DayTrading: Piątek 09.09.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6970
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

Magnolia18 pisze:
09 wrz 2022, 22:02
podpowie mi ktoś co źlę robię ?
kopiowanie mnie nie byloby takie zle gdybys robil to do konca
podajesz pozycje tylko i trudno ocenic jak wyglada poziom zabezpieczenia :568: i jaka masz dzwignie
pewnie cienko :?: bo nie stawiales esek na sp500 do konca a na 73 by pasowalo gdybys postawil
ale jak na 1 wejscie ja tragedii nie widze
jesli masz na zamkniecie to samo co pokazujesz to tak
zgas edka bo jest na plusie
zgas ropke bo masz zysk
odpusc sobie daxa bo tu mieszasz jak w gaciach czyli tez zgas jesli to drobna strata
i skup sie na obronie pozycji wyraznie stratnej na sp500
2 zasady zalezy od tego jaki bedzie zysk jak na otwarciu pogasisz to o czym mowie
albo masz zysk i bronisz tego sp500 bo tu dales dpy
alno kasujesz te wyraznie zla ske z 47 bo rynek zamknal 66 wiec jesli tak otworzy to w sumie i tak bedziesz mial jakies tam drobne zysku
i tylko do obrony ske z 60 a to pryszczyk bo majac luzne depo mozesz postawic ski na 66, i oczek na 70 i 75 i zobaczyc co sie dzieje :shock:
albo bronisz tych 2 pozycji bo tez masz za co
albo trzecia jesli masz na otwarcie malenki plus kasuj wszystko i zacznij od nowa
i jak pisze 303 ci
robi sie na poczatku gora dwa walory a najlepiej jeden i tyle
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6970
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

magnolia sp500 to powinno wygladac u ciebie tak 1szy obrazek z dolu
no oki moze rzadziej np 3-4 pozycje ssss bo wtedy kazde zejscie o 10 pipow mozesz bez problemu rownac szyk czyli robic skrot :568:
poz sa w tabelce bo tu sp500 i 2ski na edku na jednym rachunku
sp500 jak widac 1ska z gory moge skrocic te 3ski z dolu ktore sa na minusie gdybym byl przy kompie
ale bede glowkowal dopiero jak rynek sie otworzy
dalej
a lki na ski to sie stawia ale tak jak np na usdpl 5pktow od siebie na nie 10pipow
mam sporo esek na ropie i moze pokaze ale nie teraz :568:

i kolejna propozycja
grasz 2pozycje to trzymaj 2 rachunki i najlepiej u 2ch brokerow
bedziesz mial ograniczenie depa kasowe ale i latwiej bedzie ci moc pozycji ustalac i nie bedziesz szalec zbytnio
bo jak na pierwszy raz to zaszalales niezle
i co najwazniejsze małpowanie po mnie moze sie tragicznie dla ciebie skonczyc
bo nie masz tej wprawy by w jakims momencie skasowac szybko wszystkie pozycje nawet ze spora strata a mnie to sie zdarza
ty musisz sam myslec i sam decydowac bo to twoja kasa i twoje zycie
mozesz grac podobnie ale sam :idea: i nie lapie sie 10ciu srok za ogon jak sie nie ma wprawy
bo wogole spanikujesz jak ci sie rynek otworzy i bedziesz mial np 2koła straty skoro nie wiesz co robic majac marne 3setki
przy tylu otwartych pozycjach ja zaczynam sie martwic jak mam wyzej 5k na wszystkim
a na ropie przy marnym wejsciu na okraglo mam takie straty dobrze jak czasm tylko piatke
bo kiedys pokazywalem chyba jak na plus sie wychodzi majac 10k straty EOT
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6970
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

Magn................. i zieloni
i jeszcze cd lekcji zycia na fx
masz stratne wyraznie 2ski na sp500
0,1 z 47 i 0,05 z 60
to nie jest tak/ i na poczatku kariery mozesz o tym nie wiedziec,/
ze te 0,1 l musisz chcac skracac kasowac calosc bo mozesz skasowac tylko np polowe 0,05l //czy 0,07 czy mniej np 0,03//
i wtedy masz ske z 47 po 0,05 i z 60 po 0,05 i dolozyc powiedzmy po 70 kolejne 0,05 czy po 0,07 i srednia juz jest inna
bo w okolicy 60 i zejscie i problemu nie ma teraz masz srednia ciut nad 50 a to ok 15 pkt od zamkniecia rynku a to za duzo na cofke rynku mal,,,,,,,,,,a
bo jak widzisz rynek sie cofnal ale z 74 na 66 czyli nawet nie o 10 pipow na razie i nie wiadomo jak sie otworzy

i fbo
sp500
38fb jest na 4054 a 50fb na 4109 bylo wyzej 70 czyli rosnie i nalezy liczyc sie z tym ze moze pojsc w kierunku 50fbo rynek jesli szybko nie zejdzie pod 38fbo wyjscie nad 38fbo to juz wyrazny sygnal na wzrosty :p to bys myslal ze moze byc kiepsko z tymi twoimi skami
ja swoje prawdopodobnie skroce na otwarciu do 1gora 2esek raczej do jednej :568:
no chyba ze otworza z luka w dol a to pomysle
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Magnolia18 pisze:
09 wrz 2022, 22:02
podpowie mi ktoś co źlę robię ?
Są dwie kluczowe zasady AT. Staraj sie ich trzymać.
1. Trend jest Twoim przyjacielem
2. Straty tnij szybko zyskom pozwól rosnąć.
Pkt 2 dużo łatwiej się realizuje stosując pkt 1

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Magnolia18 pisze:
09 wrz 2022, 23:31
cóż mam rzec. nówka jestem i .. knuje jakby tu cokolwiek hmm wymyślić :) baxika chciałem kopiować dziś. wiem żałosne :(

btw. jakikolwiek kierunek nie wybiorę t jest abarotnie. nawet jak wybiorę ten odwrotny :)))
Tak mysle ze to z... naprawde zły pomysł
zgadzam sie w zupełności z kolegą Cblond
Są dwie kluczowe zasady AT. Staraj sie ich trzymać.
1. Trend jest Twoim przyjacielem
2. Straty tnij szybko zyskom pozwól rosnąć.
Pkt 2 dużo łatwiej się realizuje stosując pkt 1
tak sobie jedna pozycje przeanalizowałem tego EU z 9:20
i mysle że brak systemu to główny powód tego niepowodzenia przedstawionego w koncie

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Magnolia18 pisze:
09 wrz 2022, 22:02
podpowie mi ktoś co źlę robię ?
moim zdaniem za duże pozycje, nie wiem dlaczego nie widać stanu depo, jak na razie to wygląda to tak jakbyś wszedł allin. za dużo pozycji i po co takie duże. JA zaczynałem najmniejszą możliwą, zamykałem jak miałem zysk/stratę czasami po przecinku. Na DEMO nie grałem, bo nie lubię, a na realu oczywiście też zagrałem mocniej bo myślałem że rynek pójdzie tam gdzie chcę i skończyło się margin call .

Jest jeszcze jedna opcja żeby uratować pozycje, np taki SP na pewno spadnie, jak nie mocno to korekta będzie, można nie zamykać tych S-ek ale otworzyć L-ki o takiej samej wartości, wtedy przy rosnącym rynku nie powiększasz straty, trzeba pamiętać żeby L-ki miały SL-e, bo jak rynek pójdzie w dół to mają się zamknąć i S-ki mają albo wyjść na zero, albo z zyskiem.

U mojego broka jest tak, że margin się bilansuje, tzn., że jak otwieram S/L to zabezpieczenie = 0

co do kopiowania baxika to nie jest prosta sprawa, trzeba mieć odpowiednie depo i nie szaleć z pozycjami, siedzieć przed kompem i szybko reagować, ja próbowałem, nie jest to łatwe. No i trzeba mieć czasami odwagę, żeby mimo stratnych pozycji otwierać kolejne w tym samym kierunku. Oczywiście jest łatwiej jak masz przeciwstawną pozycję w zysku, ale to nie jest proste.

Awatar użytkownika
Magnolia18
Gaduła
Gaduła
Posty: 367
Rejestracja: 03 wrz 2022, 18:34

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Magnolia18 »

Dzięki za wiele cennych uwag :) na spokojnie postudiuję jak wrócę z urodzin mamy. tak czy owak raz jeszcze dziękuję
Wyrażam jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Chris.ldn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 831
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:21

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Chris.ldn »

Jenyy, czy wpiszą się idealnie w 146.00 ? :D
USDJPYH1.png
To Bedzie szybkie D :D szczyt na 146.00 wypada na przełomie 12-13 IX

Następnie 5-0 zejście do 138,20 dołek przełom 19-20 IX
USDJPYH4.png
Tylko zarabiać :569: a póżniej :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie ważne, że straciłeś lub zarobiłeś mniej, niż mogłeś. Ważne, czego się nauczyłeś".

Awatar użytkownika
Magnolia18
Gaduła
Gaduła
Posty: 367
Rejestracja: 03 wrz 2022, 18:34

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Magnolia18 »

Dopiero niedawno siadłem do kompa
@baxik
kopiowanie mnie nie byloby takie zle gdybys robil to do konca
:) to taka wstępna próba. akurat w PT za dnia nie miałem czasu
@Cblondyn
2. Straty tnij szybko zyskom pozwól rosnąć.
ustawiam SL i z reguły mi wycina. ten podany przykład to akuratnie bez SL było
@Tomasz196407
tak sobie jedna pozycje przeanalizowałem tego EU z 9:20
i mysle że brak systemu to główny powód tego niepowodzenia przedstawionego w koncie
możesz rozwinąć temat ?
@dopra
nie wiem dlaczego nie widać stanu depo
co do kopiowania baxika to nie jest prosta sprawa, trzeba mieć odpowiednie depo i nie szaleć z pozycjami, siedzieć przed kompem i szybko reagować, ja próbowałem, nie jest to łatwe
to demo i historia. pozycje zamknięte / na real utopiłem znacznie więcej :(
domniemuje że nie prosta :) odpowiednie depo to ile ? często mam czas na siedzenie przed kompem

mam demo na XTB i na TMS (te MT5 taka archaiczna grafa )

btw. gra na wielu fujarkach wydawała się dobra do czasu jak NATGAS z edkiem i czymś tam jeszcze dały mi popalić na raz.
dlatego spytałem gdzie błąd. jak dam L to leci w dół i na odwrót. jak się nie obrócisz doopa zawsze z tyłu, jak mawiała moja babcia
Wyrażam jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Magnolia18
Gaduła
Gaduła
Posty: 367
Rejestracja: 03 wrz 2022, 18:34

Re: DayTrading: Piątek 09.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Magnolia18 »

dopra pisze:
10 wrz 2022, 12:34
U mojego broka jest tak, że margin się bilansuje, tzn., że jak otwieram S/L to zabezpieczenie = 0
nie kumam, że jak ZERO ? otwierając czy S czy L na starcie jest minus bo spread . azaliż mylę się ?
Wyrażam jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Zablokowany