DayTrading: Piątek 13.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

krab29 pisze:
13 gru 2019, 21:39

Kermit - dzięki za wykresy ostatnio - zarobiłem 100zł bo sprawdzałem cię. Ogólnie wniosek: Jak nie ma Konga to twoje kreski idą "w punkt". Jak jest... KONGU TO ŻART. Kongu wciąga kreski aż się kurzy. :D
Kreski raz ida raz nie jak u każdego i to nie jest żadna wielka tajemnica. Ważne zeby byc wielkosciami pozycji i analiza przygotowanym na ten najgorszy ekstremalny scenariusz negatywny.
Wiekszosc trejderow np stawia SL pod wielkosc pozycji, a IMO to zasadniczy blad. SL MUSI byc tam gdzie powinien w oparciu o setup i założenia. I dopiero pod to dobiera sie wielkosc pozycji tak żeby % obłożenie depozytu sie zgadzało. I wtedy czy setup ma 50 pipsow czy 500 ryzykujesz tyle samo % depo i nie musisz plakać wtedy ze Cie stac czy nie stac na szeroki SL :wink:

Skoro 100zł jest to już zresetowac sie w weekend możesz tanim winem, chociaż jak pisałem nie przywiązuję wagi do takich testów bo nie znasz założeń (SL, TP itp) moich wiec to raczej Twoja zabawa i Twoj wynik mimo że analiza byla moja. ;) Nie popieram tez zagrywania pod czyjes kreski z tych samych powodow co powyzej, ale gratuluje

Tydzień skończony wiec zaraz wrzuce plan na kolejny bo fajnie wyglada kilka par
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

JohnyEnglisz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 559
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:27

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: JohnyEnglisz »

Kermit a projekcja kabla? :564:

pacynka
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 27 wrz 2012, 17:21

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pacynka »

Tomasz196407 pisze:
13 gru 2019, 22:43
GU
przykład prostoty
wejscie na przełamanie lt
sl na trzech dołkach tp tyle co sl
Wejscie nie powinno byc po zamknieciu swiecy nad lt? Jezeli tak to zamkniecie mamy az na ~1.29. To z kolei juz tak ladnie nie wyglda.
Najlepsze byloby pewnie wejscie na retescie lt od gory - niestety jak przyklad pokazuje retestu brak, chociaz pogladowo ciekawy.


Edit:
Tomku - rzuc prosze okiem w wolnej chwili na to:
daytrading-sroda-11-12-2019-t30993-60.html#p964421
Kiedys dyskutowalismy o kablu long term i wyszlo na Twoje. Ciekawy jestem jak tutaj to widzisz. Od razu uprzedzam - nie, nie analizowalem i nie rozpisywalem fal nizszego rzedu ;)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

JohnyEnglisz pisze:
13 gru 2019, 23:46
Kermit a projekcja kabla? :564:
wrzucałem na pierwszej stronie forum
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

pacynka pisze:
14 gru 2019, 00:11
Tomasz196407 pisze:
13 gru 2019, 22:43
GU
przykład prostoty
wejscie na przełamanie lt
sl na trzech dołkach tp tyle co sl
Wejscie nie powinno byc po zamknieciu swiecy nad lt? Jezeli tak to zamkniecie mamy az na ~1.29. To z kolei juz tak ladnie nie wyglda.
Najlepsze byloby pewnie wejscie na retescie lt od gory - niestety jak przyklad pokazuje retestu brak, chociaz pogladowo ciekawy.


Edit:
Tomku - rzuc prosze okiem w wolnej chwili na to:
daytrading-sroda-11-12-2019-t30993-60.html#p964421
Kiedys dyskutowalismy o kablu long term i wyszlo na Twoje. Ciekawy jestem jak tutaj to widzisz. Od razu uprzedzam - nie, nie analizowalem i nie rozpisywalem fal nizszego rzedu ;)
Powinno być i gratuluje wiedzy
tak samo jak sygnał z potwierdzenia na świecach powinien być na otwarciu następnej świecy
Jedna uwaga przełamanie z LT było na tygodniowym. Jak ktos wchodzi z tygodniowego to juz mu gratulowac nie zamierzam
tylko osobiście sam bym szukał tylko potwierdzenia innych formacji na duzo mniejszych interwałach.
Czyli chce zrozumiale dla Ciebie bo tu Kermit zarzuca mi że nie zrozumiale pisze wejscie z m15 potwierdzone z H4 (np formacja świecowa)
i analiza tygodniowej a takze miesiecznej jak sie skonczył akurat
Co do AU miesiecznego
wyrysowany układ falowy zamierzam sprawdzić w pewien sposób
cześciowo jest to metoda automatyczna, a że mam doświadczenie ze program sie myli musze wg reguł dt impulsów i korekt sprawdzic go i bedzie to tez doswiadczenie dla mnie dodatkowo poparte przykładem.
Wiec pewnie go wrzuce ale później
i taka rada dt fal - to co historyczne mniej ważne od tego co sie rysuje teraz -w tym tygodniu i przyszłym
Wiec rysujemy ewentualny FE na ten obecny tydzień no i przyszły tydzień :564:

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Można przyjąć, że cena zareagowała na LT oraz opór. W konfluencji poziomów cenowych (cóż za "mądre" słowo - a jak brzmi ;) )
https://charts.mql5.com/23/38/eurusd-d1 ... ll-ltd.png

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Tomasz196407 pisze:
14 gru 2019, 08:48
pacynka pisze:
14 gru 2019, 00:11
Tomasz196407 pisze:
13 gru 2019, 22:43
GU
przykład prostoty
wejscie na przełamanie lt
sl na trzech dołkach tp tyle co sl
Wejscie nie powinno byc po zamknieciu swiecy nad lt? Jezeli tak to zamkniecie mamy az na ~1.29. To z kolei juz tak ladnie nie wyglda.
Najlepsze byloby pewnie wejscie na retescie lt od gory - niestety jak przyklad pokazuje retestu brak, chociaz pogladowo ciekawy.


Edit:
Tomku - rzuc prosze okiem w wolnej chwili na to:
daytrading-sroda-11-12-2019-t30993-60.html#p964421
Kiedys dyskutowalismy o kablu long term i wyszlo na Twoje. Ciekawy jestem jak tutaj to widzisz. Od razu uprzedzam - nie, nie analizowalem i nie rozpisywalem fal nizszego rzedu ;)
Powinno być i gratuluje wiedzy
tak samo jak sygnał z potwierdzenia na świecach powinien być na otwarciu następnej świecy
Jedna uwaga przełamanie z LT było na tygodniowym. Jak ktos wchodzi z tygodniowego to juz mu gratulowac nie zamierzam
tylko osobiście sam bym szukał tylko potwierdzenia innych formacji na duzo mniejszych interwałach.
Czyli chce zrozumiale dla Ciebie bo tu Kermit zarzuca mi że nie zrozumiale pisze wejscie z m15 potwierdzone z H4 (np formacja świecowa)
i analiza tygodniowej a takze miesiecznej jak sie skonczył akurat
Co do AU miesiecznego
wyrysowany układ falowy zamierzam sprawdzić w pewien sposób
cześciowo jest to metoda automatyczna, a że mam doświadczenie ze program sie myli musze wg reguł dt impulsów i korekt sprawdzic go i bedzie to tez doswiadczenie dla mnie dodatkowo poparte przykładem.
Wiec pewnie go wrzuce ale później
i taka rada dt fal - to co historyczne mniej ważne od tego co sie rysuje teraz -w tym tygodniu i przyszłym
Wiec rysujemy ewentualny FE na ten obecny tydzień no i przyszły tydzień :564:
Tak jak Ci napisałem kiedys i wielu tez to pisałem - nie oceniam wykresów innych pod wzgledem Fal
Przyjmuje zasade- zasadniczość głebokiej wiedzy tego co rozrysowuje układ Falowy
Zasady i reguły dt FE powinny byc przyjmowane jedne i jedyne, które są opisane w dobrych źródłach (moze na koncu podam linka)
Nie interesuje mnie ze ktoś a jest tu kazdy na tym forum ze wstawia 12345 i itd. po swojemu
Rynek jest falowy i sa to emocje inwestorów wiec jasnym i naturalnym jest ze kogos wymyslone teorie dt FE i wstawianie wogóle nie działa
Bo to musi widzieć iles milionów traderów-tak samo jak z formacjami i innymi cudami traderów co jest swoiste i oczywiste tylko dla nich.
Wiec zasady i tylko dobre :)
Od szczytu jest wyrysowana potrójna trojka w konfiguracji WXYXXZ jako A
B do góry i dół C mamy zakonczoną na dołku
Potem odreagowanie 50 fibo całej F C
w konfiguracji korekty płaskiej 335
i impuls do dołu do chwili obecnej
Dawałem tez układ D3 z 24.11.- daytrading-piatek-22-11-2019-t30971-110.html#p962997
ale przyjmuje to za błąd ten układ Falowy poniewaz nie ma podstawowych zniesien korekcyjnych i od góry nie jest wytworzony impuls tylko trójka czyli korekta
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Cblondyn pisze:
14 gru 2019, 11:13
Można przyjąć, że cena zareagowała na LT oraz opór. W konfluencji poziomów cenowych (cóż za "mądre" słowo - a jak brzmi ;) )
https://charts.mql5.com/23/38/eurusd-d1 ... ll-ltd.png
Masz rację. W sumie to nawet setup do S. Na złocie wygląda to troszkę inaczej, ale też nie przebili LT. Trzeba brać pod uwage takie linie. :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 13.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Nie ma navika - dobry trader ale czasu nie ma i
bardzo niecierpliwy :D
us500
3143 imo zamkniecie poniżej na sesyjnym wyklucza ten setup
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany