DayTrading: Piątek 12.07.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

krab29 pisze:
12 lip 2019, 17:58
Dzięki yeahman, chodzi tylko o to by nie bylo nieporozumień co, kto, gdzie, kiedy i jak widzi. Siedzę na beczce ropy na S. Widzisz coś? Jak dla mnie nic nie widać. Trochę ciśnienie spadło, ale dalej pije, ale już tak nie uwiera. Pomożesz? Z góry dziękuję. Spokojnego weekendu.
nie pomogę :( nie gram ropy zupełnie
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Nieśmiertelny Trader pisze:
12 lip 2019, 18:18
yeahman pisze:
12 lip 2019, 18:16
Nieśmiertelny Trader pisze:
12 lip 2019, 18:03
Na h1 masz OB spadkowy,
mogę prosić o wykres?
wg mnie jest OB ale wzrostowy :)
jeszcze nie zrealizowany, jesli spasc to z granicy, musi byc wiecej niz polowa zasiegu, wiec o 19 moze spasc.
chłopie przeciez to nie ma nic wspólnego z OB :) przypomnij sobie co to jest OB i jak sie go stosuje
1. wyznaczasz trend (na H1 masz teraz UP)
2. mierzysz korekty w tym trendzie
3. powielasz ostatnią korektę i wyznaczasz tym jej zasieg - na skraju korekty wchodzisz zgodnie z trendem

na H1 masz trend wzrostowy a OB masz zaznaczone tak - ale generalnei nie poelcam tego grać ponieważ pierwsza zaznaczona korekta była już zmianą trendu na H! bo nie wybiła wyszej górki od momentu kiedy zaczeła korektę 1,1277
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

yeahman pisze:
12 lip 2019, 18:19
krab29 pisze:
12 lip 2019, 17:58
Dzięki yeahman, chodzi tylko o to by nie bylo nieporozumień co, kto, gdzie, kiedy i jak widzi. Siedzę na beczce ropy na S. Widzisz coś? Jak dla mnie nic nie widać. Trochę ciśnienie spadło, ale dalej pije, ale już tak nie uwiera. Pomożesz? Z góry dziękuję. Spokojnego weekendu.
nie pomogę :( nie gram ropy zupełnie
To dziękuję, przynajmniej za chęci. 3maj się. :564:
Na eu nie widzę tak wyraźnych wzrostów jak na gu - tam na tę chwilę idzie. Oczywiście może wyjść odwrotnie. Jak nie będzie impulsu to raczej wolne dzisiaj na wykresach. :D
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

do skasowania
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Kodak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:23

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Kodak »

Bywa tak ze fejki sie zdarzaja, dopiero po wybiciu oporu ukosnego, czy jak ktos woli gornej linii flagi, bedzie mozna mowic o fejku. Interesuje mnie zamkniecie h4 i tego ruchu w gore nie kupuje, jest piatek.

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

yeahman pisze:
12 lip 2019, 18:24
Nieśmiertelny Trader pisze:
12 lip 2019, 18:18
yeahman pisze:
12 lip 2019, 18:16


mogę prosić o wykres?
wg mnie jest OB ale wzrostowy :)
jeszcze nie zrealizowany, jesli spasc to z granicy, musi byc wiecej niz polowa zasiegu, wiec o 19 moze spasc.
chłopie przeciez to nie ma nic wspólnego z OB :) przypomnij sobie co to jest OB i jak sie go stosuje
1. wyznaczasz trend (na H1 masz teraz UP)
2. mierzysz korekty w tym trendzie
3. powielasz ostatnią korektę i wyznaczasz tym jej zasieg - na skraju korekty wchodzisz zgodnie z trendem

na H1 masz trend wzrostowy a OB masz zaznaczone tak - ale generalnei nie poelcam tego grać ponieważ pierwsza zaznaczona korekta była już zmianą trendu na H! bo nie wybiła wyszej górki od momentu kiedy zaczeła korektę 1,1277
easy, nie gram ob na h1. gralem dzis OB na h4 eurgbp i weszlo w punkt, spokojnie, gram tak juz od wielu miesiecy :) OB power. zalezy jak spojrzysz na h1. poki co ja widze ze nabralo trendu spadkowego. Wystarczy mi ze sa dwa dolki po sobie i to dla mnie juz jest trend. Edek to dzisiejsza fanaberia ale na H4 nie ma OB na edku dlatego long na jakies 10-15 pipsow wiec zaraz spadam z tego longa chyba ze do 19 jakis wiekszy wystrzal bedzie bo na weekend nie zostawiam.

Edek jest na Daily trend wzrostowy i to mi styka poki co plus ladne odbicie na W1 od SR.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

okejos, ale na h1 to ja bym na pewno uwzglednial jazde od 1,1193 i analizowal to jako ruch
jesl ichodzi ci o spadki z 1,1277 i tam szukanie OB (korekty wzrostowe) to na M15 trzeba sie przenieść :D
piszesz ze na H4 na edku nie ma OB aa ja widze takie coś post949314.html#p949314
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Kodak pisze:
12 lip 2019, 18:30
Bywa tak ze fejki sie zdarzaja, dopiero po wybiciu oporu ukosnego, czy jak ktos woli gornej linii flagi, bedzie mozna mowic o fejku. Interesuje mnie zamkniecie h4 i tego ruchu w gore nie kupuje, jest piatek.
dla mnie powrót do flagi to fejk
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

yeahman pisze:
12 lip 2019, 18:35
okejos, ale na h1 to ja bym na pewno uwzglednial jazde od 1,1193 i analizowal to jako ruch
jesl ichodzi ci o spadki z 1,1277 i tam szukanie OB (korekty wzrostowe) to na M15 trzeba sie przenieść :D
piszesz ze na H4 na edku nie ma OB aa ja widze takie coś post949314.html#p949314
Tam narysowales OB spadkowe i jego zakonczenie. tak, to fajna metoda ale ob wzrostowego póki co nie ma. jest tylko przewidywanie ze moze być ale poki co nie masz jak go narysowac bo brakuje nowego szczytu i cofki i dopiero up.

ale tak, tak tez grywam. czesto mozna w ten spsob wylapac poczatek ruchu ale jest to mniej pewne niz granie czystego OB bo trend nie koniecznie musi sie zlamac.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 12.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Nieśmiertelny Trader pisze:
12 lip 2019, 18:41
yeahman pisze:
12 lip 2019, 18:35
okejos, ale na h1 to ja bym na pewno uwzglednial jazde od 1,1193 i analizowal to jako ruch
jesl ichodzi ci o spadki z 1,1277 i tam szukanie OB (korekty wzrostowe) to na M15 trzeba sie przenieść :D
piszesz ze na H4 na edku nie ma OB aa ja widze takie coś post949314.html#p949314
Tam narysowales OB spadkowe i jego zakonczenie. tak, to fajna metoda ale ob wzrostowego póki co nie ma. jest tylko przewidywanie ze moze być ale poki co nie masz jak go narysowac bo brakuje nowego szczytu i cofki i dopiero up.
no dokładnie - fakt że wybiło z ostatniego OB górą i zrobiło na tym poziomie retest i uciekło dla mnie to sygnał na longa poziom 1,1236 (dzisiejszy retest) i na tym ruchu na ten moment mam +21 pipsów na rachunku i to zabezpieczonych już w BE także 100% moje wygranko :)
oment wejscia 1,1238 czyli retest na OB ruchu spadkowego - na niebiesko wejscie w long

i w tym ruchu long mamy szczyt 1,1277 i obecnie idzie korekta (lub zmiana trendu) to dopiero obserwuuje i jest wielka niewiadoma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2019, 18:49 przez yeahman, łącznie zmieniany 1 raz.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Zablokowany