DayTrading: Piątek 20.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

na edku S zgaszone na 1.1095. Na L IMO jeszcze za wcześnie wiec na razie z boku. Narazie wypełnione założenia z poprzedniego piątku - tu serdecznie pozdrawiam uzytkownika woj55. Gdzies zniknal ze swoim hejtem. Pewnie sie pojawi jak edek znowu odbije z 10 pipsów.

Dalsza czesc planu na edku lekko zmodyfikowana bedzie - pokaze ja po zamknieciu dnia bo duzo bedzie zalezało od tego czy wybronimy strefe 1.1080-1.1090 dziś świeczka dzienną
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 12:36 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Kermit pisze:
20 gru 2019, 12:21
na edku S zgaszone na 1.1095. Na L IMO jeszcze za wcześnie wiec na razie z boku
U mnie jeszcze nie zgaszone, trzymam bo to nie czas na odbicie, dopiero 15 pipsów niżej się coś wyklaruje i dopiero tam może L w zależności od tego jak się skończy Daily.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

WAZNE ZE NA TYM EDKU WRESZCIE COS KONKRETNEGO ROBIA
https://iv.pl/image/GrpUbJ2
zaczynamy kupowac
zasieg czerwonego klina podobny do kanalu :568:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Znów pare % zysków na różnych kontach. Wczorajsze ostatnie pozycje, co mnie załatwiły dały by dziś nawet zysk, ale nie o to chodzi. Popełniłem wczoraj błąd z zasięgiem i to jest właśnie dobre, że wiem jaki. A nie jak w Edku, że nie wiadomo o co chodzi :) . Myśle, że już po spadkach na złotku, pokręcą sie jeszcze 2h i znowu w górę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

No i masz 1090 :D

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ropa wti
tu juz git 2ski
https://iv.pl/image/GrpUgD4
dax
tu nigdy lekko nie bylo
https://iv.pl/image/GrpUpGD
ups frycek tez git 1ska teraz :D
sp500
tu gierki z fajerki tak z nudow strata -1dolar :(
https://iv.pl/image/GrpUqXe
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 13:01 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

Nieśmiertelny Trader pisze:
20 gru 2019, 12:26
Kermit pisze:
20 gru 2019, 12:21
na edku S zgaszone na 1.1095. Na L IMO jeszcze za wcześnie wiec na razie z boku
U mnie jeszcze nie zgaszone, trzymam bo to nie czas na odbicie, dopiero 15 pipsów niżej się coś wyklaruje i dopiero tam może L w zależności od tego jak się skończy Daily.
A kto bogatemu zabroni ---male zuczki juz pozamykaly SSS EUR--USD :564:

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Świeżak44 pisze:
20 gru 2019, 12:49
Znów pare % zysków na różnych kontach. Wczorajsze ostatnie pozycje, co mnie załatwiły dały by dziś nawet zysk, ale nie o to chodzi. Popełniłem wczoraj błąd z zasięgiem i to jest właśnie dobre, że wiem jaki. A nie jak w Edku, że nie wiadomo o co chodzi :) . Myśle, że już po spadkach na złotku, pokręcą sie jeszcze 2h i znowu w górę.
Wyjaśnił Ci ktoś kiedyś że powiedzenie ''zrozumieć rynek'' nie należy traktować dosłownie? Nie da się go dokładnie zrozumieć ani przewidzieć. Każdy trejd może być trochę inny. To taki chaos ale można go kontrolować. Podobnie jak lekarz który wypisuje chemię na nowotwór - też nie wie jak ta chemia zadziała na danego pacjenta. To jest taka ''waga'' zachowanie balansu by nie przedobrzyć w żadną stronę. Lekarz będzie próbował jak nie z jednej to drugiej strony. Jak nie taką chemią to inną. Podobnie z antybiotykami aż do skutku. Rynek to chaos który chodzi falami, mniejszymi bądź większymi. Czasem po prostu pięknie leci kilka set pips a bywają okresy gdy stoi, konsoliduje się i nie ma co zakładać że popełniłeś błąd bo za wcześnie zamknąłeś. Chodzi o to by nauczyć się podążać za ceną i wyjść gdy cena zaneguje trend (wtedy przed trejderem staje pytanie czy zamyka pozycje natychmiast czy liczy na retest tego przełamania bądź powrót do trendu. Waluty to jedna wieczna konsola i gdy coś się neguje to znaczy że faktycznie w 90% przypadków się neguje. Tu nie można trzymać pozycji latami jak na akcjach które mogą ciągle rosnąć i rosnąć. Tutaj max to pare miechów. Waluty są stabilne w przeciwieństwie do akcji więc DT wskazane. Z jednego trejdu RR wyniesie 1:1 a z innego 1:10. Nigdy nie wiesz kiedy to będzie. Możesz tylko ''zakładać'' ale grać bez emocji i cieszyć się z tego co daje rynek.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

na edku cos kombinuja wiec pilnowac ramek 1lka i spokoj na spadki
https://iv.pl/image/GrpUZJT
za to frycka to juz golubię :D
https://iv.pl/image/GrpUxG3
tu juz BP bo nie mam czasu na pilnowanie trejdu zarobek 2 strzaly na plusie moze byc 8)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 13:13 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Świeżak44 pisze:
20 gru 2019, 12:49
Myśle, że już po spadkach na złotku, pokręcą sie jeszcze 2h i znowu w górę.
nie dotykam od dawna tego cudaka ale jakbym mial rozgrywac złoto to pod jeden ze wskazanych scenariuszy na h4 bo wydaje sie to dosc czytelne i mozna rozegrac conajmniej 2-3 trejdy na bardzo dobrym r:r powyzej 1:2. Ale to subiektywne spojrzenia
https://www.tradingview.com/x/NkPSBQ9l/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany