DayTrading: Piątek 10.01.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

doktorek pisze:
11 sty 2020, 14:57
szuler pisze:
11 sty 2020, 13:18
doktorek pisze:
11 sty 2020, 09:33


To tez byl moj poziom :564:
tak patrzę , patrzę i nie widzę
Szuli jeden z mozliwych 1,1133 --to byla wrozba :564:
dobra, żartowałem
ale raz na 100 lat mógłbyś pokazać kreskę
zapewniam, walut i towarów starczy dla wszystkich
nikt Cię nie podkupi :)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Kermit pisze:
12 sty 2020, 00:29
Qduaty super robota. Dla mnie bomba. Prosto, zwiezle i przejrzyście podane. I nie ma tu znaczenia czy zarabiasz czy tracisz. Kto kumaty to może mu się to przydać. Ja np już dwie fajne kreski na tych wykresach zauważyłem. Wprawdzie raczej będę tydzień poza rynkiem bo od jutra tydzień na nartach, ale myślę że kilka osób skorzysta. O to właśnie chodzi żeby pokazać przed czasem żeby inni mogli sobie obejrzeć, przetworzyc po swojemu i ewentualnie przygotować wczesniej strategie pod potencjalny setup jeśli coś wypatrza. Wrzucaj tego więcej bo idziesz IMO w dobrym kierunku - widać że myślenie Cię nie uwiera i jak nie skrecisz w ślepa uliczkę to kwestia czasu jak dorzucisz do tego 1, 2 dobre wskaźniki i zarządzanie ryzykiem. Potem to juz z górki. Powodzenia
Dzieki :)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Chris.ldn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 831
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:21

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Chris.ldn »

GBPJPYH4.png
gbpjpy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie ważne, że straciłeś lub zarobiłeś mniej, niż mogłeś. Ważne, czego się nauczyłeś".

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

qduaty pisze:
11 sty 2020, 21:50
Także tego..
...


No i rodzynek:

Gbpaud

MEGA reversal na tygodniowym jakiś czas temu
https://www.tradingview.com/x/R6GUKZsx/

i co? i nic? a może 800pipsowa formacja rgr?

Daily
https://www.tradingview.com/x/4ciN7lc8/

...
Na tym dziennym wydaje mi się, że żeby był RGR, to za głową dołek powinien być niżej niż poprzedni - wtedy to zmiana trendu, inaczej to dalej mamy trend wzrostowy. Na tym wykresie linia jest dalej w górę, co nie świadczy o zmianie trendu, a jedynie wybijanie kolejnych szczytów. Ale tak mi się wydaje i niech lepiej wypowie się w temacie CBlondyn. :568:
3maj się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
12 sty 2020, 11:22
Kermit pisze:
12 sty 2020, 00:29
Qduaty super robota. Dla mnie bomba. Prosto, zwiezle i przejrzyście podane. I nie ma tu znaczenia czy zarabiasz czy tracisz. Kto kumaty to może mu się to przydać. Ja np już dwie fajne kreski na tych wykresach zauważyłem. Wprawdzie raczej będę tydzień poza rynkiem bo od jutra tydzień na nartach, ale myślę że kilka osób skorzysta. O to właśnie chodzi żeby pokazać przed czasem żeby inni mogli sobie obejrzeć, przetworzyc po swojemu i ewentualnie przygotować wczesniej strategie pod potencjalny setup jeśli coś wypatrza. Wrzucaj tego więcej bo idziesz IMO w dobrym kierunku - widać że myślenie Cię nie uwiera i jak nie skrecisz w ślepa uliczkę to kwestia czasu jak dorzucisz do tego 1, 2 dobre wskaźniki i zarządzanie ryzykiem. Potem to juz z górki. Powodzenia
Dzieki :)
Wykres ma pełnic role służebną a nie ładnie wyglądać. Bo to nie konkurs plastyczny tylko zjawisko spekulacji. Jeśli narysowana analiza spełnia zasady i założenia AT to do tego to wszystko własnie sie sprowadza. Ale to nadal jest rysunek. Trzeba teraz to przekuć w zyski. I tutaj dopiero widac wyraźnie, czy to co rysujemy faktycznie nam w tym pomaga. Bo założeniem AT jest statystyczna przewaga rozgrywanych setupów nad tymi innymi dowolnymi (np, rzut monetą :) )
I nawet najpiekniejszy RGR nie da gwarancji zysku jak i ich cała seria gdy założenia entry, SL i TP będą na zasadzie dowolności. No niestety by RGRy były zyskowne to o ten TP=wysokosc głowy trzeba walczyć. Bo jesli ktoś rozgrywa dowolny/klasyczny setup i rozgrywa go w dowolny sposób to niech sie nie dziwi potem, że "AT nie działa" ;)
I każda AT jest oceną"subiektywną" trzeba o tym pamietać. Dla jednego RGR jest dla innego go nie ma ;)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Cblondyn pisze:
12 sty 2020, 14:17

[...]
Dla jednego RGR jest dla innego go nie ma ;)
[...]
Rozumiem podejście Twoje jak i kermita i wydaje mi się że summa summarum mówicie o tym samym :)

A wracajac do RGRa..
Co ty widzisz?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Chris.ldn pisze:
12 sty 2020, 10:52
U mnie sie nie kloci lecz kreski rozne mozna wstawiac

USDPLNDaily.png

wszystko niby mozna roznie z tym ze nie bardzo chwytam co ma np przedstawiac twoj wykres i do czego sie przydac w ustawianiu juz nie pisze o dt ale o pozycji np na tydzien
ten wykres ktory potalem to krotka czasowka na m wykres
zas twoj to dzienny istotna roznica
bo chocby 4h i juz masz jakies spojrzenie inne

https://iv.pl/image/Gr1lqop
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
12 sty 2020, 14:31


A wracajac do RGRa..
Co ty widzisz?
Szansa jak najbardziej na tego RGRa jest. Linie szyi juz możesz rysować :)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

qduaty pisze:
11 sty 2020, 21:50



Gbpusd

Kończymy ze wzrostami?
bardzo ciekawie wygląda to na wykresie tygodniowym:
reversal i dwie spadające gwiazdy (tak to sie chyba nazywa?)
https://www.tradingview.com/x/3A1vyjgz/

do tego bliziuteńko do wieloletniej linii trendu:
https://www.tradingview.com/x/1zyqNoQf/

A tak to z bliska na h1 wygląda:
https://www.tradingview.com/x/ytvi08AH/

Przebijemy w dół?


Patrzysz otoczenie
i teraz jak wygląda to co napisałeś
?? :)

Pomijając spadajacą gwiazde- bo to błąd!
masz wybity dołek stycznia 2017 tym ostatnim we wrześniu
nie utrzymali tej ceny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2020, 14:54 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 2 razy.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 10.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
12 sty 2020, 14:31
Cblondyn pisze:
12 sty 2020, 14:17

[...]
Dla jednego RGR jest dla innego go nie ma ;)
[...]
Rozumiem podejście Twoje jak i kermita i wydaje mi się że summa summarum mówicie o tym samym :)

Nie do konca. Zrób sobie test jak to zrobił Wiśniewski w TMS. Na czym to polegało. Cofał sie na nieznanych mu rynkach kilka lat wstecz i na róznych TF świeczka po świeczce przesuwał wykres w prawo. Gdy wyrysowała mu sie formacja to ustalał warunki wejscia i potem sprawdzał jaki wynik osiągnął. Żmudna praca ale wydaje mi się, że warto. By przekonac się czy to co rysujemy chociazby na historii się sprawdzi :)
U Wiśniewskiego RGRy okazały sie zyskowne. Gdzies mam na kompie wynik tych jego wszystkich testów dla roznych klasycznych formacji jak i róznych TF dla różnych rynków :)

Zablokowany