DayTrading: Piątek 16.11.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 17 lis 2018, 00:00

Wzrost
3
43%
Bez zmian
1
14%
Spadek
3
43%
 
Liczba głosów: 7

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6674
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
Świeżak44 pisze:Mi się zdaje, że to wybicie po 15:00 dziś na Edku było mega sztuczne i to takie pompowanie balona przed zwałą. Na DAX-ie takie rzeczy kończyły się zawsze większymi zwałami w następnych dniach dnia. Tak jak wtedy, jak uwaliłem 3 konta na raz a DAX poleciał cudem na 13200. Podbili, potrzymali i stopniowo spuścili do kibla. Tutaj też się spodziewam takiego scenariusza..
Ty nie umiesz czytać trendów i dlatego tak to sobie tłumaczysz - EURUSD sukcesywnie robił coraz wyższe szczyty i dołki, więc jakim cudem po byle pinbarze mieliby zawrócić? korekta owszem - będzie, ale długoterminowo to zarówno na D1 jak i na W1 jest mega sygnał na longa i wystarczy jedynie podłączać się pod ten trend w dołkach
Tak się zastanawiam o czym TY piszesz :)
Tylko bez urazy jak to u niektórych ;) Możesz pokazać ten mega sygnały na L? Bo u mnie to jedna kreska by za tym optowała i ewentualnie fibo 61.
Co do pinbara to granie na niego przy mocnym oporze nie jest niczym złym. Po prostu setup ja każdy inny. Pod warunkiem, że ktoś wie co robi i jak go rozgrywać.
https://charts.mql5.com/19/673/eurusd-d ... rokers.png
https://charts.mql5.com/19/673/eurusd-w ... rokers.png
:564:

-- Dodano: sob 17-11-2018, 10:02 --
PipsKong pisze:wariaty spać nie mogą tylko piszą na forum :D
Masz racje coś w tym jest :)

Awatar użytkownika
KropkaCom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2014, 15:29

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: KropkaCom »

Jasne, jasne :d Posejdonie ;)
jak wrzuce codziennie pare wykresów to w koncu któryś wypali :)
W szczególności kanały czy kliny które stanowią trendy, korekty itd. Proza ruchów rynowych
Co do long term to jeszcze sporo czasu upłynie zanim sie zrealizuje jeśli w ogóle ;)
Na razie to dzielenie skóry na niedźwiedziu a swing na 150 pipsów jeszcze o niczym nie świadczy.
Żeby była jasność, nigdy nie wykluczam żadnego ruchu ale jak na razie trend z H4 czy z D spadkowy.
Sprawą oczywistą, że każdy może sie mylic ale tu zaczyna sie robic jakis matrix :)
Kolesie w wiekszości nie wiedzą nawet co czytają lub oglądają stąd moje zadane pytanie :)
Więcej dystansu Panie Posejdonie :d
Równiez życze dużo pipsów ;)
Najpierw wrzuć. Czekam na twój pierwszy wykres jak na pierwsza gwiazdkę :lol:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6674
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MERLIN pisze:
Świeżak44 pisze:Mi się zdaje, że to wybicie po 15:00 dziś na Edku było mega sztuczne i to takie pompowanie balona przed zwałą. Na DAX-ie takie rzeczy kończyły się zawsze większymi zwałami w następnych dniach dnia. Tak jak wtedy, jak uwaliłem 3 konta na raz a DAX poleciał cudem na 13200. Podbili, potrzymali i stopniowo spuścili do kibla. Tutaj też się spodziewam takiego scenariusza..
Rozbrajasz mnie czasami Świerzak ,EU niemal podane na tacy. Po mojemu 3w1 H4-D1 ,innym rozwiązaniem był Gartley w przypadku gdyby nie wrócili wyżej .A tobie zawsze coś się wydaje, wzorów nieraz nie da się oszukać :wink:
Z tego co widze to syganł na L juz był. W punkcie 3/C jesli sie nie myle. Na chwile oecna to może byc "musztarda po obiedzie" ;)
I Świeżak może miec racje bo pomijajac wyznawców zwierzaczków (bez urazy) :) to dla wielu klasyków AT jesteśmy w kanale spadkowym i znliżamy sie do górnej bandy :)
I nie jest to najlepsze miejsce na L. No chyba że cena sie przebije przez górne ograniczenie kanału i zrobi jego retest. Ale i wtedy "pułapka byków" mozliwa. Ktos tu tak ładnie czasami to nazywa "mielone/kotlety wołowe" ;)
Juz nie wspomne o tym, że granie z trendem wychodzi na zdrowie traderom :)
Powodzenia

-- Dodano: sob 17-11-2018, 10:23 --
KropkaCom pisze:
Jasne, jasne :d Posejdonie ;)
jak wrzuce codziennie pare wykresów to w koncu któryś wypali :)
W szczególności kanały czy kliny które stanowią trendy, korekty itd. Proza ruchów rynowych
Co do long term to jeszcze sporo czasu upłynie zanim sie zrealizuje jeśli w ogóle ;)
Na razie to dzielenie skóry na niedźwiedziu a swing na 150 pipsów jeszcze o niczym nie świadczy.
Żeby była jasność, nigdy nie wykluczam żadnego ruchu ale jak na razie trend z H4 czy z D spadkowy.
Sprawą oczywistą, że każdy może sie mylic ale tu zaczyna sie robic jakis matrix :)
Kolesie w wiekszości nie wiedzą nawet co czytają lub oglądają stąd moje zadane pytanie :)
Więcej dystansu Panie Posejdonie :d
Równiez życze dużo pipsów ;)
Najpierw wrzuć. Czekam na twój pierwszy wykres jak na pierwsza gwiazdkę :lol:
Czasami wrzucam :)
jak tylko zobacze cos ciekawego. Albo potwierdze juz wczesniej przez kogos wrzucony :)

daytrading-piatek-16-11-2018-t30312-20.html
No nie moja wina, że rynek nie rysuje tyle setupów ile bym chciał :)
Dla mnie liczy sie jakość nie ilość :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

doktorek pisze:BAXIK zejdziemy jeszcze usd--pln krotkoterminowo 3,7650

-- Dodano: 16 lis 2018, 21:53 --
doktorek pisze:BAXIK zejdziemy jeszcze usd--pln krotkoterminowo 3,7650
A moze JASIU WIE

hej :)
ja osobiście celuję wpierw w okolice 3.70, a co potem to się okaże. oczywiście nie upieram się przy tym, po prostu trailuję na chwilę obecną po d1 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

m@rek
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: m@rek »

Cblondyn pisze:
m@rek pisze: Patrzę na Kermita obrazki w kontekście własnych. To taka zewnętrzna konfluencja.
Wiesz co to jest konfluencja? I jaka to zewnętrzna?
Konfluencja jest pojęciem szerszym, to nie tylko AT.
W tym wypadku to zbieżność moich ocen i Kermita, o czym napisałem chyba wyraźnie.
No ale o takiej konfluencji książki o AT chyba nie wspominają.
Nie załapałeś luźnej paraleli, trudno.

Ferment jest ożywczotwórczy, ale jest granica. Jak pojawiają się kwasy, jest do doopy.
I coś o kopaniu i koniu. Więc nie zachodź perszerona od zadka.
To Kerszeron...
I ode mnie też - pipsów, wielu pipsów.
:564:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

https://sjp.pl/konfluencja

To, co wy tu nazywacie "konfluencja", to jest poprawnie:
"konwergencja".

-- Dodano: 17 lis 2018, 11:45 --

Odnośnie EURUSD, to miesiąc zakończymy poniżej, czyli spadkowo.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6674
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

m@rek pisze:
Cblondyn pisze:
m@rek pisze: Patrzę na Kermita obrazki w kontekście własnych. To taka zewnętrzna konfluencja.
Wiesz co to jest konfluencja? I jaka to zewnętrzna?
Konfluencja jest pojęciem szerszym, to nie tylko AT.
W tym wypadku to zbieżność moich ocen i Kermita, o czym napisałem chyba wyraźnie.
No ale o takiej konfluencji książki o AT chyba nie wspominają.
Nie załapałeś luźnej paraleli, trudno.

Ferment jest ożywczotwórczy, ale jest granica. Jak pojawiają się kwasy, jest do doopy.
I coś o kopaniu i koniu. Więc nie zachodź perszerona od zadka.
To Kerszeron...
I ode mnie też - pipsów, wielu pipsów.
:564:
Jesli chodzi o konfluencje poglądów to pełna zgoda ;)
Zgadzam sie w 100%
No ale czy to od razu taki sukces? Myśle, że w tym przypadku to oceni rynek. Czego ci szczerze życze ;)
Nawet śliniąc sie jak to ktos ładnie ujął (na widok smacznego schabowego :) )
mam tylko nadzieje, że jeszcze "wolno" mi miec swoje opinie i poglądy. Bo zaczynam miec co do tego pewne wątpliwości ;)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze: Jesli chodzi o konfluencje poglądów to pełna zgoda ;)
Zgadzam sie w 100%
a wczesniej myslales ze o jaka konfluencje chodzi? Schabowego i ziemniakow na talarzu podczas obiadu? Chyba chłopak sie jasno wyraził i każdy oczytany z łatwoscia to zrozumiał, a przynajmniej powinien...
Cblondyn pisze: mam tylko nadzieje, że jeszcze "wolno" mi miec swoje opinie i poglądy. Bo zaczynam miec co do tego pewne wątpliwości ;)
ale Ty nie pokazujesz swoich poglądów tylko zaczynasz zawsze od negowanie pogladow innych i to nie tylko moich. Pokaz wykres, ktory bedzie przeciwnoscia mojego lub innego uzytkownika, napisz dlaczego tak uwazasz że bedzie inaczej i jestem pewien ze nikt Cie nie zaatakuje o to. Ale Ty napiszesz po fakcie - "tu bylo zle, tu sie nie sprawdzilo" i tylko wtedy. Bo jak sie sprawdzi to nie odezwiesz sie że "tu bylo dobrze". Za to przed faktem siedzisz cicho jak myszka i czekasz tylko gdzie bedzie mozna sie doczepic wiec nie pisz o swoich pogladach bo ich nie masz - one sa niemal zawsze uzaleznione od tego co pokazą inni - bo musza byc odwrotne i najlepiej niczym nie potwierdzone.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

JohnyEnglisz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 559
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:27

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: JohnyEnglisz »


Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6674
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
Cblondyn pisze: Jesli chodzi o konfluencje poglądów to pełna zgoda ;)
Zgadzam sie w 100%
a wczesniej myslales ze o jaka konfluencje chodzi? Schabowego i ziemniakow na talarzu podczas obiadu? Chyba chłopak sie jasno wyraził i każdy oczytany z łatwoscia to zrozumiał, a przynajmniej powinien...
Cblondyn pisze: mam tylko nadzieje, że jeszcze "wolno" mi miec swoje opinie i poglądy. Bo zaczynam miec co do tego pewne wątpliwości ;)
ale Ty nie pokazujesz swoich poglądów tylko zaczynasz zawsze od negowanie pogladow innych i to nie tylko moich. Pokaz wykres, ktory bedzie przeciwnoscia mojego lub innego uzytkownika, napisz dlaczego tak uwazasz że bedzie inaczej i jestem pewien ze nikt Cie nie zaatakuje o to. Ale Ty napiszesz po fakcie - "tu bylo zle, tu sie nie sprawdzilo" i tylko wtedy. Bo jak sie sprawdzi to nie odezwiesz sie że "tu bylo dobrze". Za to przed faktem siedzisz cicho jak myszka i czekasz tylko gdzie bedzie mozna sie doczepic wiec nie pisz o swoich pogladach bo ich nie masz - one sa niemal zawsze uzaleznione od tego co pokazą inni - bo musza byc odwrotne i najlepiej niczym nie potwierdzone.
Juz odpowiadam. Co do konfluencji jest jeszcze konfluencja dotycząca wskaźników AT :)
Tak tylko przypominam. A skoro to forum o froex ..... to można przynajnniej o takiej pomysleć. A może sie myle?
Co do poglądów. Skoro coś neguje to chyba oczywiste, że wynika to z poglądów. To może ci przypomne pogląd dotyczący ostatnio RGRów, świeczek czy trendów. Trendy pokazuje, RGRy tez tak więc nie pisz, że tego nie robie.
O te RGRy to była cała awantura jesli sobie dobrze przypominam. Cos o Posejdonach itp. Jesli dla przykładu RGRa ktoś nazwie flaga czy cos innego to zapewniam, że zaneguje bo pogląd mój bedzie inny. I podepre sie przykładem. Co zresztą robie. I będę to robił nadal. Zapewniam.
Co do samych setupów przed to skoro na zwierzaczkach sie nie znam to na ich temat sie nie wypowiadam. To chyba zrozumiałe. Kolejna awantura wybuchła gdy o nie spytałem. Jak go rozgrywać :)
Jeśli setup będzie nieudany to o nim pisze. Dlaczego? Bo o udanych to całe strony i mozna by odnieść wrażenie, że wszystkie takie sa bez wyjątku ;)
A chyba rozumni ludzie wiedzą, że jest to czystym absurdem. Tyle, że o tych nieudanych ani słowa. To może troche więcej symetrii, bo to byłoby na pewno uczciwsze. Już sam fakt, że setup jest nieudany i ktoś o nim wspomni nie jest żadnym atakiem na kogokolwiek bo to własnie na nieudanym najwięcej mozna sie nauczyć. Jak mi ktos wytyka, że mój pokazany setup jest nieudany to nie strzelam focha :) Gdyz jest to tak oczywiste, że szkoda o tym dyskutować.
Na koniec zycze udanych tradów :)

Zablokowany