DayTrading: Piątek 20.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
raptor
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2019, 18:40

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: raptor »

Na daxie byla ladna promocja, ja nadal w s z wczoraj i przedwczoraj
Moje wypowiedzi nie stanowią żadnych rekomendacji.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze:
20 gru 2019, 10:37
Sinus pisze:
20 gru 2019, 10:15
Dobrze kombinuję, czy dać sobie spokój z forexem :) ?
Oczywiście, że dobrze. AT jest prosta jak i jej sposób stosowania. Nie ma żadnych "cudownych kresek" jak niejeden stara sie to udowodnić. Szanse na udany trejd masz nawet w przypadku rzutu monetą. To statystyka pokazuje, czy to co rysujesz i rozgrywasz na rynku ma statystyczną przewage. A to co teraz rozgrywasz to w zgodzie z założeniami AT. Z trendem i w kanale. Klasyka
L na oporze dziennym... Rzeczywiście klasyka AT
https://www.tradingview.com/x/ooxkg5JD/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
20 gru 2019, 10:37
Sinus pisze:
20 gru 2019, 10:15
Dobrze kombinuję, czy dać sobie spokój z forexem :) ?
Oczywiście, że dobrze. AT jest prosta jak i jej sposób stosowania. Nie ma żadnych "cudownych kresek" jak niejeden stara sie to udowodnić. Szanse na udany trejd masz nawet w przypadku rzutu monetą. To statystyka pokazuje, czy to co rysujesz i rozgrywasz na rynku ma statystyczną przewage. A to co teraz rozgrywasz to w zgodzie z założeniami AT. Z trendem i w kanale. Klasyka
PP jeszcze jedna rzecz :)
kazdy trejd ma ograniczony ruch(zasięg)
duzi graja to na rr 1d3
my ulica jak złapiemy z tego 1d2 to skakamy jak wczoraj nawik w poscie
a patrzac na wykres to chyba nie tysiace pipsów ale troche mniej

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
20 gru 2019, 11:01
Cblondyn pisze:
20 gru 2019, 10:37
Sinus pisze:
20 gru 2019, 10:15
Dobrze kombinuję, czy dać sobie spokój z forexem :) ?
Oczywiście, że dobrze. AT jest prosta jak i jej sposób stosowania. Nie ma żadnych "cudownych kresek" jak niejeden stara sie to udowodnić. Szanse na udany trejd masz nawet w przypadku rzutu monetą. To statystyka pokazuje, czy to co rysujesz i rozgrywasz na rynku ma statystyczną przewage. A to co teraz rozgrywasz to w zgodzie z założeniami AT. Z trendem i w kanale. Klasyka
L na oporze dziennym... Rzeczywiście klasyka AT
https://www.tradingview.com/x/ooxkg5JD/
I kto to pisze :d
A jak sie rozgrywa oRGRa to też w nadziei na skuteczne przełamanie oporów. O fladze, trójkącie nie wspomne :d
Jesli trend trwa a szanse na to że nadal będzie trwał to bez problemu przełamie kazdy opór jako wczesniejszy szczyt.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Czyli jednak nie klasyczna AT tylko klasyczna AT z nadzieja? Dzięki za wyjaśnienie
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
20 gru 2019, 11:21
Czyli jednak nie klasyczna AT tylko klasyczna AT z nadzieja? Dzięki za wyjaśnienie
A jaka AT (konkretny setup) ma szanse na 100%?. :d
Skoro nawet najpiekniejszy setup jest obciążony ryzykiem, "że sie może nie udać" to własnie kazdy ma nadzieje, że sie setup uda. Bo pewności nie daje nikt ani nic. Może pora w końcu to zrozumieć :d
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 11:25 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

:roll: ....Tomasz te podskoki to z innego powodu były :!: A nie dlatego ,że mi trejd wyszedł

edit: us500 L, tp1= 3223, tp2=3240 ...mysle, że dziś zaliczymy przynajmniej tp1. Cierpliwość wskazana bo niemrawo jest
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 11:57 przez navik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn - nie o to chodzi ktory setup ile ma % i kto jaka ma nadzieje. Po prostu wiem na 99% ze nie zerknales na dzienny bo jako ostatni obronca wsparc i oporow napewno bys inaczej napisal wskazujac na niebiepieczenstwo tego trejdu. A teraz starasz sie to obronic odbijajac pileczke zamiast skupic sie na tym konkretnym trejdzie. Ale niewazne. Nie bylo moim zamiarem wywolywanie kolejnej sprzeczki. Moze zbyt dosadnie ujalem to sformułowanie o dziennym ale chodzilo mi o zwrocenie uwagi na to ze nie tak rozowo te wzrosty wygladaja. EOT z mojej strony
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

navik pisze:
20 gru 2019, 11:24
:roll: ....Tomasz te podskoki to z innego powodu były :!: A nie dlatego ,że mi trejd wyszedł
:564:
zgoda

Sinus nawet nie podał powodu czyli zgodnie z czym wchodził w L AU
o ile wogóle wchodził
to tak na marginesie

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
20 gru 2019, 11:29
Cblondyn - nie o to chodzi ktory setup ile ma % i kto jaka ma nadzieje. Po prostu wiem na 99% ze nie zerknales na dzienny bo jako ostatni obronca wsparc i oporow napewno bys inaczej napisal wskazujac na niebiepieczenstwo tego trejdu. A teraz starasz sie to obronic odbijajac pileczke zamiast skupic sie na tym konkretnym trejdzie. Ale niewazne. Nie bylo moim zamiarem wywolywanie kolejnej sprzeczki. Moze zbyt dosadnie ujalem to sformułowanie o dziennym ale chodzilo mi o zwrocenie uwagi na to ze nie tak rozowo te wzrosty wygladaja. EOT z mojej strony
Odniosłem sie do konkretnego wykresu i konkretnego pytania. Gdyby pytanie zawierało o opinie uwzlędniając inne TF to bym to napisał. Jesli ktoś rozgrywa słingi w oparciu o kanał ja nie widze w tym nic złego. A w szczegolności w kierunku pokazanego trendu. Tyle
Inaczej wyglada tak
https://charts.mql5.com/23/89/audusd-h4 ... ll-ltd.png
a inaczej tak
https://charts.mql5.com/23/89/audusd-h4 ... -ltd-2.png

Zablokowany