DayTrading: Piątek 16.10.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Balans »

XAB pisze:
17 paź 2020, 10:30
swiezy a ja mam wrazenie ze ty wiesz jak zarabiac z tym ze grasz na demo to nie masz szacunku pieniądza wszystko co sie nazywa pieniadz trzeba szanowac
i interesuja cie te bzdurne zyski tylko 200 -300procent itp
Jakiegokolwiek podświadomego nawet zastosowania mechanizmu zarządzania ryzykiem w jego zagraniach nie widać. Wystarczyłoby przez kilka miesięcy na tym demo 100k pograć mikrolotami by przetestować strategię, by zobaczyć czy zarabia czy nie. jeśli tak już ma z górki. Tylko spojrzeć jakie miał obsuwy kapitału i może policzyć jak może dostosować wielkość pozycji do kapitału by maksymalizować zysk z zaangażowanego kapitału. Jeśli nie zarabia to przynajmniej wie na czym stoi, że jego gra jest nieskuteczna.
Ten sam błąd co Danbo od-1000zl-real-t22917.html

Przy obecnej grze to on o swojej strategii nie wie nic.

Coś udowodnić mu chciał Krab prowadząc dziennik demoniczny-pomysl-t30950.html
i chyba jest na dobrej drodze, zagrywając kompletnie przypadkowo obrany kierunek zarabia. Krab mnie pewnie poprawi, ale największa obsuwa kapitału jaką tam dostrzegłem to było kilkaset z tych 100k więc można zwiększyć pozycje i nadal zostanie miejsce na solidny margines bezpieczeństwa.

Ale świeży powie że jego nie interesują drobne.... dzienny procent zysku musi być trzycyfrowy +100% albo -100%.
No i koniecznie raz na tydzień przeprowadzić experyment co się stanie jak pozycje postanowi zostawić na dłużej...

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Balans pisze:
17 paź 2020, 16:46
XAB pisze:
17 paź 2020, 10:30
swiezy a ja mam wrazenie ze ty wiesz jak zarabiac z tym ze grasz na demo to nie masz szacunku pieniądza wszystko co sie nazywa pieniadz trzeba szanowac
i interesuja cie te bzdurne zyski tylko 200 -300procent itp
Jakiegokolwiek podświadomego nawet zastosowania mechanizmu zarządzania ryzykiem w jego zagraniach nie widać. Wystarczyłoby przez kilka miesięcy na tym demo 100k pograć mikrolotami by przetestować strategię, by zobaczyć czy zarabia czy nie. jeśli tak już ma z górki. Tylko spojrzeć jakie miał obsuwy kapitału i może policzyć jak może dostosować wielkość pozycji do kapitału by maksymalizować zysk z zaangażowanego kapitału. Jeśli nie zarabia to przynajmniej wie na czym stoi, że jego gra jest nieskuteczna.
Ten sam błąd co Danbo od-1000zl-real-t22917.html

Przy obecnej grze to on o swojej strategii nie wie nic.

Coś udowodnić mu chciał Krab prowadząc dziennik demoniczny-pomysl-t30950.html
i chyba jest na dobrej drodze, zagrywając kompletnie przypadkowo obrany kierunek zarabia. Krab mnie pewnie poprawi, ale największa obsuwa kapitału jaką tam dostrzegłem to było kilkaset z tych 100k więc można zwiększyć pozycje i nadal zostanie miejsce na solidny margines bezpieczeństwa.

Ale świeży powie że jego nie interesują drobne.... dzienny procent zysku musi być trzycyfrowy +100% albo -100%.
No i koniecznie raz na tydzień przeprowadzić experyment co się stanie jak pozycje postanowi zostawić na dłużej...
Ty kolejny, który daje się nabrać na te głupoty?
Jeden XAB gada sam ze sobą jako Świeżak44.
Przecież tu oprócz niego nikt nic nie pokazuje.

To jest niekończąca się bajeczka!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

no dobra to ja jeszcze swiezakiem zostalem ha ha haaaaaaaa
oj dadastechnik jestes git zabawka na fx i tu na forum
ale mnie ze swiezakiem bratac to juz jak dowcip roku :shock:
dobrze ze choc stad cie wyparowalo bo bys zameczyl wszystkich tymi swymi madrosciami
tego typu :P jak tam idzie gra realna kasa daxa na weekendowym bo to to byla niezla bajka
EOT I AMEN
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 17:58 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

pokazywalem systemik
i malo kto sie zainteresowal a wiec dzis ostatni raz chocby dlatego ze przestaje i wzmacniam to konto od poniedzialku i bede stawiał inne pozycje wiec pokazywanie byloby klopotliwe
przypomne bo sobie to wtedy zapisalem specjalnie / byl spadek na daxie mocny /
i dlatego taki tez ostry przysrost kasy to bylo to bylo 12 pazdziernika mozna sobie znalezc ten post
https://iv.pl/image/systemik-z-kasa.Gt2xgz5
to co najistotniejsze to czytac
kapital 36,,,,,,
i dzis 17 pazdziernika
koniec pokazywanek bo pokazywalem od wrzesnia
LKI JAK WIDAC POGASZONE i juz powoli buduje strukture esek na kolejne spadki kilka kontraktow i pol prawie kasy na jeszcze zakupy
https://iv.pl/image/systemikkoniec.Gt2xzsb
a kapital kto umie czytac to sam zobaczy

pisalem we wrzesniu ze robie probe i wg mnie proba wyszla ok
moze ktos temat pochwycil jesli nie to plakal z tego powodu nie bede
moze komus sie moj przekazz podobal bo tu malo piszacych normalnie niestety
SORKI JEDEN TECHNIK DZIS TEKSTEM ROZWALIL BANK
HA HA HA HAAAAAAAAAAAA
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

ninjaproject to technik jest??? :?: Czemu sie ukrywasz technik?? Nie martw się, jestem juz blisko celu. Niedługo bede zarabiał na DT i to ostro. Wyeliminuje ostatnie błedy i ruszamy z koksem całą ekipą. :P Juz wiem jak chodzą, znam większość ich numerów. Wiem jak ich sledzić i co sledzić. Ale zaszłości, jak np. patrzenie na kształt swieczek, wskaźniki- wciąż sa we mnie... Problemy są też, ze czasem mnie ponosi na głupoty jakieś bez setupu, bez analizy, na szybko, z doskoku, na eksperymenty jakies... hedge jak ostatnio. Popracuje nad tym i będzie juz tylko w góre szła krzywa kapitału. Obiecuje. 8) PS. XAB, przeanalizuje to co napisałeś i jutro się odniose, bo dziś nie mam czasu.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

swiezak44
przeanalizuje to co napisałeś i jutro się odniose, bo dziś nie mam czasu.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
mnie nie interesuje twoja analiza bo guzik o tym wiesz
albo sobie to zapisz i moze kiedys zastosuj i tyle bo to tylko moja rada
i moze niejednemu grajacemu dt sie przydac
a poanalizuj sobie z technikiemdajdasem
czy ty to xab czy xab to swiezak44
nie moge :P :P :P :P :P haha
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A co wy macie, w ogóle do analizowania?
Jedyne co trader musi analizować, to swoje trady historycznie, i wyciągać wnioski, i pracować nad doskonaleniem realizacji założeń strategii.
Resztę roboty wykonuje EA, a Daytrader musi jedynie podążać za wykresem.
To, jest, kurde, niesamowicie trudne zadanie!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
18 paź 2020, 15:14
Jedyne co trader musi analizować, to swoje trady historycznie
A wykresu jak chce zrobić trejd już nie musi? Na tzw pałę czy też partyzanta się wchodzi w trejdy wedłgu szkoły dadasa. A potem analiza historii trejdów. I wytykanie błędów "tu mogłeś to... a tam tamo...bo trzeba było tutaj otworzyć a nie gdzie ty to zrobiłeś" :think: :|
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Piątek 16.10.2020

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 paź 2020, 16:33
ninjaproject pisze:
18 paź 2020, 15:14
Jedyne co trader musi analizować, to swoje trady historycznie
A wykresu jak chce zrobić trejd już nie musi? Na tzw pałę czy też partyzanta się wchodzi w trejdy wedłgu szkoły dadasa. A potem analiza historii trejdów. I wytykanie błędów "tu mogłeś to... a tam tamo...bo trzeba było tutaj otworzyć a nie gdzie ty to zrobiłeś" :think: :|
Na pałę nigdy.
I tak, po to się robi analizę własnych tradów, żeby mieć dane statystyczne, na których można oszacować czy w ogóle warto iść tą drogą.
Analiza jest wrogiem tradera, ponieważ wtedy trader się nastawia na dany kierunek i nie umie poprawnie zareagowć, i po prostu odrobić stratę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany