DayTrading: Piątek 20.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

kermit
dobrze ze to dzis sobota to przynajmniej nie zawala konkretów jakie podałeś wyzej
drobnymi watkami i tym ich tzw ściekiem
ale nie przejmuj sie i tak zawsze znajdzie ten ktory zauważy ze gdzies tam 5 pipsow nie weszlo ha ha ha
wychwyci te 1 pomylke i na niej sie skupi, bo przeciez ekspertem od siania glupot tu
to tez trzeba byc miszczem i jak tu ktos kiedys napisal
zawsze najprościej jest nie robiąc nic czyjąs zlą robote pokazywac i udawadniac zwlaszcza po fakcie
jak to on sie myli
spokoju w weekend
pozycji otwartych5-- 13wejsc hmmm cyfra mi nie pasuje a zysk na depo na plusie i to sie liczy
i spx oczywiscie na minusie ha ha ha narazie :)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

JohnyEnglisz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 559
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:27

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: JohnyEnglisz »

Cblondyn pisze:
21 gru 2019, 09:36
JohnyEnglisz pisze:
20 gru 2019, 22:21
Kabel odbil dzis od oporu 1.3070 i czapa, hossa na kablu jak ta lala :564: nic tylko L ladowac :mrgreen: Zaba piekna projekcja kabla z zeszlego tygodnia :564: :564: szkoda ze nikt tego nie krytykowal tak jak to potrafia robic z Twoimi kreskami na edku :mrgreen: :564:
To cos ci powiem. Bo widze, że nie bardzo sie orientujesz :)
Na 10 otwartych pozycji nawet przy pomocy monety jest szansa na 1-3 trafne kierunki :)
Mówi o tym dział matematyki jakim jest rachunek prawdopodobieństwa. Bo szansa na dół/góra dla ceny oscyluje bez analizy w okolicach 50%
Co do skuteczności to powiedz swojemu zielonemu koledze, że pisząc o skuteczności 90% czyli 9 na 10 wygaduje zwyczajnie głupoty. Takie setupy nie istnieją ;)
Co do czepiania sie do kresek to w piątek przyczepił sie do mojej opini i rady. O innych nie wspomne, bo nie mam ochoty się wdawać w pyskówke ;)
Udanych tradów życze
Wiem co to statystyka i rachunek prawdopodobienstwa :564:

Niewazne czy rzut moneta, szklana kula czy wrozba macieja, wazne zeby zarobic , tylko zysk sie liczy :564:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia pisze:
20 gru 2019, 17:13
Świeżak44 pisze:
20 gru 2019, 16:18
Dziś praktycznie same zyski, wszystko wraca do normy, ale trzeba być ostożnym bo jeden błąd pod koniec dnia może zmienić wszystko..
Masz 150 "lotów" na DAX (ile taka pozycja wymaga depozytu u Ciebie?), przez kilka minut i zarabiasz sumarycznie 1875 (jakiejś waluty) - pozycje mają od 11,7 do 14 p. zysku. Spread (u mnie) to 2 p. Bez sl.
Serio to jest zysk, te 1875 czegoś? Świeci na zielono, wiem :roll:

Na marginesie, w tej chwili każda z tych 5 pozycji dałyby Ci od 100,7 do 103,7 p. zysku , wg notowań u mnie (mamy ewidentnie różne, ale chodzi mi o rząd wielkości), % koszt ich otwarcia nieporównywalnie niższy.
Mistrzu, grasz long term i otwierasz pozycje na 5 minut :D Do tego na złotku zamykasz po zysku 1 dolar :D Ciekawe na ile być otwierał jakbyś skalpował. :D Nigdy tutaj nie zarobisz. Już nawet nie chodzi o te 30 lotek.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Kermit pisze:
20 gru 2019, 21:54
edek dzienny - na obecna chwile tak to widzę. Brakuje mi testu górnej bandy kanału spadkowego, potem spodziewam sie mocnego ruchu w dół
https://www.tradingview.com/x/KQrNZWd7/
Ja bym powiedział, że cały tydzień leciał po bandzie :564:

Dodadkowo ostre wbicie się w EMA 50 na dziennym co przez niektórych uznawane jest za jasny sygnał S

Co o tym sądzicie?

https://www.tradingview.com/x/QIn7Ii0R/
Obrazek


https://www.tradingview.com/x/WPHFL7KT/
Obrazek
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

qduaty pisze:
21 gru 2019, 16:55
Kermit pisze:
20 gru 2019, 21:54
edek dzienny - na obecna chwile tak to widzę. Brakuje mi testu górnej bandy kanału spadkowego, potem spodziewam sie mocnego ruchu w dół
https://www.tradingview.com/x/KQrNZWd7/
Ja bym powiedział, że cały tydzień leciał po bandzie :564:

Dodadkowo ostre wbicie się w EMA 50 na dziennym co przez niektórych uznawane jest za jasny sygnał S

Co o tym sądzicie?
Rysujesz okres 11 letni i piszesz w poście o ostatnim tygodniu.
Więc po kolei bo troche mi nie pasuje Twoje
okres 11 letni wartałoby umiescić w kanale i tu jest tyle teorii ilu mądrych traderów może szkoleniowców też.
Przyjmuje mentoring mojego mistrza i rysuje po strukturach falowych -czyli początki i końce tworzą kanał
i wyszło tak jak niżej.
Czy to jasny sygnał jest?
powiem tak na dzis to nie, na pon i może wtorek i do konca roku chyba też nie

Wcześniejsze posty w temacie tu : daytrading-czwartek-12-12-2019-t30996-80.html#p964514
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Tomasz196407 pisze:
21 gru 2019, 21:02
qduaty pisze:
21 gru 2019, 16:55
Kermit pisze:
20 gru 2019, 21:54
edek dzienny - na obecna chwile tak to widzę. Brakuje mi testu górnej bandy kanału spadkowego, potem spodziewam sie mocnego ruchu w dół
https://www.tradingview.com/x/KQrNZWd7/
Ja bym powiedział, że cały tydzień leciał po bandzie :564:

Dodadkowo ostre wbicie się w EMA 50 na dziennym co przez niektórych uznawane jest za jasny sygnał S

Co o tym sądzicie?
Rysujesz okres 11 letni i piszesz w poście o ostatnim tygodniu.
Więc po kolei bo troche mi nie pasuje Twoje
okres 11 letni wartałoby umiescić w kanale i tu jest tyle teorii ilu mądrych traderów może szkoleniowców też.
Przyjmuje mentoring mojego mistrza i rysuje po strukturach falowych -czyli początki i końce tworzą kanał
i wyszło tak jak niżej.
Czy to jasny sygnał jest?
powiem tak na dzis to nie, na pon i może wtorek i do konca roku chyba też nie
Ok..

poprawione - bo moim celem nie byla zielona, lecz żółta kreska ;)

https://www.tradingview.com/x/NofpFEHi/

Obrazek

Zatem kończąc offtop - ponawiam swoje pytanie
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Froguś
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:44

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Froguś »

Tomasz196407 pisze:
20 gru 2019, 21:16
navik pisze:
20 gru 2019, 20:43
dobra ...wishing trading na geju zakończony strata -10,50 zł ...czy tam bedzie filizanka czy nie to sie zobaczy jak sie wyrysuje ( o ile sie wyrysuje ) i wtedy ewentualnie mozna pod takie cos zagrać.
cyk , pyk ...zamknieta eLeczka :p

edit : sapina jest ok w piątki do grania,... lubie 8)
8)
i po co taki instrument jak prosty patyk i daje kase wystarczy brać

141,57 MOO
Dzieki za analize, czytelny wykres.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Ok..

poprawione - bo moim celem nie byla zielona, lecz żółta kreska ;)

https://www.tradingview.com/x/NofpFEHi/

Obrazek

Zatem kończąc offtop - ponawiam swoje pytanie
[/quote]
chcesz masz
encyklopedia wiedzy technicznej

Aby wyznaczyć kanał zniżkujący należy wyodrębnić dwa maksima cenowe (1,2) określające niebieski trend zniżkujący oraz dwa minima (A,B) wyznaczające prostą równoległą do linii trendu (czerwony trend zniżkujący). Przy dojściu do górnej krawędzi kanału (3) następuje wygenerowanie sygnału sprzedaży. Wolumen obrotów powinien rosnąć gdy kurs wyznacza nowe minima, a maleć podczas zwyżek kursu.

Uwaga: Już po ustanowieniu drugiego maksimum (2) można wyznaczyć prostą równoległą do niebieskiej linii trendu przechodzącą przez punkt (A), co umożliwia wcześniejsze rozpoznanie kanału.
a tu formacja ktora rysujesz na twym wykresie :568:
https://iv.pl/image/GrpMgZw
co widzisz ?
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

XAB pisze:
22 gru 2019, 09:07
co widzisz ?
Że moje kreski to sobie mogę w d.. wsadzić, bo zgodnie z twoja definicja i przytoczonym przykladem są mało warte?

Definicja (skrócona) trendu, którą ja znałem mówi o 2 maksimach żeby wyznaczyć trend i 3cim żeby potwierdzić..

Czy mogę prosić o link lub przynajmniej tytuł publikacji, do której sie odnosisz?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
22 gru 2019, 10:12
XAB pisze:
22 gru 2019, 09:07
co widzisz ?
Że moje kreski to sobie mogę w d.. wsadzić, bo zgodnie z twoja definicja i przytoczonym przykladem są mało warte?

Definicja (skrócona) trendu, którą ja znałem mówi o 2 maksimach żeby wyznaczyć trend i 3cim żeby potwierdzić..

Czy mogę prosić o link lub przynajmniej tytuł publikacji, do której sie odnosisz?
Narysowałeś kanał jak najbardziej poprawnie. To zwyczajne dwie kreski. Nie daj sobie wmówić, że to wyjątkowo trudne i przekracza zdolności intelektualne zwykłego obywatela ;)
Powtarzam jeszcze raz. Nie istnieją "cudowne kreski" czy "cudowne setupy". Wszystko w rekach tego kto je używa bo są narzędziami jak młotek czy grabie. Stataystyka pokazuje czy używamy dobrze czy źle. Bardzo łatwo to zweryfikować wynikiem uzyskanym na depo.
Tak trzymaj bo rysujesz tak jak wymaga tego AT.
Udanych tradów życze ;)

Zablokowany