz mam tez drobno lki na ski /po 2,5k tylko
spokoju w świeta pap
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Xpk
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2008, 21:18

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: Xpk »

SEROL666 pisze:
22 gru 2023, 17:47
Xpk pisze:
22 gru 2023, 16:58
SEROL666 pisze:
22 gru 2023, 15:04

To co widać między tymi niebieskimi liniami to dekada manipulowania kursem. Longi w oczach SNB są "harram"
Czyli twoim zdaniem analiza techniczna to bujda ?
Nie to napisałem. Poczytaj to się dowiesz że SNB manipuluje kursem od dekady.
Ja nie neguje tego ze SNB manipuluje kursem pewnie to robi jak i inne banki centralne tak samo robią to miliarderzy inaczej mówiąc ich spekulancki a nas nawet nie ma w tej hierarchii nasze pieniądze nawet nie otarły się o prawdziwy rynek. Tak jak Baxik napisał At trzeba sie nauczyć wykorzystywać i zdać sobie sprawe kim sie jest na tym rynku bo tu naprawde mozą zarabiać dobre pieniądze wystarczy zdać sobie sprawe gdzie sie jest i nie starać sie byc spekulantem ktory wyznacza i decyduje o tredach

Awatar użytkownika
setka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 981
Rejestracja: 17 paź 2022, 21:51

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: setka »

SNB nigdy nie zalezalo na mocnym CHF, to wie chyba kazdy. No chyba ze krotkoterminowo pod jakis wałek ktory obecnie widać. Wystarczy przeczekac. Jak depo nie peknie i odwróci sie ten szał na dolcu ani patrzec jak bedziemy znowu wyżej 0.90 albo wyżej. Obecnie stoimy w kluczowym miejscu. Pozamykałem całosc zeby zaksiegowac strate na stary rok podatkowy i otwarłem ta sama pozycje. Trzymam dalej i zakładam rychły odwrót jak tylko premie dla zarzadzajach funduszami za 2023 rok zostana zaksiegowane.

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

setka pisze:
23 gru 2023, 02:17
...
Pozamykałem całosc zeby zaksiegowac strate na stary rok podatkowy i otwarłem ta sama pozycje.
...
Możesz mi wyjaśnić w jakim celu to zrobiłeś? Z tego co mi wiadomo w PL tylko 50% strat z roku poprzedniego można odliczyć w kolejnym przypuszczalnie zyskownym. Czyli chyba najrozsądniej było by zamknąć tyle stratnych pozycji ile mamy wcześniejszych zysków w danym roku,

Xpk
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2008, 21:18

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: Xpk »

siux pisze:
23 gru 2023, 10:32
setka pisze:
23 gru 2023, 02:17
...
Pozamykałem całosc zeby zaksiegowac strate na stary rok podatkowy i otwarłem ta sama pozycje.
...
Możesz mi wyjaśnić w jakim celu to zrobiłeś? Z tego co mi wiadomo w PL tylko 50% strat z roku poprzedniego można odliczyć w kolejnym przypuszczalnie zyskownym. Czyli chyba najrozsądniej było by zamknąć tyle stratnych pozycji ile mamy wcześniejszych zysków w danym roku,
Wyszedłeś z założenia ze zamkniecie tych pozycji generuje u niego stratę w ogólnych rozrachunku w tym roku, może zamkniecie tych pozycji pomniejsza tylko dochod a co za tym idzie bedzie mniejszy podatek do zapłacenia jak przyślą pit 8C

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Piątek 22.12.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

@Xpk Dokładnie tak przyjąłem, a to ze względu na to że kiedyś wcześniej coś pisał że podobnym rajdem skasowali mu cały zysk od początku roku, tak przynajmniej zapamiętałem. Teraz strata też nie jest mała i stąd moje pytanie. I żeby nie było - nie zaglądam nikomu do kieszeni, bo to nie moja sprawa.
Sam też zapakowałem się zbyt grubo w szwajcara w L, ale jak zobaczyłem że nie mają zamiaru dalej rosnąć to się przekręciłem i właściwie mimo sporego swapu już mam kilka % na plusie po odliczeniu wcześniejszej straty.

Zablokowany