DayTrading: Piątek 10.06.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
andrut
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1082
Rejestracja: 09 cze 2013, 07:26

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: andrut »

Tomasz196407 pisze:
11 cze 2022, 13:22
andrut pisze:
11 cze 2022, 13:06
Zastanawiam się jaki sens ma grać na CFD z dźwignią 1:1, to już moim zdaniem lepszy rynek akcji, bo przynajmniej masz jeszcze dywidendy.

Jedyne logiczne uzasadnienie jest proces nauki. Zaczynam od 1:1 i co miesiąc podwajam dźwignię.
Tam była mowa o mnozniku
Wielkość kontraktu/1 lota - kurs * 50 USD
w drugim przypadku - kurs * 1 (Tickmill)

dzwignia w obu przypadkach pozostaje 1:20
Nie doczytałem sorry

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Generalnie chciałem powiedziec Xabowi i taki miałbyc mój przekaz w tych postach , ze taki sposób w jaki on gra czyli S na L czy tez L na S , moze jest dobry i zyskowny ( choc bardzo mocno w to watpię) ale nie dla każdego możliwy do wykonania. I nie dla każdego taki sposób gry bedzie dobry chociażby ze względów ciągłego ciecia strat, odrabiania, kombinowania , zmiany decyzji i założeń kilka razy w ciagu dnia itp, itd. Ja mam charakter „aptekarza” , chce wchodzić najlepiej „w punkt” i bardzo często mnie to gubi . Bardzo . Bo wiadomo ze to nie jest łatwa sprawa ....ale tak mam i nic na to nie poradzę :roll:
Pomijając fakt wielkości depozytu i ( przelewarowania go w moim przypadku) trzeba mieć mnóstwo czasu żeby śledzić wykres i reagować na to co sie dzieje i grać tak jak XAB to robi .... no i jeszcze ciagle zarabiać.... to juz w ogole wyższa szkoła tradingu :lol:
I kończąc juz w sumie te moje wywody to, CZAS - to jest to, czego najbardziej mi brakuje niestety.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

navik pisze:
11 cze 2022, 13:47

I kończąc juz w sumie te moje wywody to, CZAS - to jest to, czego najbardziej mi brakuje niestety.
To musisz dać sobie spokój z DT. Bo robić to byle jak nie ma sensu. Proponuje long term który w niczym nie jest gorszy od DT. A nawet lepszy :)

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Zgadza się . W tym tygodniu od poniedziałku grałem L na gj ( mimo że wycieli mi pozycję z piątku na sl "w punkt") a od czwartku S na gj. I o dziwo zrobiłem ładny procentowy zysk bez zbyt wielkiego zaangażowania czasowego, stresu itp itd. no i wielkość pozycji nie była " kilerem" dla depozytu. :wink:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

andrut pisze:
11 cze 2022, 13:28
Tomasz196407 pisze:
11 cze 2022, 13:22
andrut pisze:
11 cze 2022, 13:06
Zastanawiam się jaki sens ma grać na CFD z dźwignią 1:1, to już moim zdaniem lepszy rynek akcji, bo przynajmniej masz jeszcze dywidendy.

Jedyne logiczne uzasadnienie jest proces nauki. Zaczynam od 1:1 i co miesiąc podwajam dźwignię.
Tam była mowa o mnozniku
Wielkość kontraktu/1 lota - kurs * 50 USD
w drugim przypadku - kurs * 1 (Tickmill)

dzwignia w obu przypadkach pozostaje 1:20
Nie doczytałem sorry
Informacyjnie -korzystajac z okazji postowania o wielkościach kontraktu
Wymieniony Tickmill dla kontraktów Futures
mnożnik dla kontraktu na Micro E-mini S&P 500 jest równy 5$*cena
dzwignia wychodzi na to że jest w pobliżu 1:20 (nie jest podawana nigdzie na stronie)
jest tylko Maintenance margin która wynosi 1178$
Takze w Tickmillu można tez zawierać traksakcje na konkretny kontrakt

303
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 07 cze 2022, 07:27

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: 303 »

Pisałem, zeby patrzec na USD / CHF, wyprzedza ruchy na edku. Ale bax musial wziac sobie mocna Ske z 4,32 na dolcu. Tak sledzac twoja kariere jeszcze od czasow bankier.pl to widze ze tracisz juz 6 zmysl bax. Poza tym co to za pomysl, teraaz szykuja jazde na jesien i zadne Lki na indexach nie wchodza w gre.... U mnie 20% do przodu i momentu twojej ski bax.

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6868
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

303 pisze:
11 cze 2022, 21:22
Pisałem, zeby patrzec na USD / CHF, wyprzedza ruchy na edku. Ale bax musial wziac sobie mocna Ske z 4,32 na dolcu. Tak sledzac twoja kariere jeszcze od czasow bankier.pl to widze ze tracisz juz 6 zmysl bax. Poza tym co to za pomysl, teraaz szykuja jazde na jesien i zadne Lki na indexach nie wchodza w gre.... U mnie 20% do przodu i momentu twojej ski bax.
z tymi skami na dolcu jest tak ze ja nie zawsze nadazam z przekazem :568:
i jak z tymi skami na weekend bo tez mam
rynek sie otworzy i moze ich juz niestety nie byc a ja o tym zapomne napisac bo mam zbyt duzo pozycji na glowie
gram dt i w zadne trzymanki sie po prosu nie bawie czesto punkt mi starczy by byc na bp czasem i poł punktu tez

https://zapodaj.net/9c838b11772dd.png.html
a odnosnie ropki
zadalem pytanie ale ok ustawilem tak by jakkolwiek sie rynek nie otworzył to mi zgasi sie wiekszosc na otwarcie
i zostanie mi lka na ske i choc raz nie bede czekal na otwarcie i kombinowal dt bo i tak z/s bedzie oki
https://zapodaj.net/5d7aa8a9c6416.png.html
mnie powskakiwalo na weekend na 4indeksach lki a i czasem ski
lki edek ski dolce no i ropka ski na lki
to za duzo by o wszystkich ruchach moich pisac / najwyzej to da sie zobaczyc
na pewno w poz zamknietych na głownym
303 cos słabo sledzisz bo maju i czerwcu natluklem na lkach na indeksach juz tyle ze wstyd mi sie przyznac bo to dla mnie tez szoook
i nie bardzo mi sie chce wierzyc ze to bylo mozliwe
powodzenia
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

crok.
Maniak
Maniak
Posty: 2497
Rejestracja: 21 wrz 2011, 22:16

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: crok. »

ale ruchy na krypto w weekend ... nie wrozy to indexom dobrze na ten tydzien chyba bedzie czystka totalna :)
jak uzyskać parytet na edku -swieca z 03.12 - tu podjada pod 1,053 i wtedy rura w jeden dzien 500 piepek :)

303
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 07 cze 2022, 07:27

Re: DayTrading: Piątek 10.06.2022

Nieprzeczytany post autor: 303 »

SP500 to tak modelowo powinnismy 50fb zaliczyc a to jest 3500 niemal w punkt. Bo 61fb to raczej przy tym ruchu zdmuchną w tym tygodniu już... BTC niezla wydmuszka. Idealne narzedzei do sciagania nadmiaru papieru z rynku :D

Zablokowany